Höps. Ihmettelin kun kesästä lähtien ei tullut Wishin pikkupaketteja. Joku isompi tuli siinä välissä.
Ajattelin, että Posti hukkaa niitä.
No nyt selvisi, että lähettäjä on jättänyt sähköpostiosoitteestani väliviivan pois, jolloin Postin tiedotukset menevät ihan muualle.
Posti ei siis mitenkään yhdistä missään omassa rekisterissään olevia henkilötietoja tai Omapostin yhteystietoja pakettiin. He käyttävät vain lähettäjän tietoja. Tämä on vähän alkeellista.
Tarkastelin sitten Wishin asetuksia ja huomasin, että puhelinnumeroni oli vanha, joka nyt on tabletissa, joka ei ole päällä. Ja saapumistiedot menneet hukkaan.
Sain tuon vaihdettua, mutta en mitenkään voi vaikuttaa johonkin kiinalaiseen kauppiaaseen, joka kirjoittaa mailiosoitteeni väärin.
Ennen kyllä on Wishin paketit tullut.
Joitakin Ebayn paketteja on hukkunut matkalla.
Palautetut paketit
Anonyymi
0
69
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721147
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84793
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37561Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296538Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t216500- 50494
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45492