Normaalien pääministereitten ajankäyttö

Käyttävät vapaa- aikansa ajatusenvaihtoon kenraaleitten ja vuorineuvosten kanssa. Nykytilanteen seurakset tulevat nykyiset pääminiseristämme mallia ottaneet tubettajat.
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Väärässä seurassa ihmisen maailmnkuva vääristyy, koska hän imee virikkeitä henkilöistä, joitten kanssa viettää aikaansa.

Äänestä

Marin on varmaa hyvin utelias, kun haluaa aina vaan katsoa mitä löytyy lasin pohjalta. Ja sitähän ei tiedä, ellei ensin juo sitä tyhjäksi.

Äänestä

Onneksi meillä on nuori upea nainen pääministerinä, jonka ei tarvitse viettää vapaa-aikaansa vanhojen vuorineuvosten ja kenraalien kanssa.
Niitä voivat viihdyttää edelleenkin kokoomuslaiset vanhoilliset vanhat kaverit.

Äänestä
  • Meillä on keski-ikäinen nainen pääministerinä.

    Aitoon vihervasemmistolaiseen tapaan yrität kääntää keskutetelun SDP:tä käsittelevällä palstalla SDP:n puheenjohtajan toimintaa koskevassa keskustelussa muiden puolueen edustajiin.

    Ymmärrän kyllä ajatuksesi, että pääministerin tehtävänä on viihdyttää ihmisiä. Näin SDP:n puheenjohtajakin on näköjään tehtävänsä ymmärtänyt. Tosiasiassa hänen tehtävänsä on hoitaa Suomen ja suomalaisten asioita.

    Äänestä

Sanna Marin on paras pääministeri vuosikymmeniin, ja sekös se pistää vihaksi oikeistolaisia kateellisia.

Äänestä
  • Vaikka tällä palstalla ei ole havaittavissa minkäänlaista kateutta Sanna Marinia kohtaan, ei hän ole Suomen paras pääministeri vuosikymmeniin eikä edes vuosiin.

    Tuo kateus argumenttina on erittäin vihervasemmistolainen, eikä toimi tässäkään tilanteessa.

    Äänestä

Suomessa ei elä ja asu ainoastaan vanhoja konservatiiveja vaan luojan kiitos myös nuoria kansalaisia, joten toivotaan, että nuoret kuitenkin järjettömästä oikeistolaisten mustamaalausrumbasta huolimatta haluavat ja uskaltautuvat politiikkaan mukaan hoitamaan meidän nuorempienkin asioita.
Nuorissa on tulevaisuus!!!

Äänestä

Hyvä Sanna Marin! Tsemppiä ja voimaa jatkaa ansiokasta pääministeriyttä koko kansan parhaaksi, hulluuteen asti menevistä kateellisten melskaamisesta huolimatta.

Äänestä

Minäkin ihailen pääministeri Marinia.

Äänestä

Pitäisikö lapsi ottaa huostaan, kun kulkee jatkuvasti ryyppäämässä?

Äänestä

Meitä on rangaistu pääministerillä.

Äänestä

Väärä seura tekee kaltaisekseen.

Äänestä
  • Tekeekö Marin voimakkaana persoonana muutkin SDP:n johtajat kaltaisekseen? Se olisi lopullinen niitti SDP:n tuhon tiellä.

    Äänestä

Niinhän ne tekee Keski-Amerikan banaanitasavalloissakin.

Pääministeri aloittaa päivänsä kysymällä kenraaleilta, että mitäs tänään tehdään.

Lounaalla hän tapaa isojen firmojen pomoja, jotta saadaan korruptiokuviot pidettyä ajan tasalla.

Äänestä

Alkoholistien ja huumekäyttäjien lapset joudutaan huostaanottamaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Käyttävät vapaa- aikansa ajatusenvaihtoon kenraaleitten ja vuorineuvosten kanssa. Nykytilanteen seurakset tulevat nykyiset pääminiseristämme mallia ottaneet tubettajat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu