Vedonlyönnistä rahaa

Anonyymi

Otsikko on harhaanjohtava. Vedonlyönnistä ei tavallinen tallaaja saa voittoja. Ammattipelaajat toki voittavat, suuriakin summia. Jos sijoittaa 5-10 euron panoksia kohteita 2-4 samaan riviin, niin on täysin mahdoton jäädä voitolle vedoista. Siis pitkävedossa. Voittajavedoissa panoksen on oltava 500e ja siitä ylöspäin. Jokainen pelifirma tuottaa huikeita voittoja. Jonkun on silloin hävittävä rahansa ja rahoitettava tämä. Hupipelit ovat ihan mukavia, mutta valitettavasti moni luulee ihan oikeasti voittavansa pelifirman. Ongelmapelaajat ovat sitten se surullinen tarina erikseen. Itse pelaan 30 euroa viikossa. En tosin voita mitään. Siitäkin tulee 1440e vuodessa. Sen kyllä kestää.

18

458

    Vastaukset 18

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sinä olet pihalla kuin lumiukko.
      Minä pelaan vain pitkävetoa, yksi kohde, tasapeli, panos 20 € tai kaksi tasapeliä samalle lapulle, panos 10€
      Viimeiset kymmenen vuotta, joka vuosi voittoa 2000 - 3000 euroa.
      Kuluva vuosi, voitolla 2400€

      • Anonyymi

        Kun noin hyvin menee , niin miksi noin pienellä panoksella pelaat ? 10 -20 = 2000 -3000 1000-2000 =30 000 .


    • Anonyymi

      Vedonlyönti on ainoa edeltä pelitapahtumaa arvioitava kannattava rahapelin muoto verraten arpapeleihin. Se ei silti onnistu kaikilta. Mielestäni hyvä vedonlyöjä ei käsittääkseni kerskaile eikä puhu ääneen vedonlyönnistä. On vähän kuin kokaiini kauppias, hankkii kokkelin myy nostaa rahat on hiljaa ei kerskaile tai vaihda ajatuksia kokkelista rahan tuloista kaverien kesken. Pitää olla itsenäinen vahva jalat maassa vaikka rahaa tilillä yllin kyllin. Minulle kerran kävi näin vuosia sitten ladbrokesilta 1 euro tilillä rahaa laitoin parin kymenen sentin vedon 1 kpl se osui, laitoin toisen 1 kpl noin 20-50 senttiä se osui, laitoin kolmannen 1 kpl noin 20-50 senttiä se osui, laitoin neljännen 1 kpl noin 20-50 senttiä se osui, laitoin viidennen 1 kpl noin 20-50 senttiä se osui laitoin kuudennen 1 kpl noin 20-50 senttiä se osui ja sitten laskeskelin nyt alkaa tulemaan plussaa, tämä on mun juttu, vedonlyönti. Tämän jälkeen nostin yhden ainoan kerran kerran panoksia kaikki voitetut rahat valitsin kohteen huolellisesti ja ohi saldo nolla. Mitä hel**ttiä oli ufon läheltä nähnyt olo. Vedonlyöntiin voi hävitä myös miljoonan.

    • Anonyymi

      ''...luulee ihan oikeasti voittavansa pelifirman''

      Luuletko ihan oikeasti että pelifirmat päättävät futis, lätkä, ym. matsien lopputulokset ?

    • Anonyymi

      En luule pelifirmojen päättävän tuloksista. Jos vedoista pienillä panoksilla jäisi voitolle, niin kaikki sitä tekisivät, mutta kun ei jää. Jos tasapeleillä 20 euron panoksella jää 3000 euroa voitolle joka vuosi, kehotan nostamaan panoksen 200 euroa/tasapeli. Ymmärrät varmaan miksi et tee niin. En nyt ihan valehtelijaksi ilkeäsi sinua sanoa, mutta sovitaan että höpön puhujaksi, se on sopiva. Jos ei muuten, niin kannatta olla itse itselle rehellinen, silloin on itsensä kanssa mukavampi olla.

      • Anonyymi

        Jorma Vuoksenmaa julkaisi kauan sitten kirjan nimeltä ''Rahapeliopas''
        Ihan ensimmäisillä sivuilla käsitellään panoksen suuruutta. Hyvä ohje: Aseta panos jonka voit hymyillen hävitä.


      • Anonyymi

        ''Jos vedoista pienillä panoksilla jäisi voitolle, niin kaikki sitä tekisivät, mutta kun ei jää''

        Kyllä jää voitolle. Esim. jääkiekossa tasapelin kerroin on 4, hieman alle tai hieman yli.
        Jos joka kolmas peli osuu, jää voitolle.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ''Jos vedoista pienillä panoksilla jäisi voitolle, niin kaikki sitä tekisivät, mutta kun ei jää''

        Kyllä jää voitolle. Esim. jääkiekossa tasapelin kerroin on 4, hieman alle tai hieman yli.
        Jos joka kolmas peli osuu, jää voitolle.

        1/6 jääkiekkomatsista päätyy tasan. Milloin saa kuuden kertoimia tasurista - ei milloinkaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        1/6 jääkiekkomatsista päätyy tasan. Milloin saa kuuden kertoimia tasurista - ei milloinkaan.

        ''Milloin saa kuuden kertoimia tasurista''

        Ei ikinä. Eikä kukaan ole näin väittänyt.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        1/6 jääkiekkomatsista päätyy tasan. Milloin saa kuuden kertoimia tasurista - ei milloinkaan.

        ''1/6 jääkiekkomatsista päätyy tasan''

        Katso jääkiekosta eri sarjojen sarjataulukot 2019-2020. Viime kausi oli vajaa...älä katso
        Futiksessa esim englannin alasarjat, lähes kolmannes matseista päättyy tasan.


    • Anonyymi

      Äläs nyt kirjoita typeriä. Menes nyt katsomaan jääkiekossa tasapeli prosentit, sitten vielä löydät ne ja saat joka kolmannen oikein, Olet meedio.

      • Anonyymi

        On muitakin sarjoja kuin SM-liiga.....


    • Anonyymi

      Kehnosti pelaat jos et ikinä voita mitään. Ihan jo peruskertoimillakin jossa kerroin on 1.2 voittaa jo 20%, ja 1.15 kertoimella voittaa silläkin 15%. Ja mitä luultavimmin tuollaisilla kertoimilla myös varmasti voittaa. Jos et osaa metsästää hyviä kohteita tai tehdä omia arvioita tapahtumista niin kannattaa pysyä peruskertoimissa ja niillä pikkuhiljaa kasvattaa pelikassaa. On ihan loogista, että vedonlyönnillä kyllä voi voittaa.

    • Anonyymi

      Jos kerran pystyy vuodesta toiseen voitolliseen vedonlyöntiin, minä ottaisin miljoonat itselleni, enkä kirjoitteli täällä. Mutta kun en pysty, niin voin jatkaa kirjoittelua.
      Olisi mukava, jos voitollinen tasapelien metsästäjä laittaisi tänne veikkaamansa kohteen. Laita heti kohteen sulkeuduttua, niin ei tarvitse muille jakaa. Olen varma, että esim. tällä viikolla ei tule 3 tasapeli tipsiä jääkiekosta. Mistään sarjasta. Siis tipsiä voi tulla, mutta ei oikein menevää vetoa.

      • Anonyymi

        Huomaa että sinä et ole ihan kartalla. Maanantai on betsarin lepopäivä. Lätkää ja futista ei juuri pelata maanantaisin.

        Mutta on sentään jotain..

        Ilves - Kärpät X (3,85)
        Kristianstad - Västerås X (3,95)
        Total: 15,20
        Panos 20€
        Mahdollinen voitto: 304,00€


    • Anonyymi

      No ei ihan tullut tasan Kärppä pelistä. Ei ollut edes lähellä. Ihan vaan katselin pelin tilastoja. Ainut mikä tuki tasapeliä lopputulokseksi oli laukaukset ei mikään muu.
      Rahan heittämistä harakoille. Et kyllä onnistu seuraavallakaan kerralla, mutta laita toki rahat välittäjille.

    • Anonyymi

      Jääkiekossa tasapelin todennäköisyys on 23% tuolla prosentilla kun löytää oikeat kohteet ja tekee voitollista vetoa on melkoinen mestari. Vierasvoitolle 37% silläkin kannattaisi ennen yrittää.

    • Anonyymi

      Tänään olis sitä jääkiekkoa, mistä en mitään tajua. Laitas taas pari tasapeliä, toki vasta pelien alettua, niin josko osuisi.
      Itse mistään mitään tietämättä laitan K-Espoon ja JoKP voittamaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      236
      738
    2. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      645
    3. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      610
    4. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      538
    5. En pyytele enää koskaan anteeksi mitään sinulta

      Olet ollut kohtuuttoman kylmä ja tyly tilanteeseen nähden.
      Ikävä
      45
      417
    6. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      38
      416
    7. Onko meillä

      Kaikki hyvin? 🤨 Miehelle
      Ikävä
      30
      414
    8. Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä

      Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona
      Ikävä
      27
      396
    9. Mies.. rehellisesti

      Mitä haluat nyt sun elämään?
      Ikävä
      37
      377
    10. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      41
      361
    Aihe