Harmittaa kun Antero lytättiin tällä foorumilla. En tiedä onko Antero enää elossa mutta sanoisin suoraselkäiseksi mieheksi. Kirjoitti nimellään ja puhelinnumero oli perässä. Kyllä Antero oli/on paneutunut asiaan. Tällä palstalla raakkuu monenlaisia törppöjä joilla ei ole muuta kommentoitavaa kuin se, että keskustelun aloitus on epäsopiva. No...sehän kertoo tyhmyydestä ja siitä ettei ole mitään annettavaa. Tällä palstalla pyörinyt markkinat on ammattimies. Markkinat ei ota kantaa näihin aloituksiin eikä detaljeihin mutta on kaverilla korkea kompetenssi. Ei tyhmä.
Antero Rantanen
17
1070
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä. Hyvä aloitus. Sanoisin itsekin Anteron puolesta sen, että Antero toi/tuo käytännön asioita esille. Sähkötekniikka ei ole pelkästään derivoimista, integroimista ja differentiaaliyhtälöiden muodostamista vaikka pitkälle se on juuri sitä kun lähdetään juuri- Ilmiöitä tutkimaan. Kyllä jonkun pitää ne teoriat toteen saattaa ja kokeilla niitä. Antero on tehnyt sitä. Kokeillut ja koettanut. En tiedä onko Antero käyttänyt väkevämpää matematiikkaa mutta sanoisin kuitenkin että kyseessä on ollut reilu ja avoimin mielin toiminut mies. Eikä ole piilotellut nimimerkkien taakse. Toisin kuin tällä palstalla olevat muut länkyttäjät.
- Anonyymi
Antero oli tosilänkyttäjä toisin kuin palstalla länkyttävät muut länkyttäjät.
Antero kunniaan vaikka aurinkovoimalla länkyttämällä.
- Anonyymi
Nyt olisi sopivasti kaamosaika käsillä ja tätä palstaa pitäisi vaikka länkyttämällä aktivoida ja muistettava käyttää ILMAISTA energiaa !!
- Anonyymi
AR oli huonoin mahdollinen puhtaan energian kauppamies. Kehui laitteita maasta taivaisiin esittämättä lainkaan niiden epäkohtia. Ylisanat eivät edistä mitään vaan päinvastoin monet pettyvät mahtaviin lupauksiin "tuotoista" , jotka jäivät paljon pienemmiksi kuin luvattiin.
Toivottavasti AR tyyppiset ihmiset pysyvät poissa puhtaan energian palstoilta. Tyylisuuntansa tyypillinen edustaja puhtaimmillaan varsinainen helppoheikki.- Anonyymi
Jos se oli länkyttäjä puhtaimmillaan niin sittenhän se oli ihan paikallaan täällä länkyttämässä puhtaasta energiasta.
- Anonyymi
Ohmin laki ei ollut täysin hanskassa, mutta rävähti kyllä kun aurinko paistoi.
- Anonyymi
Ohmin lain voi aivan hyvin korvata länkyttämällä jos on kyse puhtaasta energiasta. Likaisen energian kanssa tuo ei onnistu.
- Anonyymi
Nyt olisi oikea hetki kuulla länkytystä '"ympäri vuotisista mahtavista tuotoista" vai miten se Anteron määritelmä menikään :-D
- Anonyymi
Minä kaipaan eniten AR:n loputtomia ja täysin tarkoituksettomia linkkilistoja, joista ei ollut mitään hyötyä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä kaipaan eniten AR:n loputtomia ja täysin tarkoituksettomia linkkilistoja, joista ei ollut mitään hyötyä.
Nuo voi korvata länkyttämällä aurinkovoimasta ihan itsekseen.
- Anonyymi
Pulinat pois ja piuhat suoraan vastukseen, kun paistaa niin RÄVÄHTÄÄ
- Anonyymi
Kyllä. Ei muuta kuin suoraan paneleilta kuormitukseen. Ei häviöitä. Ei akustoja. Ei inverttereitä. Kyllä Antero oikessa on/oli. Se rännigeneraattori jäi vain vaivaamaan.
- Anonyymi
Miten on muutaman menneen viikon aikana rävähtänyt ja miten tulee lähiviikkoina rävähtämään ??
- Anonyymi
Ehkä Anterolta onnistui sekin joulukuussa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ehkä Anterolta onnistui sekin joulukuussa.
Bebeltä onnistuu bemarin laturilla,kapasitorilla ja pari vartan starttiakkua
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Bebeltä onnistuu bemarin laturilla,kapasitorilla ja pari vartan starttiakkua
Onkohan bebe vielä elossa vai onko kapasitori tai akku räjähtänyt, vaiko kuollut bemarin häkään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onkohan bebe vielä elossa vai onko kapasitori tai akku räjähtänyt, vaiko kuollut bemarin häkään.
A on muuttanut pois kustavista kun talon hoitaminen kävi liian raskaaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943689Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512582- 1361281
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151230Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741150Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101139- 46914
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019910- 40825
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202741