Verokortti tuli postissa ja siinä luki:
Ansiotulot: 15 000€
Työeläkemaksut: 1072€
Työttömyysvakuutusmaksut: 225€
Ansiotulovähennys: 3558€
Perusvähennys: 2722€
Verotettava ansiotulo valtioverotuksessa: 12 952€
Verptettava ansiotulo kunnallisverotuksessa: 6 671€
Päivärahamaksu 15 000€
Sairaanhoitomaksu: 6 671€
Maksan enemmän veroja tulottomana, kuin työtön
Mitään tuloja ei ole, verottajan tulolaskelma verokotrissa, joten olen maksanut veroja, vaikkei minulla ole tuloja,
Jos verottaja arvioi tulot, vaikkei tuloja olisi, niin ne ovat tuloja ja olen niistä veroja maksanut, kuten
sairaanhoitomaksua 6 671€, työeläkemaksua 1072€ ja päivärahamaksua 15 000€ valtiolle.
Työttömän ansiotulot ovat noin 8000€ vuodessa eli veroja olen maksanut enemmän tulottomana, kuin työtön.
Maksan tulottomana enemmän veroja, kuin työtön
4
118
Vastaukset
- Anonyymi
Muistakaa aina
SDP= veroja lisää ja huijausta
Vihreät= veroja lisää ja järjettömyyttä
Vasemmisto= veroja lisää ja umpivääristynyt kieroutuminen
Keskusta= veroja lisää
Kokoomus= veroja lisää ja matuja majoitukseen
Ruotsalaiset= Koskaan ei päästä eroon naurettavasta 2 kielisyydestä ja veroja lisää - Anonyymi
Kerropa taikametsäsi osoite. Haluan löytää samoja sieniä. Tiedätkö muuten mikä on verokortti?
- Anonyymi
Verotettuihin tuloihin perustuva tosite!
- Anonyymi
Ethän sinä ole maksanut mitään veroja jos elät tuilla. Se että saat vastikkeetonta rahaa ja siitä pidätetään vero ei ole veron maksua. Maksat veroja vasta kun teet töitä ja maksat niitä palkastasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2609077IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3126299Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661380Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61311- 1091111
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.791005Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut61889Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43788MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311708Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23696