Puolangasta maan suurin työllistäjä.

Anonyymi

Ympärivuotisia työpaikkoja ja paljon, uusi paskalaitos työllistää paskankerääjiä, nyt koirien, kissojen ja porojen kakkaläjät hyötykäyttöön.

5

880

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suurten karjatilojen lanta biolaitokselle on järkevä investointi. Samalla saataisiin lietelanta pois pilaamasta pienvesistöjä.

    • Anonyymi

      Aivan. Ensi vuonna tienvarsikyltteihin ennen Puolankaa tulee tekstit. Puolanka -tunnet sen hajusta.

      • Anonyymi

        Ei tule. Mutta vesi on juomakelpoista


    • Anonyymi

      Maan suurimmasta työllistäjästä uutisoi kohtapuolin paikallinen totuuden torvi -Puolanka-lehti.

      Alustavan (ilmeisen totta olevan) äh... korjaan varman sellin kuppilan tiedon mukaan juttu tullee menemään seuraavalla tavalla:

      Ensimmäiseksi tullaan työllistämään polkupyöräilevä parivaljakko aolis ja mr. partasuu kunnan vuokra-asunnosta. Niin mikäli he täysipäiväiseltä pyöräilyltään ehtii työhön. aoliksella on kuuleman mukaan jo kaiken varalta työsormikkaat polkupyörän tarakalla kuminauhan alla.

      Rojektipäälliköksi on itseoikeutetusti jo valittu...äh eiku korjaan tiukan valintakierroksen jälkeen valikoitunee Törmämäen Simppa.

      Puolanka-lehteen hirveän tyrkyn jälkeen valitaan kuvaan kaikkien alojen kepu-siantuntija -eläkeläinen-insinööri-markkinointitutkinnon suorittanut- 68v Markku ja tietysti Simppa.

      Molempien edellä sanottujen jutut on varmuudella ammattitaitoisen toimittelijan jutussa sitä luokaa, että lukijalla tekohampaat putoilevat suusta.

      Asian käsittely jatkuneen huomenissa sellin kuppilassa, jossa rojektin todelliset aivot istuvat. Käyvät pikaisesti kotonaan syömässä ja takaisin istumaan.

    • Anonyymi

      Paskatöryn keruu kone valmiina ja patentoituna kuulemma rassaaja tollopelottoman pajalla persauskylällä valamiina. Tiijä toeminekkohan se, van soapihan sitä kokeilla

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      256
      45623
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      44
      11359
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      221
      10961
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      38
      9775
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      90
      8618
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      277
      6664
    7. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      2
      3325
    8. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      13
      2594
    9. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      2
      2583
    10. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      44
      2350
    Aihe