Sanna paistattelee kaksoismurhaajan kanssa
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008455196.html
Outoja on kaverinsa pääministeriksi.
kts Iltasanomat kuvien kera.
Luulisi jo demari piireissäkin heräävän.
Potkaisiko onni demareita tuollaisella pääministerillä.? HUH!
-tuli takapotku !
Luulisi että Sanna Marin eroaa tai erotetaan !
Tuskin muuta lienee olevan tulossa. Ei pääministeri institutio voi noin elää.
Vaikka sanoa sanoikin ravistevansa pääministeri institution rajoja, tuskin demareillekkaan hyödyksi tuollainen.
Ministerin käsikirja linjaa: ”Virkamatkapuhelin on pidettävä mukana” – Helsingin yössä juhlinutta Marinia yritettiin tavoitella turhaan.
Nämä Sanna Marinin kaverit on sitä luokkaa, jotka valehtelee aina itselleen parhainpäin.
Miten tuollaiselle pääministerille kukaan uskoo valtakunna herkempiä aioista mitään, mahdotonta !
Joko Antti Lindmanille otetaan sängyn mittoja Kesärantaan
2
99
Vastaukset
- Anonyymi
Antti on Antti,, Rinne, Lindman, samaa DDR-demarisukua, ei siis Suomen asialla, vaan oman etunsa asialla.
- Anonyymi
Aloittajalla kovaa öyhötystä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1342734Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2642326Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?221423- 1151092
- 971050
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041023Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13942Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La57841Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.281794Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50781
