Kuhmoinen hoitaa koronaa kiitettävästi

Anonyymi

Mua ei pelota Kuhmoissa yhtään. Täällä ei ole vielä ollut yhtään jatkotartuntaa, ellei perheen sisäisiä lasketa. Niitä tulee aina, mutta niistä ei ole vaaraa ulkopuolisille. Mutta täällä on hoidettu niin kovin hyvin nuo vähäiset koronatapaukset, että taputukset kaikille terveydenhuollon henkilöille ja päättäjille. Nytkin tuo kouluhomma oli erittäin asiallisesti ja nopeasti hoidettu. Ei jatkotartuntoja.

7

64

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sattumaa, sattumaa, sattumaa! Pelkkää sattumaa. Loppuu nuo satuilut, kun osuu pahempi ryväs, johon ei väliin vaan kerkee kukaan terveysviranomainen kadoksissa olevalla puhelimellaan.

      • Anonyymi

        Realismia !


    • Anonyymi

      Tuohon on törmännyt nyt lähes toistuvasti. Mitä noilla päättäjien kehuilla koitatte piilotella? Onko tehty tai ollaanko tekemässä joitain huonoja päätöksiä? Pikkukunnan päättäjät eivät voi tehdä mitään muuta koronan suhteen kuin toimia vastuullisesti ja korkeintaan fiksuja kolumneja paikallislehteen.

      • Anonyymi

        "Pikkukunnan päättäjät eivät voi tehdä mitään muuta koronan suhteen kuin toimia vastuullisesti"

        Ei sulkia hattuun !


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "Pikkukunnan päättäjät eivät voi tehdä mitään muuta koronan suhteen kuin toimia vastuullisesti"

        Ei sulkia hattuun !

        Mun tuttu valtuutettu sanoi siirtävänsä joululahjaostokset nyt kokonaan verkkokauppaan koronan takia. SDP!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mun tuttu valtuutettu sanoi siirtävänsä joululahjaostokset nyt kokonaan verkkokauppaan koronan takia. SDP!

        Ei se pelkkä joulu vaan ne 364 päivää joulujen välissä ratkaisee


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei se pelkkä joulu vaan ne 364 päivää joulujen välissä ratkaisee

        Et ole tainnut huomata, mutta jouluostoksia tehtiin vanhassa maailmassa, ennen koronaa siis, useampana päivänä kuin yhtenä. Ja niin tehdään nykyäänkin, kiitos verkkokaupan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      101
      1631
    2. 210
      1507
    3. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      1010
    4. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      979
    5. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      55
      809
    6. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      49
      765
    7. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      48
      752
    8. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      36
      725
    9. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      5
      712
    10. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      54
      702
    Aihe