En ole mikään jeesus, vaan virheitä tehnyt paskiainen, mutta en nyt missään nimessä olis mennyt eilen baariin, jos olisin altistunut. Me alamaiset on nyt tässä pari vuotta toteltu, firmat on tehneet konkursseja ja sairaanhoitajat raataneet. Tämä menee nyt mulla ns. tunteisiin!
Marinin jatkot
Anonyymi
10207
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Marini saa ja jos tarvis nii annetaan virkamiehelle potkut!!!!
Kalliiksi tulee taksiajelut..
Kova on ryyppäämään tämä marin. Ja pieni lapsikin on tällä..
Niin taisi olla isänsäkin ryyppymiehiä!
Suomi on täynnä ryyppymiehiä ja naisia, jos kaikkien vanhemmat ja isovanhemmat syynätään läpi, ei meillä ole muuta kun ryyppysakkia olemassakaan.
En todellakaan halua kuulla enää Marinilta koronaohjeita. Olen ollut älyttömän huolellinen ja hoitanut rokotukseni, käyttänyt FFP-maskeja ja karsinut menoni minimiin, etten vaarantaisi vanhoja sukulaisia. Kohta kaksi vuotta. Marinin baaritempauksen jälkeen en halua kuulla hänestä mitään.
No sinulle on sentään kerrottu etukäteen miten toimia jos saat tartunnan, ei vasta jälkikäteen miten olisi pitänyt toimia tartunnan saatuasi. Marinin tieto altistumisesta saavutti vasta jälkeen päin, ei se paljoa enään auta.
Melko kummaa tiedottamista, kun ei edes varmisteta että tieto menee perille.
Ja virka.iehelle potkut ... sannan tapa hoitaa asiat!!
Tämän tapauksen typistäminen johonkin puhelinleikkiin tai kuka ohjeisti ketäkin on kansalaisten rajua aliarvioimista. Kyllä jokainen täyspäinen kansalainen tietää miten tässä olisi pitänyt toimia ja myös pääministeri on tämä täytynyt tietää. Hän vain toimi toisin, täysin vastuuttomasti kuten kuka tahansa ohjeista piittaamaton henkilö. Uskaltaako tässä edes ajatella tilannetta, jossa pääministeri ei ihan aidosti ole ymmärtänyt asiaa. Miten voimme luottaa, että hän muissakaan asioissa toimii täydessä ymmärryksessä, vastuullisesti. Uskallammeko antaa hänelle neuvotteluvaltuudet Brysseliin, jossa käsitellään monimutkaisia asioita, jotka ovat Suomelle elintärkeitä.
Noh..ei tainnu tajuta elvytyspakettiakaa....7 maksaa 2.3 saa nii hyvä paketti!!