YLLÄTYSNIMI PUHEENJOHTAJISTOON!

Olisi kuka?
3347
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Oliko etunimi Pentti, en muista. Toimii Helsingissä kuitenkin.
Hän on poliisi. Suomalaiset luottavat poliisiin. Hänen kolumninsa eri lehdissä ovat olleet selkokielisiä ja myös suorasanaisia. Sellaista tarvitaan Suomen politiikassa.

Äänestä
  • Olli on lahjomaton lainvalvoja. Periaatteen mies ja soturi. Loistava valinta, vaikka koko liikkeen keulapaikoille.

    Äänestä

Ehkä Paukkurata-Pete ja Kolmisormi-Slim olisivat ja hyviä. Puhumattakaan Laiska-Lassista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kalervo_ kirjoitti:

Olisi kuka?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu