Tulevat eläkkeet:edssä odottaa pommi-Mistä vaietaan

Anonyymi

Suomessa ei ole herätty ajattelemaan mistä saadaan rahat tännetulleiden eläkkeisiin.
Puhutaan että pitää saada lisää työvoimaa.SE ei ole ongelmana.Vaan heidän palkkatasonsa.Nyt jo on heidän palkansa niin alhaalla,että saavat palkkatukia mitä eilliskummalisimmilla tuilla.Niitähän jonyt tuetaan veronmaksajien kukkarosta,
MUTTA SUUREMPI POMMI on tännetulleiden ns.pakolaisten eläkkeet.Kymmenille tuhansille pitää maksaa ja jo maksetaan eläkkeet.JO yli 30v.sitten tulleet vain pieni osa heistä ja nyt 2015 jälkeen tulleiden eläkekierymä on miltein 0(nolla)KELA maksaa tänä pv.palkan:SINÄ MAKSAT ja sitten eläkkeet.
TÄSTÄ on vaieettu niin politiikkojen,kuin meedioiden puolesta.
Miksi?

7

223

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eihän vihreät kerro koskaan mitään negatiivisia asioita vaan ne haudataan nopeasti maton alle ja julistetaan kuinka vihertyperysten päätökset ovat" niin auvoisia".
      Vihervasemmisto rakentaa meille vallankumoukseen tähtäävää aikapommia
      mikä laukeaa jossakin vaiheessa talouspommina, kun velat ryöstöytyvät niin suuriksi, että mikään hallitus ei enää pysty niitä hallitsemaan. Joudumme EU_holhoukseen.

    • Anonyymi

      Sinä et taida siihen veronmaksajien kerhoon kuulua

      • Anonyymi

        Veronmaksusta on kokemusta vasta 50 vuotta. Ensin 40 vuotta töistä maksoin veroja nyt vielä runsaat 10 vuotta eläkkeestä. Eikö ansioiden sosialisoijien ahneudella ole mitään rajaa.


    • Anonyymi

      SDP jakaa meidän rahoja miljarditolkulla muille maille vierahille. Siinä teille sitä eläkepommia ihan kerrakseen-- omat kansalaiset on unohdettu.

    • Anonyymi

      Kyllä aivokirurgit, avaruustieteilijät ja koneinsinöörit kustantaa kantasuomalaisillekin lokoisat oltavat.

    • Anonyymi

      Paljonkos se valtion velka on per asukas 25.000e eli tämän saa valtio heti käyttöön per uusi kansalainen !!!

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      21
      1371
    2. 71
      1359
    3. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1265
    4. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1261
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1059
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      1009
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      967
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      933
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      89
      896
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      881
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      811
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      706
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      676
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      663
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      646
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      638
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      628
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      622
    19. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      596
    20. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      587
    Aihe