Tiltut julistivat 10.12.2021 uudeksi liputuspäiväksi

Myös Venäjä vahvistaa ko päivän liputuspäiväksi.
Tästä lähtien valtion ja Tiltujen liput vedetään puolitankoon ko päivänä.
1167
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Jumankekka nyt Tiltut: Ottakaa se lippu jo pois puolitangosta, vaikka kuinka tekee kipeää niin liputuksestakin on säännöt:

Aamulla ylös illalla ja alas.
Eli juuri päinvastoin kuin Tiltusen unirytmi!
Muistatteko nyt??

1Äänestä

Nätti kone Yhdysvalloista,nätti kone Yhdysvalloista,nättikone Yhdysvalloista, nättikone Yhdysvalloista,nätti kone Yhdsvalloista, aaaah Natooooooo

Äänestä
  • Nyt kun sait toverisi kanssa vedettyä kellot niin se lippu pois tangosta!

    Äänestä

Kun nostan tankoni, se on niin komea, että se ei lippua tarvitse. Amerikkalaiset voivat vain kadehtia sitäkin.

Äänestä

Tiltut julistivat 10.12.2021 uudeksi liputuspäiväksi

Tästä lähtien Suomen valtion ja ilmavoimien liput liput vedetään puolitankoon ko päivänä.

Paskin hävittäjävalinta ikinä...

Äänestä
  • Niinkö venäläisenä ajattelet? Ymmärrän.

    1Äänestä

Asiattomaan kirjoitteluun ei kannata lähteä. Siitä hyötyvät tiltut, jotka eivät muuhun pystykään.

1Äänestä

Natsi-Venäjän koneita ei halutayhteenkään sivistysmaahan perseilemään.

Siinäkin on aihetta kyllin ruSSonatsien puolitankoliputukselle.

1Äänestä
  • Venäjä onkin viisas, se ei myy huipputeknologiaansa paikkoihin, joissa se voisi joutua vihollsien käsiin.

    Turkkikin sai ihan huoletta mennä tappamaan kurdeja Syyriaan, kun uhkasi antaa Natokoneet venäläisten tutkittaviksi. Niin toimii luotettava läntinen ystävyys ja ennen kaikkea ne ihmisoikeudet.

    Aina kun tekee mieli nauraa, ajattelen ameriikkalaisia ja niiden poliittista ja muutakin toilailua.

    Aina kun haluan itkeä, ajattelen, mitä ne ovat saaneet sillä aikaiseksi ihmisille...

    Äänestä

"Venäjä onkin viisas, se ei myy huipputeknologiaansa paikkoihin....."

Nykyään se on vielä viisaampi. Se ei osaa tehdä itsekään huipputekniikkaa niin kukaan ei edes vakoile....saati ostaa...

1Äänestä

NATOtildu sai itselleen eitsenäisyyspäivän 10.12.2021

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Myös Venäjä vahvistaa ko päivän liputuspäiväksi.
Tästä lähtien valtion ja Tiltujen liput vedetään puolitankoon ko päivänä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu