Jos menisitte linnan

Juhliin, miten pukeutuisitte?
1258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ö mappiin nämä aloitukset

Äänestä

Kauniisti ja tyylikkäästi.
Etiketin mukaan.

Äänestä

Jättäisin menemättä.

Äänestä

Juhlaetiketin mukaan kohtuullisin kustannuksin.

Äänestä

Jätesäkkiin

Äänestä

Vuokraisin vaatteet. Sinisävyiseen pukeutuisin.

Äänestä

Minä pukeutuisin 3 numeroo liian pieneen makkarankuoreen ja tepastelisin lailla seireenin ylpeenä itsestäni juhlissa ajatellen että minäpä olen kuuma! Kattelisin ympärilleni ja miettisin et tuo Timo ja tuo Timo ja tuokin Timo kuolaa perääni. Illan aikana hässin Timo nro 1 ruokapöydällä kaviaarin vieressä. Timo nro 2 tanssilattialla finlandiahymnin tahtiin. Timo nro 3 vessassa ja Timo nro 4 narikalla ja Timo nro 5 taksissa 😂😂😂

-Ei_mia-

Äänestä

Hopeiseen merenneidon pyrstöön:)
Simpukkakoruihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Juhliin, miten pukeutuisitte?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu