Tekisi mieli ostaa osakkeita mutta tietoa ei ole riittävästi. Keneltä voisi kysellä asioista? Pankit puhuu omaan pussiinsa, enkä luota niihin.
Pörssi osakkeista tietäviä hakusessa
Anonyymi
11137
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Parhaan opin saat Pekka M-K:lta. Ikaalisissa ei muita yhtä tietäbiä. Onko nyt paras aika sijottaa.Kysy Pekalta. He is the best.
Yllä mainituista hänellä on tietoa vain sierran apukuljettajan sotkemista penkeistä.
Olen pärjännyt pörssisijoituksissa aika hyvin, vaikka en ole PM-K.
En suosittele mitään, mutta Tecnotree:tä seurailen nyt mielenkiinnolla. Siellä on jonkin sortin käänne käynnissä..
Kyllä se vaan taitaa olla niin, ettei tämä palsta ole kypsä asialliselle keskustelulle.
Turha vaivautua tänne mitään kirjoittamaan.
koska paikallinen poikkeava mieshenkilö kirjoittaa niitä hänestä.
Vihdoinkin asiallista keskustelua. Monet merkit maailmassa viittaa siihen, että käänne on lähellä. Eli tässä vaiheessa käteiskassan kartuttamista ja muutaman kuukauden päästä kiinni, kun ollaan tultu 15-20 pinnaa alas päin. Isompaa saattaa olla luvassa sitten myöhemmin ensi vuoden puolella, mutta jos tuollaisesta notkosta ostaa, niin ei se ihan mönkään voi mennä. Ja indekseihin sitten vaan. Ei ole sellaista kristallipalloa (ainakaan täällä), että voisi mennä millään varmuudella jonkin tietyn yhtiön osakkeita suosittelemaan.
Valitettavasti juuri tällä hetkellä indeksit osoittavat yli kolmen prosentin nousua. Ostopaikat ovat tänään aika vähissä. Terv. Pm-k
Kelasta saa helposti rahaa erilaisiin tarkoituksiin kun vain tietää sopivat keinot.
kenelle osakkeet pitää myydä halvalla
Pekka ostaa jos on luvassa edullisia kauppoja.
Kuplassa eletään ja kohta puhkeaa kun korona talttuu , myy . myy . myy..