Tulevat eläkkeet:edssä odottaa pommi-Mistä vaietaan

Anonyymi

Suomessa ei ole herätty ajattelemaan mistä saadaan rahat tännetulleiden eläkkeisiin.
Puhutaan että pitää saada lisää työvoimaa.SE ei ole ongelmana.Vaan heidän palkkatasonsa.Nyt jo on heidän palkansa niin alhaalla,että saavat palkkatukia mitä eilliskummalisimmilla tuilla.Niitähän jonyt tuetaan veronmaksajien kukkarosta,
MUTTA SUUREMPI POMMI on tännetulleiden ns.pakolaisten eläkkeet.Kymmenille tuhansille pitää maksaa ja jo maksetaan eläkkeet.JO yli 30v.sitten tulleet vain pieni osa heistä ja nyt 2015 jälkeen tulleiden eläkekierymä on miltein 0(nolla)KELA maksaa tänä pv.palkan:SINÄ MAKSAT ja sitten eläkkeet.
TÄSTÄ on vaieettu niin politiikkojen,kuin meedioiden puolesta.
Miksi?

7

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eihän vihreät kerro koskaan mitään negatiivisia asioita vaan ne haudataan nopeasti maton alle ja julistetaan kuinka vihertyperysten päätökset ovat" niin auvoisia".
      Vihervasemmisto rakentaa meille vallankumoukseen tähtäävää aikapommia
      mikä laukeaa jossakin vaiheessa talouspommina, kun velat ryöstöytyvät niin suuriksi, että mikään hallitus ei enää pysty niitä hallitsemaan. Joudumme EU_holhoukseen.

    • Anonyymi

      Sinä et taida siihen veronmaksajien kerhoon kuulua

      • Anonyymi

        Veronmaksusta on kokemusta vasta 50 vuotta. Ensin 40 vuotta töistä maksoin veroja nyt vielä runsaat 10 vuotta eläkkeestä. Eikö ansioiden sosialisoijien ahneudella ole mitään rajaa.


    • Anonyymi

      SDP jakaa meidän rahoja miljarditolkulla muille maille vierahille. Siinä teille sitä eläkepommia ihan kerrakseen-- omat kansalaiset on unohdettu.

    • Anonyymi

      Kyllä aivokirurgit, avaruustieteilijät ja koneinsinöörit kustantaa kantasuomalaisillekin lokoisat oltavat.

    • Anonyymi

      Paljonkos se valtion velka on per asukas 25.000e eli tämän saa valtio heti käyttöön per uusi kansalainen !!!

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      37
      2340
    2. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      55
      1337
    3. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1313
    4. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      36
      1276
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1191
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      39
      914
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      122
      798
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      31
      751
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      23
      606
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      57
      582
    Aihe