Kolmannet koronarokotukset Naantalissa vs. Turussa

Anonyymi

Turku ilmoittaa THL:n suosituksen mukaisesti kolmannen koronarokotuksen ajankohdaksi kun vähintään viisi (5kk) on kulunut toisesta rokotuksesta. Tämä siis on THL:n viimeisin suositus.

-Naantali ilmoittaa edelleen väliksi kuusi (6kk) omilla rokotesivuillaan...

https://www.turku.fi/uutinen/2021-10-20_kolmannet-koronarokotukset-turussa

Miksi kaksi vierekkäistä varsinaissuomalaista kaupunkia toteuttaa erilaisia aikatauluja saman ja yhteisen koronan torjunnassa?

7

307

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Turku on kuukauden Naantalia edellä tässäkin asiassa.

    • Anonyymi

      Ei sen paljoo muuta tartte olla kuin Naantalin on vain Naantalin, vaikka voissa paistais!

    • Anonyymi

      neljäs boosteri on vättämätön sillä uusi variantti tappaa kaikki rakkaanne

      • Anonyymi

        Omikronin ennutetaan tosiaan olevan jo käänteentekevän variantin koronapandemialle. Alustavat tiedot kertovat sen tosin olevan herkemmin tarttuvan, mutta ei aiheuttaisi jopa lainkaan vakavampaa tautimuotoa.

        "Yhdysvaltain johtava tartuntatautiasiantuntija Anthony Fauci kertoi uutistoimisto AFP:lle antamassaan haastattelussa, että tämänhektisen tiedon valossa näyttää siltä, ettei koronaviruksen omikronmuunnos aiheuta vakavampaa tautimuotoa kuin edeltäjänsä."

        Omikronin leviäminen valtavirukseksi olisi pandemian ajan ylivoimaisesti paras uutinen, jos edelliset tiedot pitävät paikkansa.


    • Anonyymi

      jos ette kulje hazmat-puvuissa denialisteja ja saastaisia

    • Anonyymi

      Ajankohtaista (päivitetty 9.12.2021)!!

      18 vuotta täyttäneet voivat varata 3. koronarokotusajan!!

      THL:n suosituksen mukaan Naantalissa voivat nyt 18 vuotta täyttäneet varata ajan kolmannelle koronarokotteelle. Suosituksen mukaan kolmansia rokoteannoksia tarjotaan niille, joiden saamasta toisesta rokotuksesta on kulunut 5-6 kuukautta.

    • Anonyymi


      - "Moni täysin rokotettu tartunnan saanut on kuitenkin lieväoireinen tai oireeton, mutta on ennenaikaista arvioida taudinaiheuttamiskykyä laajemmin, THL:n johtaja Mika Salminen kertoi sosiaali- ja terveysministeriön (STM) ja THL:n tiedotustilaisuudessa torstaina."
      -

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      95
      3809
    2. Nainen olet minun

      Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
      Ikävä
      47
      3185
    3. Sille ei voi enää mitään

      Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
      Ikävä
      100
      2817
    4. Merja Kyllönen: Ero

      Joko uusi kierroksessa
      Suomussalmi
      134
      2477
    5. Harmi jos ei enään nähdä

      Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
      Ikävä
      57
      2460
    6. Mukavaa päivää

      Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
      Ikävä
      61
      2388
    7. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

      mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
      Ikävä
      117
      2377
    8. Vau miten upea nainen!

      Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
      Tunteet
      21
      2304
    9. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      23
      2296
    10. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

      Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
      Ikävä
      64
      2080
    Aihe