Persujen talousajattelu

Säästetään kaupungin seminaarikuluissa, jotain 5000e Sitten kuitenkin Waltterin koulun aita 500000e.
458
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kämärin sillat saa rakentaa kun valtio maksaa,se valtio on sama kuin Kaupungin asukkaat nehän maksaa valtiolle veroja.

Äänestä
  • Ei maksa sossupaskat valtion veroa, joten turvat kii vitun luusetit.

    Äänestä

  • Kämärin siltoja haluavat rakentaa henkilöt, jotka saavat palkkansa verovaroista ja niitä riittää kylässä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kämärin siltoja haluavat rakentaa henkilöt, jotka saavat palkkansa verovaroista ja niitä riittää kylässä.

    Runkkoo vua sinä kissinanusta ja jätä ajattelu viissmmille.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Säästetään kaupungin seminaarikuluissa, jotain 5000e Sitten kuitenkin Waltterin koulun aita 500000e.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu