Kansalaisadressi

ID_dI

Suomessa pitäisi kerätä kansalaisadressi jossa vaaditaan koko eduskunnan eroamista = kaikki kaksisataa "kansanedustajaa". Syynä se että ajavat vain omaa etuaan ja ovat ahneita paskiaisia.

Ne on korruptoituneita loisia ja parasiitteja jotka valehtelevat ja valehtelevat ja valehtelevat ja valehtelevat ja valehtelevat ja valehtelevat ja valehtelevat ja valehtelevat ja valehtelevat ja valehtelevat ja valehtelevat ja valehtelevat, ja näyttelevät rehellistä, ja valehtelevat ja valehtelevat ja valehtelevat ja valehtelevat ja valehtelevat ja valehtelevat ja valehtelevat ja..

..valehtelemasta päästyäänkin valehtelevat. "Kansanedustajille" ei näköjään ole tärkeätä muu kuin oma etu (ja luonnollisestikin valehtelu) ja paskanpuhuminen ja byrokratia-mellastus.

PITÄISI SAADA SANEERAUSAIKA EDUSKUNTAAN, POTKUT KAIKILLE VAAN!!

5

186

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uudet samanlaiset

      Kaikki kansanedustajat pois ja uudet tilalle. Samanlaiset tulee takaisin, omaa etuaan ajavat. Ja valta siirtyy lopullisesti ja täysin virkamiehille. Eiväthän uudet kansanedustajat mitään osaa eivätkä tunne. Heitä on helppo viedä kuin pässiä narusta, kuten sanotaan. Ja virkamiehet, sailaat ja muut, vievät.

      Ei oikein hyvä juttu !

    • Ymmärrän ärtymyksesi, etkä ole ainoa.Kysymys kuuluukin:" Mitä tilalle?" Mikä olisi parempi vaihtoehto? Ehdotan Sinullekin enemmän osallistumista kaikenlaisiin kokouksiin, kirjoita lehtiin, ota yhteyttä äänestämääsi kansanedustajaan ja sano suorat sanat. Ja muista, että sellaiset edustajat kuinkansa!
      vom

    • Sologdin

      on kerran neljässä vuodessa jolloin eduskunnasta voidaan heittää kaikki ulos ja valita toiset tilalle. Eduskuntavaaleiksi sitä tilaisuutta kutsutaan.

      • ID_di

        Ns. eduskuntavaalit toimii näennäisesti mutta ei käytännössä. Sama linja jatkuu vaikka osa edustajista vaihtuukin. Muutenkin kun tarkastelee politiikan tilannetta niin kaikki puolueet, joilla edes realistinen mahdollisuudet päästä hallitusvaltaan, ovat samanlaisia ja harjoittavat samanlaista politiikkaa.


      • kumoat
        ID_di kirjoitti:

        Ns. eduskuntavaalit toimii näennäisesti mutta ei käytännössä. Sama linja jatkuu vaikka osa edustajista vaihtuukin. Muutenkin kun tarkastelee politiikan tilannetta niin kaikki puolueet, joilla edes realistinen mahdollisuudet päästä hallitusvaltaan, ovat samanlaisia ja harjoittavat samanlaista politiikkaa.

        oman ajatuksesi. "Sama linja jatkuu vaikka osa edustajista vaihtuukin"


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      126
      1288
    2. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      98
      963
    3. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      934
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      25
      897
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      294
      781
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      95
      748
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      656
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      34
      648
    9. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      140
      589
    10. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      50
      581
    Aihe