Hotel Oscar sikahintainen vs. laatu

Anonyymi

Oltiinpa entisessä kotikaupungissa reissussa ja Hotel Oscar pakosta kun Kuntoranta on homeelle haiseva laho läävä eikä sitten muuta aamiaisella olevaa ole. No mitä saatiin? Ensinnäkin ristiriitaista tietoa henkilökunnalta. Kuulemma Varkaus-salin puoleiset huoneet remontoitu viime kesänä joten olisivat kovemmalla pakkasella lämpimät huoneet. Kun mentiin niin toinen tympeä virkailija sanoikin että ei niitä ole remontoitu vaan nämä respan puolella olevat. No vaihdettiin siis huone respan ja ravintola-osan puolelle. Vielä mitä, huone olikin aitoa kasaria eli ei varmasti koskaan uusittu. Vanha tunkkainen kokolattiamatto, kylppärissä ei mitään lämmitystä, alkuperäinen kylpyamme, kaakelit joissa rikkinäisiä reikiä. No joo tuuletusta oli tehostettu eli puhalsi varmaan 30m/sek nopeudella kylmää ilmaa. Patterit onneksi puhkui kuumalla. Hinta liki 150 eur vrk. Parkkihalli oli täysi ja pistettiin auto ulos lämpötolppaan. Ei se tolppa virtaa antanut vaan -17 sitten kylmänä rattiin. Aamiaissalissa helvetin kylmä ja pimeää, vain joku helvatan pikku tuikkukynttilä pöydässä! Kysyin isokokoiselta keittiöukolta onko sähköt poikki, ei vaan kuulemma vietetään kynttiläaamiaista! Voi jessus.

Ens kerralla yövytään joko Kuopiossa tai Mikkelissä, tasoeroa on.

9

359

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hotelli onkin usein tyhjänä

    • Anonyymi

      Varkaus on oikea turistien hunajakenno, vetää ihmisiä todella suurella imulla ja kämärin sillat lisää vetoa. Nyt voi kaikki buha haa buha haa ja vielä kerran nauraa buha haa.
      Vekara varkaus vetää kaupunkiin 30000 kävijää palkitun vetäjän mukaan. Warkauden lehti kertoo hotelli Oscarin kertoneen, ettei sitä huomaa yöpyjissä.

      • Anonyymi

        Hotel oskaria laajennetaan ens vuonna silleen että keskus hotelliin asti tulee oskari. huoneita lisää osassa takka lämmittää ja osassa maa kaasu kuulenma. ja grilli ravinteli tulee sinne saa samaa sapuskaa kun k g b tarjoaa!


      • Anonyymi

        Naamalle tuhnuttelusta lisämaksu


    • Anonyymi

      rapala

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3412
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3222
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      2887
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      46
      2589
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1973
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1860
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1646
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      87
      1525
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1340
    10. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      39
      1331
    Aihe