Vuosina 2019–2021 tiedossa olevat seksuaalirikoksista epäillyt taksinkuljettajat ovat poliisin mukaan olleet pääosin kotoisin Lähi-idän ja Etelä-Aasian sekä Itä- ja Länsi-Afrikan alueilta. Yhdessä tapauksessa epäilty on ollut kotoisin Suomesta.
Tätä ei näköjään saa kertoa
Anonyymi
20648
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Kyllä sen jokainen tervepäinen osaa jo aavistaa.
Olisipa persut asialla, niin joka päivä olisi juttua Ylellä.
Pitäisi nimenomaisesti olla juttua niin ylellä kuin muissakin medioissa heti kun ulkomaalainen taxi kuski tai mikä muu "ammattilainen " tahansa mihin tahansa rikokseen syyllistyy. Nyt vain tllanne on niin nurinkurinen, että mitä tummempi naama epäillyllä sen varmemmin tekemästään rikoksesta kaikessa mediassa vaietaan.
Asiakas on tyhmä, jos menee mamun kyytiin.
TAKSIN SAA VALITA.
Oma moka, tiedossa kyllä pitäisi olla.
Mamu suuttui kun menin toiseen autoon oisko rasismia
Mamun tunnistaa kaukaa kun pinkin värinen kieli näkyy kun lipovat huuliaan
Kyse+on+itsesuojelusta.+Mamujen+osuus+tilastokeskuksen+mukaan+raiskauksista+ja+rikollisuudesta+on+99%,+kun+se+suhteutetaan+väestömäärään.
Uhri pääsi karkuun ja ryöstösuunnitelma epäonnistui.
Ei pidä lähteä maahanmuuttajan kyytiin. Muitakin kuskeja on onneksi. Outo haju on mamujen autoissa. Ovat liian innokkalta suomalaisen naisen perään ja varsinkin rikkaiden.
Eikös niille riitä, että nainen hengittää.
Rungosta reikä löytyy ja paska on lämmintä. Kroppaan ei ma Zxvnm
Kyllä ne rais*aa sukupuoleen ja ikään katsomatta.
Ullatus!
Samanlainen sensuuri koskee uutisointia nuorisojengien tekemistä ryöstöistä, tappeluista ja muista rötöksistä.
Kun uhrilta puuukolla uhaten ryösteään merkkivaatteet ja -jalkineet, ja lopuksi nöyryytetään pakottamalla kenkiä nuolemaan, ei todellakaan ole epäselvää, mistä kulttuurista ja maanosasta nämä terroristit ovat peräisin.
Ruotsin tiellä siis ollaan. Oletteko muuten huomanneet, että suvakkiäääliöt aina hokevat sitä, että Suomessa emme tee samoja virheitä kuin Ruotsissa on tehty. eivät Eivät kuitenkaan koskaan kerro, mitkä ne Ruotsin virheet ovat, ja miten ne Suomessa vältetään?
Ihmiset tuppaa saamaa juuri sellaisen yhteiskunnan kuin haluavat, joten turha tuosta on valittaa. Vanhukset piipittää , ennen yleisönosastoilla, nykyään somessa mutta vanha aika ei palaa.
Get over it.
Yksi oli toisen polven mamu.
Itä-Afrikka myös edustettuna.
En uskaltaisi kyytiin mennä ........
Näille lehmille ihan oikein. Sitä saa mitä tilaa.. vai miten se meni...