Uuden mallin Tucsonissa takavllkut ovat takapuskurissa eli alhaalla. Peittyykö ne lumeen talvella?
Uuden Tucsonin takavilkut talvella?
8
284
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ainakaan vielä toistaiseksi ole peittyneet, tosin luntakin tullut varsin maltillisesti. Peileissä olevat vilkut näkyvät myös onneksi takana ajavalle.
- Anonyymi
Eiköhän lumi pölise samalla tavalla kaikkien pystyperäisten autojen perässä.
- Anonyymi
Muistakaa hyvät ihmiset että näitä autoja ei suunnitella tänne pohjolaan, isoin markkina on maissa jossa ei tunneta lumisia talvia...
Autot toki testataan arkitisissaoloissa, mutta suunnittelu ei ole keskittynyt Pohjolan markkinoille, eli jääkokkareisilla teillä alustat kolisee ym... Sillä autot on suunniteltu tasaisille hyväkuntoisille asfalttiteille.
Hyundai ja Kia myyvät erinomaisesti etelä- ja Keksi-euroopassa! - Anonyymi
On se vilkkujen näkyvyys huonoa vaikka lumi ei olisi niitä sotkenut. Kun ajetaan jonossa ja pelissä on joku auto, peittää sen kori täydellisesti ne sen edessä menevän auton liian alhaalla olevat vilkut. Onneksi sentään jarruvalot on nykyisin myös takalasissa, niin näkyvät mahdollisesti edellä menevän auton läpi jos se nyt ei ihan täyteen ole lastattu.
Mielestäni typerää ja vastuutonta suunnittelua piilottaa vilkkuja jonnekin takapuskuriin.
Esimerkiksi Volvossa on ollut jo ikuisuuden korkealle nostetut takavalot mitkä lisää turvallisuutta.
Näistä Korean ihmeistä näyttää myös monesti puuttuvan ajovalojen pesurit mitkä olisi rapakelillä tärkeä turvallisuusvaruste. - Anonyymi
Hyundain jo 90 luvun esitteessä mainitaan että Hyundait testataan talviolosuhteissa Koreassa. Vuoristossa missä on samanlaiset olosuhteet kuin Suomessa. Paljon talviolosuhteissa tosiaan testataan.
Aikanaan Hyundai Sonata valitiin vuoden talviautoksi
Itsellä ollut 90 luvulta asti Hyundai merkkisiä autoja ja oikein lämpimiä ja hyviä ovat ajaa ,myös talvella.Siis kyllä ovat hyviä talviautoja.
https://www.hyundai-forums.com/threads/hyundai-tucson-2022-test-drive-in-deep-snow-in-switzerland.684497/ - Anonyymi
KIA SPORTAGESSA ON MYÖS VILKUT TAKAPUSKURISSA
https://www.youtube.com/watch?v=1-Tm8JuAwS8 - Anonyymi
Vilkut ok mutta kahteen otteeseen jäätynyt pakkasella Tucson plug in kyseessä, toisella kerralla hinattiin ja parhaillaankin jäässä korjaamolla, ei taida olla tehty pohjolan oloihin, arvatkaa vituttaako?
- Anonyymi
Kuka käski ostamaan plugarina? Itsellä 230 HEV hybridinä Tucson ja ongelmatonta ajoa kohta vuoden ajan. Ei haittaa kovemmatkaan pakkaset ja neliveto yliveto.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1066756KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3786387Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei613198Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521132689Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082330- 1251824
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro201677Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341495Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821357- 741247