Voiko Persut oppia olemaan herjaamatta, vihaamatta ja maalittamatta puheissaan toisia kohtaan?
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000008462902.html
Ainakin koulunkäynti meni täysin hukkaan, siellä ei opittu mitään. Miten sitten vanhemmalla iällä?
Pitääkö sivistyskouluttaa tähän erikseen.
Veromaksajat eivät kyllä ole valmiita avaamaan kukkaroaan jukolan junttien alkeiskursseihin.
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000008462902.html
Ainakin koulunkäynti meni täysin hukkaan, siellä ei opittu mitään. Miten sitten vanhemmalla iällä?
Pitääkö sivistyskouluttaa tähän erikseen.
Veromaksajat eivät kyllä ole valmiita avaamaan kukkaroaan jukolan junttien alkeiskursseihin.
Vastaukset 29
Vanhimmat
viha puhe ? olet erimieltä minun kanssani , se on vihapuhetta 🤣
normaalipuheessakaan kukaan ei ole kanssasi samaa mieltä 🤣🤣
Totuus on niin kylmää että kaikki jäätyy 🙂
Montako sataa kirjoittamaasi avausta sinä vihapuhemoralisoija haluat tähän kopioitavan joissa sinä itse vihapuheeseen syyllistyt mitä tämäkin avauksesi edustaa?
Suutuitko siksi että sinun vihapuheoikeuksiasi aiotaan rajoittaa tai kieltää jopa kokonaan?
Oho, siis haastateltiin Sote-asioista.
Olisiko sinun hyvä aloittaa itsestäsi, ja lopetettava nuo mainitsemasi asiat perussuomalaiset palstalla, perussuomalaisista kirjoittaessasi. Sen jälkeen voit vaatia sitä muilta, kun olet ensin itse kyseisen toteuttanut.
Lopetan sitten kun persut ja persukannattajat lopettaa muiden puolueiden palstoilla öyhöttämisen. Eli jatketaan siihen saakka näin.
jep, niin kauan kun vikaa löytyy, vikaa on yritettävä korjata. eihän se muuten toimi.
Miksi et huomaa omaa vihaasi toisia kohtaan, kaikki ei sinun kanssa ole samaa mieltä.
taitaa olla vaan kansalaisten ajatuksia persuista avaava puhe.
Mitenkäköhän aloitus meni niinkuin aloittajan mielestä!? Siinähän ei syyllistetty, maalitettu tai herjattu Perussuomalaisia laisinkaan, eihän!?
Aloittaja on kuin eräs poliitikko bailaamassa korona altistuksen jälkeen. Älkää tehkö siten, miten minä teen vaan siten, miten minä sanon. Ja se kaikki oli vain hieman harkitsematonta toimintaa...
Ja valta kuuluu antaa terroristeille, aloittajan mielestä eli vaijettava kaikesta.
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000006390221.html
Vihapuhetta Marinia kohtaan.
Sähkö maksaa Paljonko ? ydinvoimala myöhässä Paljonko ?
Viha puhetta 🤣
ydinvoimala ja sähkö ovat henkilöitä 🤪
Ydin voima ja sähkö ovat persloogisesti vähemmistöjä.
änkyräpersuko oppisi uutta, no ei tod
Kyllä, persuaivoista puuttuu inhimillinen suvaitsevaisuus.
Vain hullu suvaitsee haittamaahanmuuton.
Ethän sä suvaitse mitään. Änkyröit ihan kaikkea vastaan. Se vasta hullua onkin.
Minä ryyppään nyt. Sanna Marin
En suosittele opettelemaan Marinin kaltaista puhetyyliä. Hän voi olla äänessä lähes koko kyselytunnin, kertomatta lainkaan mitään siitä, miten asiat hoidetaan jämäkästi. Pelkkää liirum laarumia.
Kerrotko tässä että et ymmärrä Marinin puhetta ja mitä hän sanoo? Oletko kokeillut kuunnella esim. Ylen selkokielisiä uutisia? Tuleeko sinulle illoin vastaava ymmärtämättömyysreaktio päälle?
Aika mielenkiintoinen yllättävä ilmiö.
Persujen kielenkäyttö nyt vaan on sellaista syvien kansanrivien vakiopuheeseen kuuluvaa sanastoa, ei ne sillä mitään pahaa tarkoita. Totta kai se valtaväestön korvissa kuulostaa sivistymättömältä, ja siitähän se kieltämättä kieliikin.
Syvien kansanrivien vakiopuhetta?
Älä yleistä, vain Persut ovat syvällä ja syvältä.
Taas tätä vasuritolloutta. Vuosikaudet on SDP haukkunut toisia ja tilannut vastapalvelusta ja nyt sitä tulee joka tuutista ja kaikialta.
törkyturtiaisen suu pestään saippualla eduskunnassa.
Sehän se persuilla vikana on kun päästetään ulos saakka, mitä sylki suuhun tuo. Varsinaisia räkäpäitä.