Siirtääkö putinisti-persupuolue Suomen Putinin Venäjän osaksi vai itsemäärääväksi Venäjän alaiseksi alusmaaksi?
Marssiiko persujen 612-kulkue suoraan presidentinlinnaan ja siirttää Putinin valtaan Suomessa?
17
102
Vastaukset
- Anonyymi
persunasikathan oli juuri uutitissa varustautuneina asein ja pommein?
- Anonyymi
= persu-nassikat
- Anonyymi
Suomalaiset luopuivat itsenäisyydestä kansanäänestyksessä 1994.
EU:n lait menee aina kaikkien Suomen lakien edelle. - Anonyymi
Käännättekö te uutisianne suoraan venäjästä suomenkielelle? Vai saksastako uutisenne tulevat? Ihailen kielitaitoanne, osaatte muutakin, kuin ruotsia!
- Anonyymi
Häirikkömarsilleko siis vielä pitäisi itsenäisyyspäivänä mukamas mennä?
- Anonyymi
Suomalaiset menee marssiin natseja vastaan-marssille.
venäjämieliset menee persujen häirikkömarssille 612?
- Anonyymi
Eivät pääse, Sanna hortoilee ryyppyremminsä kanssa edessä.
- Anonyymi
Sanna hoitas suomen asiat kännissäkin paremmin kuin porvarien EU-hallitukset, jotka romutti suomen hyvinvoinnin ja itsenäisyyden.
Sannalle voimia kun höpöpersuporvari-mediat tekee kunnianloukkauksia pääministeriämme vastaan ja heikentää Suomea ja suomen asemaa maailmassa tällä tavoin.
- Anonyymi
Aloittaja ei taida elää tässä todellisuudessa.
- Anonyymi
Sinä taidat elää media-propagandan todellisuudessa?
Kyllä sun ulostulosi on täyttäpaskaa, taidat olla musujen perseennuolijaseurakuntaan. Menehän silittelemään aatekaverien kanssa vaikka alpakoita.
- Anonyymi
perssu sanoo 'harassoo'
Anonyymi kirjoitti:
perssu sanoo 'harassoo'
Kyllä ne on Kekkosen "perilliset" jotka sinne Kremliin päin kumartaa ja saman aikaisesti yrittävät nuoleksia Brysselin eliittiä.
- Anonyymi
Hoh hoijaa kyllä.on taas aloitus keskustelu kyllä saunan takana olisi tilaa
- Anonyymi
kokoomuspersuilla isot saunat rakennettu kansalta riistetyillä rahoilla kun on vielä kuopanreunalle tilaa?
- Anonyymi
Terrori persuista ei koskaan voi olla varma
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä782287Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1361464- 1331452
- 1521169
- 1081003
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten372921Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82764Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap55714Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j67684Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist50683