Tulihan sieltä selityskin hörhökäytökseen

Anonyymi

Aivotutkijat löysivät selityksen ufojen näkemiseen. Kyseisillä kokijoilla on löytynyt kammottavia aivosairauksia kummallisinen klöntteineen aivoissa ja mätäneviä paikkoja aivorungossa.

Kysymys onkin nyt siitä kumpi oli ensin. Olivatko nämä sairaat nähneet ufoja ja sairastuneet niistä johtuvista syistä. Vai olivatko he sairastuneet maallisista syistä ja alkoivat nähdä ufoja sen takia että olivat sairastuneet.
Tutkijat päätyivät jälkimmäiseen vaihtoehtoon.

https://www.the-sun.com/tech/4249299/ufo-encounter-symptoms-garry-nolan-brains/

Magneettikuvausta suositellaankin pahimmille hörhöille pikimmiten.

13

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voi sen riman noinkin tulkitsemalla alittaa.

      • Anonyymi

        Useat tiedemiehet ja USAn hallituksen jäsenet ovat nähneet UAP:tä ja tuntemattomia lentäviä esineitä ilmassa aivan riittävän vahvoin todistein.
        Väitätkö että jenkkien tiedemiehet ovat väärässä? Taidat olla se palstan kaliiperimies jolla on korvat, suu ja silmät peitetty?

        Tuossa löytyy riittävästi faktaa:
        https://www.governmentattic.org/43docs/NASAemailAACetkindUAP-2021.pdf


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Useat tiedemiehet ja USAn hallituksen jäsenet ovat nähneet UAP:tä ja tuntemattomia lentäviä esineitä ilmassa aivan riittävän vahvoin todistein.
        Väitätkö että jenkkien tiedemiehet ovat väärässä? Taidat olla se palstan kaliiperimies jolla on korvat, suu ja silmät peitetty?

        Tuossa löytyy riittävästi faktaa:
        https://www.governmentattic.org/43docs/NASAemailAACetkindUAP-2021.pdf

        Tuossa se riman alitus on.


    • Anonyymi

      Lääketiede: Usko näkyy aivoissa

      Toronton yliopiston tutkimuksessa ilmeni 2009, että uskovaiset ihmiset ahdistuivat testitilanteessa tekemistä virheistään vähemmän kuin ei-uskovaiset. EEG-käyrien perusteella muun muassa limbinen järjestelmä (ACC) ei reagoinut omiin virheisiin yhtä selkeästi kuin ei-uskovaisten.

      Uskonnon selittäminen geenillä edustaa pikemmikin naiivia geeniuskovaisuutta kuin tieteellistä ajattelua

      Johannes Lehtonen

      Emerituspsykiatri Johannes Lehtosen mukaan uskonnollinen herkistyminen voi aktivoida mielihyvähormoneja, kuten serotoniinintuotantoa.

      – Serotoniini ei kuitenkaan selitä uskonnollisuutta kokonaan, kuten dopamiini tai oksitosiini eivät selitä rakkautta tai kiintymyssuhteita kokonaan, Lehtonen tarkentaa.

      Yhden tai kahden uskontogeenin metsästäjät ovat Lehtosen mukaan hakoteillä. Uskonnollisuus voi vaikuttaa evoluutioon, jos se on onnistunut parantamaan epävarmuuden sietokykyä tai sopeutumiskykyä muutoksiin.

      – Tämän selittäminen muutamalla uskonnollisuutta tuottavalla geenillä edustaa pikemmikin naiivia geeniuskovaisuutta kuin tieteellistä ajattelua.

      Neurotieteilijä, psykiatri Stephan Saleniuksen mukaan uskonnollisuus näkyy aivoissa yhtä varmasti kuin kaikki mielen ilmiöt.

      – Tämä ei kuitenkaan tarkoita, että voisimme mitata ja tunnistaa uskonnollisuutta, joka on terminäkin epäselvä, Salenius lisää.

      Uskonnon ja epilepsian yhteys on kiehtonut antiikista lähtien. Saleniuksen mukaan niillä on korrelaatio, muttei syy-seuraussuhdetta. Epilepsia näkyy aivojen ohimolohkossa. Epilepsiakohtaus voi aiheuttaa hallusinatorisiaaistimuksia, jotka henkilö voi tulkita uskonnollisiksi.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Noilla trolleilla on selvästi heikot eväät vastata ja valehtelevat sen vuoksi.


      • Anonyymi

        Miksi tyrkytät jotakin Miami Vice tv sarjan sivua?


    • Anonyymi

      Ja silmien muljattelu liiterissä laittaa näkemään hämähäkinverkkoja.

    • Anonyymi

      Uskovainen kalibrointipoika on käynyt läpi kaikki mahdottomat selitykset ufoilmiölle huonoin tuloksin. Vielä voisi ehdottaa vaikka että ufot on edesmenneiden porkkanoiden sieluja jotka levotonna lentää aina vaan. Paljonkaan muita selityksiä hänellä ei enää ole jäljellä.

      • Anonyymi

        Lähinnä pyrkivät provosoimaan ja hämmentävät keskusteluja tuollaisilla avauksilla ja näyttää toimivankin. Ei tällä palstalla kovin hyviä ja syvällisiä keskusteluja ole enää aikoihin näkynytkään. Negatiiviset sielut tekevät häirintää etenkin nyt kun totuus on paljastumassa.
        Totuus on uhka monille.

        Luukanen Kildestäkin tuli ikääntyessään vihaisen oloinen ja etenkin kristittyjä suorastaan inhosi näiden kapeakatseisuuden ja tekopyhyyden takia. Monet ateistit ovat samanlaisia ”käänteisuskovia” ja aidon hengellisen ja henkisen totuuden vihaajia.

        Tällä planeetalla on niin paljon hyvin erilaisia ja eri kehitysvaiheissa olevia sieluja, että väkisinkin alkaa miettimään sitä, että mikä tämä planeetta oikeastaan on. Mikä on elämän perimmäinen tarkoitus täällä? Äärimmäinen pahuuskaan kun ei ole täällä harvinaista ja kiinnijääneet edustavat ”jäävuoren” huippua.

        Yksinkertaiset, tietämättömät ja naiivit ihmiset ovat erikseen. Heitä saattaa pelottaa ja se selittää torjuntaa ja monimutkaisten asioiden yksinkertaistamista.


      • Anonyymi

        Paljompa harmittaa kalibrointimies kun täytyy noin sekoja juttuja keksiä. Hörhöjen hörhö olet.


    • Anonyymi
    • Aivoissa on erilaisia alueita jotka aktivoituvat tietyistä tunnetiloista. Ne ovat täysin luonnollisia syy- ja seuraus asioita kaikille meistä.

      Hämmennykselle on omat alueensa ja varsinkin sille tunteelle, jos kokee menettävänsä kontrollin. Se on hyvin voimakas tunne se että koet jotakin yliluonnollista tai jota et voi käsittää.

      Se aiheuttaa tunnemyrskyn ja voi aiheutta postraumaattisen stressin, joka näkyy myös aivoissa ja myös verikokeen hormoni- ja stressitasoissa.

      Abduktionsa jälkikäteen muistaneet kokevat sen äärimmäisen ahdistavan stressinä. Voi vaan kuvitella miltä se tuntuu, kun sinut siepataan ja kohdellaan tunteettomasti kuin koe-eläintä, et voi tehdä mitään etkä voi tietää selviätkö siitä vai ei.

      Einsteinin aivoissa ei havaittu muuta poikkeavaa, kuin että hänellä eri aivonosien välillä oli poikkeuksellisen paljon rihmoittumista joka auttoi häntä käyttämään isompaa osaa aivokapasiteetistaan, kuin normi pulliainen.

      Oliko Einsteinin aivojen rihmoittuminen tulosta ankarasta ajattelusta, vai auttoiko luontainen rihmoittuminen ajattelemaan häntä tehokkaammin?

      Mielenkiintoisena yksityiskohtana miesten aivoista kerrottakoon se että tutkijat löysivät joku vuosi sitten miesten aivoista kohdan, joka aktivoitui vain heidän nähdessään Jennifer Anistonin. Kukaan muu nainen ei saanut samaa kohtaa aktivoitumaan.

      Summa summarum, kyllä se saattaa näkyä hyvinkin se ufohavainto aivoissa ja ainakin lähikontakti. Kyllä siinä meni itselläkin varmaan viikko ennenkuin nukkuminen normalisoitui havainnon jälkeen. Sen verran oli mieli kiihtyneessä tilassa kun koetti miettiä mistä ne tulee ja mihin ne menee ja mitä ne tekee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      160
      4923
    2. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1565
    3. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      12
      1489
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1401
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      7
      1129
    6. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      95
      1037
    7. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      40
      957
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      298
      915
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      150
      810
    10. Hinduille tiedoksi

      USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu
      Hindulaisuus
      278
      739
    Aihe