Kummassa hitaanpi palvelu Pirkkalan ABC:n Hesburgerissa vai Partolan Mäkkärissä?

Selvä on että kumpaankaan ei voi mennä syömään ruokatauolla, jos on vaan 30min ruokkis.

Se kenen kuningasidea on ollut, että kaikki tuoteet valmistetaan vasta asiakkaan tilauksen jälkeen, pitäisi erottaa ja laittaa eläkkeelle. Ennen osattiin tehdä valmiiksi tiskiin ruuhka-aikoja silmälläpitäen niitä suosikkituotteita, ja jono veti nopeeta.
4305
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mee läski syömään kunnon ruokaa.

Äänestä

Vaikka tämä onkin lihavan ihmisen aloittama ketju, enkä yleensä puhu lihavien kanssa, koska se sairaus tarttuu, niin näin netin välityksellä uskallan silti kommentoida nopeasti.

McDonald's voittaa aina Hesburgerin nopeudessa jos asiakkaiden määrä on sama. Kokemusta ja paljon.

Äänestä

Kenellä urpolla on alle 1h ruokatauko?

Äänestä

Hah " pikaruokaloita" se on kun kapitalistin ahneudella ei ole rajoja.

Take away kaistat alkanu korona aikana oleen piukeessa niin riistäjä on vähentänyt keittiön puolelta työntekijän pari, näin suomalainen yrittäjä pitää tekijät ahkerana ja ruokahävikit poissa, kun ruoka valmistetaan vasta kun se on tilattu.

Itse lopetin näissä " pikaruokaloissa" lounas asioinnin kun huomasin, että lounaspuffetit on puolet nopeampia paikkoja ruokailla ruokatauoilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Selvä on että kumpaankaan ei voi mennä syömään ruokatauolla, jos on vaan 30min ruokkis.

Se kenen kuningasidea on ollut, että kaikki tuoteet valmistetaan vasta asiakkaan tilauksen jälkeen, pitäisi erottaa ja laittaa eläkkeelle. Ennen osattiin tehdä valmiiksi tiskiin ruuhka-aikoja silmälläpitäen niitä suosikkituotteita, ja jono veti nopeeta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu