Persu-Katajan tapaus?

Ei enää vaadi persut eduskunnassa kyseisen asian tiimoilta mitään. Alkuun itkivät jopa sitä, ettei hallitus ole pahoitellut riittävästi kyseistä tapausta.
Outo tapaus alkujaankin, miltei mysteeri?

ps. Voiko asianomistaja, siis Kataja, tuossa tapauksessa keskeyttää koko jutun tutkinnan ja käsittelyn? Niin, että se vain jää mysteeriksi? Persumysteeriksi, kuka teki ja mitä jne...?
18<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Hys hys, syyllinen olikin omia...

Äänestä

"Kataja kuvaili heti hyökkäyksen jälkeen hyökkääjää ”arabinnäköiseksi”, mutta selitti pian tarkoittaneensa kuvauksella ainoastaan ”tummaveristä suomalaista". Myöhemmin hän kertoi katuvansa sanavalintaansa ja kiisti tarkoituksenaan olleen väittää hyökkääjän olevan ulkomaalaistaustainen.[5] Kolme päivää tapauksen jälkeen Kataja kertoi olevansa vakuuttunut, että tekijät ovat äärioikeistolaisia.[6]

11. syyskuuta poliisi ilmoitti vanginneensa kaksi miestä epäiltynä Katajan murhayrityksestä.[7] Lokakuun alussa poliisi ilmoitti epäilevänsä murhan yrityksestä myös kolmatta miestä, ja kuun lopussa poliisi ilmoitti vanginneensa uuden henkilön rikoksesta todennäköisin syin epäiltynä.[8][9] Syyskuussa vangituista miehistä toinen vapautettiin syyttömänä jo lokakuussa ja toinen puolestaan helmikuussa 2021 näytön puuttuessa."

Lähde: Wikipedia

Äänestä
  • Spekulaatiolle jää varaa. Jospa kaikki olikin sovittu ja juttu karkasi käsistä?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Spekulaatiolle jää varaa. Jospa kaikki olikin sovittu ja juttu karkasi käsistä?

    Taisi uhri itse sotkea koko tutkinnan valitettavasti niin ettei kaikkia todisteita voitu enää käytttää ?

    Äänestä

Persut tietysti vaikenivat, kun osalliset olivatkin kaikki mitä ilmeisimmin persuja. Kuitenkin KäO:n tuomiosta ovat valittaneet "hoviin" sekä syyttäjä että puolustus.

Äänestä

Uskon, että Kataja tunsi ne murhaa yrittäneet. Meni sairaalasta päästyään piiloon. Se, miksi ei paljastanut poliiseille pistää miettimään! Pelkääkö henkensä puolesta? Vai suojeleeko puoluettaan, persuja?

Äänestä
  • Eikö sormenjälkiäkin löytynyt asunnosta ja paketista? Vaikka Katajan mukaan hyökkääjä ei ollut koskaan asunnon sisällä käynyt?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eikö sormenjälkiäkin löytynyt asunnosta ja paketista? Vaikka Katajan mukaan hyökkääjä ei ollut koskaan asunnon sisällä käynyt?

    Tyypillinen ilmiö Persu piireissä. Mitään vastuuta ei kannetaselkäsuorana.
    Syy aika toisia, jos omaa porukkaa heitetään bussinalle. Sitten todetaan ei Persut vaan se.
    💩 housuja suurin osa.

    Äänestä

Jostain ne vammat tulivat Katajalle. Julkisuudessa on tuotu esiin lääkärin lausuntojakin niistä. Mistä ne vammat tulivat ja minkä/kenen aiheuttamina?
Dosentin haastattelussa Katajalta ei kysytty itse tapahtumasta juuri mitään, vaan johdateltiin asia ihan sivuraiteille, pois persuista. Muistatteko?
Sivumennen sanoen tämä dosentti on nykyään persujen puoluesihteeri.

Äänestä
  • Niin Alfalla?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niin Alfalla?

    Eikö siellä ole Tuulikin tyttökin haastattelemassa? Ukkola, persu ilmeisimmin kirjoituksistaankin päätellen? Äitinsä näköinen tyttö, miehenään Matias Turkkila(PS).
    Tuulikkihan oli LKP:n kansanedustaja aikoinaan ja sittemmin kokoomuslainen kansanedustaja ja toimittaja.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eikö siellä ole Tuulikin tyttökin haastattelemassa? Ukkola, persu ilmeisimmin kirjoituksistaankin päätellen? Äitinsä näköinen tyttö, miehenään Matias Turkkila(PS).
    Tuulikkihan oli LKP:n kansanedustaja aikoinaan ja sittemmin kokoomuslainen kansanedustaja ja toimittaja.

    Tuulikki.

    https://www.youtube.com/watch?v=pLXxVntQ0u4

    Ei tainnut olla listahitti laulunakaan?

    Äänestä


Uusi vuosi ja Katajan poliittinen murhayrituys on edelleen mysteeri.

Äänestä

Kohta koittaa Katajan murhayrityksen vuosipäivä. Miten aiotte juhlia tapausta?

Äänestä

Kataja vaikka on vanha kumma ukko NOSTI PERUSSUOMALAISET VALTAISAAN
VOITTOON KUNTAVAALEISSA
eli sai kaikki vanhat kaverinsa ehdokkaksi ne saivat tietty vain vähän ääniä mutta voitto oli murskaava 2021

PSn äänimäärä nousi melkein 7 prosyksikköä ja 3 paikkaa lisää ohitti keskustan äänissä ja paikoissa

Äänestä
  • On siinä persuilla ja varsinkin sisulaisislla taas nieleskelemistä. Vaalipäällikkö nai ulkomaalaisen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei enää vaadi persut eduskunnassa kyseisen asian tiimoilta mitään. Alkuun itkivät jopa sitä, ettei hallitus ole pahoitellut riittävästi kyseistä tapausta.
Outo tapaus alkujaankin, miltei mysteeri?

ps. Voiko asianomistaja, siis Kataja, tuossa tapauksessa keskeyttää koko jutun tutkinnan ja käsittelyn? Niin, että se vain jää mysteeriksi? Persumysteeriksi, kuka teki ja mitä jne...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu