Jopa mun mielentiloihin. Jos tätä lähtee miettii, niin tosi pelottavaa. Nyt taas piristyin, kun ajattelin että taidat sittenkin rakastaa mua. Mä saan susta voimaa ja välillä kaikki lähtee pois. Toivottavasti olet reilu mua kohtaan.
Sulla on valtaa minuun
Anonyymi
21666
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Samat sanat sulle jokunen. Tai hänelle, jos et ole se jokunen.
Poskeni punottaa... niin taidan tai RAKASTAN!!! 🥰😘❤❤❤❤
Niin sinullakin on mies minuun.
Vaikea elämäntilanne mulla
Sinä kannattelet
Ethän mollaile
Voi kun ymmärtäisit. Ja samaan aikaan vähättelet mua.
Mistä olet saanut sen kuvan etten pitäisi sinusta? En mä huvikseen juoksentele tuolla hirveessä pakkasessa ja yritä tavoittaa sua. Toivottavasti näet vielä joku päivä että mä olen ihan kiva tyyppi.
Mä en kerrassaan jaksa sanoa edes sitä että vihhoon nuita pillunvonkoojia..
En tiedä mistä asti se on lähtösin
Se, mikä muna nyt onkin niin et tie sillä paljon mitään.
Se on 7nhottava sanoa mutta kun ei saa kotona rauhassa olla
Ja vittu on piässäs, jos se sua helpottaa.
Miks mua pittee kytätä ja perässä seurata jos tämä sannoo milloin mitäkin.
Kuolenkin ennemmin kuin rupeen rautalangasta viäntee.
Hyi helvetti
Viha vuoan on jos eiselvee suomee ymmärrä.
Kirjoitteletko sä ihan oikeesti toisen puolisosta ja haaveilet nukkumisesta toisessa kiinni? Vainoamista on! Häpeä! Hyi!
Nyt sinun kannattaa harkita jo lanssin soittamista.Sivusta.
Jokainen meistä on vastuussa omista tunteistaan. Hän, joka sinut saa tuntemaan vahvasti ja saa pois raiteiltaan, eli ole syyllinen siihen että tunteesi on niin vahvat! Tosin et sinäkään tunteillesi itse voi juuri mitään, ne kun yleensä vain on, jos on.
Kukaan meistä ei voi vaatia vastarakkautta. Voimme olla tilanteesta surullisia tai pettyneitä, mutta rakkauden toteutuminen ei ole meidän määräysvallassa. Rakkautta joko on tai sitten ei ole. Jos vasta puoli epäröi tunteitaan, tai ei tunne voimakkaita tunteita ollenkaan tai tarvitsee aikaa voidakseen tuntea vapaasti, ei hän voi sille mitään, Hänellä on oikeus tuntea niin kuin tuntee, ja se on hänen oikeutensa.
Joskus käy niin onnellisesti, että kumpikin tuntee samalla lailla. ♥️ Ja joskus tilanne on suhteen alulle otollinen. Jos niin käy, kannattaa asiaa arvostaa ja elää sen mukaan.
Kuulemani mukaan, pitäisi löytää semmoinen tasapaino ja harmonia. Antaa itsestään vain vähän, ja hillitä itseään. Olet silti ihana. Ja toivoisin että tämä juttu jatkuisi sillä tavalla kahden välisenä, et taida olla ihan "yksin" . ja se vähän vaikutta minussakin. Ja sitten taas täällä sama. Jos otetaan vähän takapakkia, ja sillä tavalla varovaisesti.
Se ihana on mun, siihen et koske likaisilla käsilläsi ja turvallasi, etkä millään muullakaan!
Olen joskus sanonut hänelle, että toivon että Hän löytäisi harmonian ja tasapainon. Se ei tarkoita, että antaa itsestään vähän tai pitää hillitä varsinaisesti itseään! Se tarkoittaa sitä, että vaikka elää ja tekee asioita intohimoisesti silti muistaa asioiden perimmäisen arvojärjestyksen ja mikä tekee loppupeleissä onnelliseksi. Se tarkoittaa, ettei anna yhdelle asialle kaikkea (esim. työ) ja sitten ei jaksa elää muuten hyvää elämää. Voimat pitää osata jakaa eri asioiden välillä, niin ettei mikään asia syö muita. Aikaa ja energiaa pitää riittää vapaa-ajalle, rentoutumiselle, läheisille, kodille, rakkaudelle ja perheelle (jos niitä on).
Tähän samaan asiaan liittyy itsensä löytäminen. Se, että tietää mitä asioita elämässä arvostaa ja arvottaa. Se, että löytää tasapainon arjen ja unelmien välillä. Se, että saa olla mitä oikeasti sisimmässä on ja se riittää.
Ihmisoikeusrikos meneillään
Voimaannuttaa,rakkaus on moniulotteista.
https://youtu.be/pCE-wBofchs
.
Ihan ensimmäiseksi meidän pitäisi jutella irl. Koskakohan se onnistuu?
Se onnistuu heti, kun nähdessäsi minut, tulet luokseni ja sanot moi!
Siis mitä? Höpö höpö!
Onnistuu juuri noin
Tai otat vain yhteyttä muuten siihen tarkoittamaasi henkilöön.
Trolli provoaa! Ei kannate uskoa!!