Sanotaan että jos

Korvaa kutittaa niin joku ajattelee. Mulla korvat repii pään irti, kyllä joku tosiaan mua ajattelee.
1785
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat
  • Voisiko se henkiolento silittää minun jalkaani

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Voisiko se henkiolento silittää minun jalkaani

    Voi silittää jalkaasi ja voi aiheuttaa muitakin tuntemuksia. Pääasia tässä on se että mitä sillä hetkellä teet tai ajattelet, niin henkiolento ehkä haluaa huomauttaa että teet väärin. Tai sit he haluavat vain huomiota, ovat kovin herkkiä sille että heidät huomioidaan.

    Äänestä

Se on magnesiumvajeesta kertovaa.

Äänestä

Voi olla korvasyöpä!

Äänestä

Sanotaan niinkin että kun nenää käkiää tulee vieraita.

Äänestä
  • Ennen kuin kirkko tuli ja kielsi heidän mielestä pakanuuden, niin kyllä kansa tiesi.

    Äänestä

Korvatulehdus. Lääkäriin.

Äänestä
  • Lääkäriltä kannattaa kyllä käydä hakemassa varmistus, mutta sano vain oireet. Ei omia mielipiteitä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Lääkäriltä kannattaa kyllä käydä hakemassa varmistus, mutta sano vain oireet. Ei omia mielipiteitä.

    Ainakaan kaikilta lääkäreiltä ei sitä varmistusta saa. Kannattaa siis olla myös itse aktiivinen tiedon hankinnassa.

    Äänestä

Naksaa korvat

....käy muuten kippeesti tuntu et suukin mureni

Niin nyt minä ymmärrän miten suuta hoidetaan.

Äänestä

Kun korvia kuumottaa🙄😂... Joskus ollut niin punaiset, että mitähän tuo nyt ikinä tarkoittaakaan.. Ha.. Ha..

Äänestä
  • Taisi korvien kuumotus tarkoittaa ett joku juoruaa susta tai puhuu pahaa

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Taisi korvien kuumotus tarkoittaa ett joku juoruaa susta tai puhuu pahaa

    Vasen pahhaa oikia hyvvää

    Äänestä

Aloitus vaikuttaa samalta kuin huruskooppeihin uskovien aloitukset.

Narsistisuus ja vähäinen älykkyys ennakoivat, että ihminen saattaa hurahtaa astrologian oppeihin.

Tutkijat huomasivat, että narsistiset piirteet olivat vahvin astrologiaan uskomista enteilevä piirre. Älykkyydellä ja uskolla astrologiaan oli negatiivinen yhteys. Kärjistäen voisi siis sanoa, että horoskooppeihin luottaminen enteilee ihmisen olevan itsekeskeinen ja tyhmä.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kaksi-piirretta-enteilevat-horoskooppeihin-haksahtamista-tutkimuksen-tulokset-eivat-imartele/8298706

Äänestä
  • Eräs ylex:n juontaja taisi osoittaa edellisen todeksi...

    Äänestä

Mitä jos rapsuttaisit niitä vähän ja jos ei oireet mene pois, peset korvasi ja poistat vaikun. Eiköhän se siitä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Korvaa kutittaa niin joku ajattelee. Mulla korvat repii pään irti, kyllä joku tosiaan mua ajattelee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu