Moi kyselisin onko kellään Bondorasta kokemuksia. onko tehty rikosilmotuksia kyseisestä palvelusta ja miten on toiminu? itse tein ja multa on 3000e lainsat viety jo 5700e perkele
Bondora on petos
10
2103
Vastaukset
- Anonyymi
Minkälaisia kokemuksia haluat?
Olet ottanut lainan ja nyt makselet sitä itse hyväksymiesi ehtojen mukaan liian pienellä kuulausierällä kuluihin nähden. Varmasti moni muukin on ollut yhtä hölmö tai laskutaidoton. Rahan kuvat vain vilistänyt silmissä lainan ottohetkellä. - Anonyymi
Olet ehkä valinnut väärän yhteistyökumppanin.
Mutta kun pankista ottaa lainaa ja makselee sen sovitusti pois, niin ei hätää.
Jotkut ottavat jopa puoli vuotta lyhennysvapaata , mutta korot pitää hoitaa kuitenkin.
Sanoisin, että näiden virallisten pankkikonttoreiden kanssa asiointi on
helppoa ja nopeaa ja korotkin melkoisen kohtuullisia, jos vain on vakuuksia. - Anonyymi
Jäikö lainaehdot lukematta ja lainalyhennykset laskematta ennen, kuin hyväksyit sopimuksen?
- Anonyymi
Minä riitautin asian käräjäoikeudessa. Katsotaan, kuinka käy....
- Anonyymi
Älkää hyvää ihmiset ottako lainaa Bondoralta, petosta koko lainafirma.
Kukaan ei vastaa velkasummat joka tositteessa eri summia ja ei ymmärretä siellä hoitaa asioita.
Asiakaspalvelussa hoono soomi ja kielitaitoa ei ole sekä viesteihin asiakysymyksissä ei ole mitään asia osaamista heillä.
Lainaoja pitkitetään eroon ei meinaa päästä ja huijausta koko Bondora.
Ottakaa laina jostain muualta kun tästä ei meinaa päästä eroon, maksoin velkani mutta edelleen on velkaa ja lainasummat, joka kerta eri summia.
Itsekin riitautan asian ja katsotaan miten käy ei voi luottaa eli ohita BONDORA. - Anonyymi
Ei se nyt suoranaisesti huijaus ole. Hyvä opetus vain teille mikä on korko.
- Anonyymi
Pitää myös muistaa että mukana on myös kuluja, mitkä pitää maksaa.
Itse lainasumma lyhenee sitten ärsyttävän hitaasti.
Lainan perustamismaksukin on jo melkoinen lainasummaan verraten.
Ei pidä ikinä valita sitä pienentä mahdollista lyhennystä, sillä sen kautta
itse lainasumma ei vähäne juuri ollenkaan ja tuloksena on tuplamaksut.
- Anonyymi
BONDORA on rahastaja ja koroilla vedättäjä, maksusuoritukset kirjautuu miten sattuu ja korot pilvissä ja otetaan kaiken maailman lisäkuluja.
Tuttavallani oli velka sieltä ja ei millään meinannut päästä eroon, aina jotain lisäkuluja. Yms. tarkoituksella ei vastat annetaan vain korkojen karttua sekä erilaisialisämaksuja tiliotteessa paljon epäselvyyksiä, lisäyksien lisäyksiä korot todella korkeita sekä Bondoraan ei voi luottaa, ottakaa lainaa mielummin muualta. pienempi korko ja luotettavampi palvelu.
Viesteihin, puheluihin ei vastata ja huonoa suomea. Tämä Bondora on todellinen rahankiskonta laitos ja älkää oikeasti ottako vaan lainaa heiltä.
Mihinkään kysymyksiin ei vastata ja revitään hirveillä koroilla sekä laina asiat, korot jne ovat lähellä petoksen tunnusmerkkejä. Ohita siis Bondora! - Anonyymi
Bondorasta ei kukaan ota lainaa nykyään = Bondora Capital.
Todelliset korot valtavavia ja suomen viranomaiset kuluttajaviranomaisen pitäisi puuttua heidän toimintaansa.
veroja kiertävä firma ja vaikea saada tietoa, saati tietoa omasta velastaan. Summa kasvaa oudoilla tavoilla ja korkoa etupäässä kerätään vilpillisesti.
Vaikea päästä eroon juuri sen vuoksi, kun keräävät erilaisia lisämaksuja, korkoja ja muuta tilimaksua kohtuuttomilla koroilla ja perusteilla.
Kukaan ei vastaa ja riitauttakaa jos olette ottaneet lainaa, he hävittävät dokumentit, jottei jää todisteita tai muutakaan todistetta.
Sivut suljetaan kun rupeat vaatimaan ja näin he jättävät velan jotta saavat kasvattaa korkoa, kyseessä ei ole luotettava pankki vaan ryöstöfirma .joka toimii petoksella.
Kuluttajaviranomaisilla on paljon tutkintaa heidän toiminnastaan.
Rehdistä pankista lainaa pienellä korolla ja voi luottaa!!!Muistakaa se kun haette tarvitsette lainaa. - Anonyymi
En tiedä Bondorasta, mutta vinkkejä luotettavan lainapalvelun löytämiseen löytyy tästä Kauppalehden kirjoituksesta: https://www.kauppalehti.fi/lehdistotiedotteet/emtir-marketing-lainan-saaminen-voi-vaikeutua/4c45b42e-ddb7-32c1-a25c-58863690d7e5
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 162346
- 441261
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70897- 45821
Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää134816- 59797
- 42766
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44725Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe161709Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130673