Selviytyjät

Anonyymi

Miksi feministi toimittaja ei ole tehnyt kolumnia kiusaajista leirissä? Viime kaudella Aki sai täyslaidallisen ja sovinistin leiman vain yhdestä kommentista pudotuksensa jälkeen. Nyt ovat naiset näyttäneet oman luonteensa koko leirin ajan. Käytös on selitetty sillä, että tämä on "vain peliä". Luultavasti viime kauden naiset eivät Akin kommentin vuoksi tarvinneet terapiaa. Tänä vuonna sitä ovat tarvinneet jo melkein katsojatkin.

5

53

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ha haa ,perustele edes miksi olisi tarvittu.?

    • Anonyymi

      Siis, ettäkö miksi? Ohjelmaan kuuluu, että leirin jälkeen tarjotaan terapeutin kanssa keskustelut kaikille osallistujille. Kuuntelin Katri Utula prodcastissa Paulin haastattelun. Siinä hän kertoi käyneensä terapeutilla vielä myöhemmin lisää, koska hänelle se kiusaaminen siellä oli niin rankkaa. Ehkä siksi, että myös koulukiusaamista oli menneisyydessä. Hän sanoi, ettei kanna kaunaa leirin naisille ja ovat ystäviä. Silti hän kertoi olevan ristiriitaisia tunteita herättävää, kun katsoo nyt, mitä naiset kertovat kameran edessä, verrattuna siihen mitä he puhuivat hänelle leirillä. Leirillä he vakuuttivat Paulin olevan hyvä tyyppi ja että tämä on vain peliä. Sanna oli loppu-ajan rikki samoista syistä, vaikka joutui kestämään sitä lyhyemmän aikaa. Myös luovuttaminen viime metreillä kertoo kovasta henkisestä paineesta.

      • Anonyymi

        Tämä Shirley ja Eve olivat pahimpia ,itsensä munasivat tuon voiton kiihkossa. Shirleykin joka ei pärjännyt missään ,niin kehtaa olla rähisemässä ekana ,oikea ilkimys.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tämä Shirley ja Eve olivat pahimpia ,itsensä munasivat tuon voiton kiihkossa. Shirleykin joka ei pärjännyt missään ,niin kehtaa olla rähisemässä ekana ,oikea ilkimys.

        Joka leikkiin lähtee, se leikin kestämään myös.Alistamalla saa toisen henkilön tekee mitä toinen vaan tahtoo.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Tämä Shirley ja Eve olivat pahimpia ,itsensä munasivat tuon voiton kiihkossa. Shirleykin joka ei pärjännyt missään ,niin kehtaa olla rähisemässä ekana ,oikea ilkimys.

        Aika härski tuo Eve ja Shirly vaan peesaa.

        Lainattu Iltalehdestä:

        """Eveä ärsyttää kun Paul Elias ei kerro suunnitelmistaan. NELONEN / LARS JOHNSON


        Edellisessä jaksossa Eve sanoi Paul Eliakselle, että olisi parempi etteivät he keskustelisi mistään peliin liittyvistä asioista.

        Eve menee silti itse Paulin luokse keskustelemaan pelin äänestyksistä.

        – En halua piikitellä, mutta itse sanoit, ettei puhuta peliin liittyvistä asioista, Paul Elias sanoo Evelle.

        – Ollaanhan me sen jälkeen keskusteltu jotain. Mutta ihan siis up to you, Eve sanoo närkästyneenä.

        Kameroille Eve kertoo ihmettelevänsä Paulin asennetta, kun Paul ei halua tarkemmin puhua äänestämisestä.

        – En mä tolla tavalla käyttäytyisi itse tässä vaiheessa peliä ketään kohtaan, koska se ei ole tarpeellista, Eve sanoo kameralle."""

        Ite toi Eve on juonitellu koko kisan ja nyt sitä tympii, kun ei saakaan Paulista otetta.

        Hyvä Paul!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      211
      5302
    2. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      35
      4838
    3. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      50
      4064
    4. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      26
      4029
    5. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      31
      3776
    6. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3746
    7. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      72
      3651
    8. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

      Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
      Maailman menoa
      35
      2912
    9. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2420
    10. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      41
      2366
    Aihe