Nyt on niin erikoinen tilanne että jotkut ulkomaiset kerää meidän oman valtion veroja kerää toisella puolella maapalloa olevat verkkokaupat ja myyt välittäjät.
Se raha pitäisi saada vielä verohallinnolle suomeen mutta se ei tule tapahtumaan!
Tulli ei kerää tuota vaan kertoivat itsekin että asia kuuluu verohallinnolle miten saavat eurot esim kiinasta. Minkäälaisia mahdollisuuksia ei ole verohallinnolla kiinaan jos eivät itse halua siellä järjestää sitä. Eli ilmaista rahaa tiedossa siellä.
Ainoa järkevä tapa on että kaikki tulee verottomasti suomeen ja suomessa hoidetaan verotus kuten ennenkin. Tämä varmistaa että rahat ei jää ulkomaille.
Verohallinto ei saa ulkomaille, kiinaan maksettuja suomen alveja suomeen, tästä tulee uutinen
Anonyymi
1
128
Vastaukset
- Anonyymi
Mutta ei Suomessa arvosteta veroja. Ne jaetaan ympäri maailmaa pois ja iso osa myös lomaileville täyshoidon etsijöille.. Turha niitä veroja on kerätä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2664793Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii813237- 382766
- 472533
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua451807- 971600
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘941378PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1441015- 69988
- 100946