Lähinnä kinkun ja kalat. Missä paras valikoima ja edullisimmat?
Mistä ostatte jouluruokanne
17
810
Vastaukset
- Anonyymi
Kalaa ei tällä seurulla syärä! Ainoa oikea on sijanliha, ja näin joulun aikaan sijanlihakinkku ainoa oikea vaihtoehto joulupöytään!
Kinkku kannattaa hankkia paikallisilta tuattajilta, joilla vastuullisuus on huomioitu liätekuljetuksia myären! Liäte kuljetetaan pelloille asianmukaisella kalustolla, sekä levitetään täsmällisesti säädösten mukaisesti oikea määrä tiettyinä ajankohtina! Älkääkä siis sortuko muihin kuin huittislaisiin kinkkuihin! Olemmehan suamen sikaisin pitäjä! - Anonyymi
Kinkku Kivikylästä, kalat Lautturista
- Anonyymi
Antaako kumpikaan noista kaupoista takuuta sille, että kinkku on paikallista, huittislaisten itte kasvattamaa sianlihaa?
Minä en osta muuta kuin semmoiselta kauppiaalta, joka antaa takuun, että sikuvainaa on meidän kylän hyvin kasvatettua ja iloista joulusikaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Antaako kumpikaan noista kaupoista takuuta sille, että kinkku on paikallista, huittislaisten itte kasvattamaa sianlihaa?
Minä en osta muuta kuin semmoiselta kauppiaalta, joka antaa takuun, että sikuvainaa on meidän kylän hyvin kasvatettua ja iloista joulusikaa.Koivukylässä liha on aina lähialueelta.
- Anonyymi
Ruokaostokset teen picknpayllä, siellä myös edullinen kinkku. Jos jotain speciaalia esim palvelutiskistä niin se sitten lautturista. Säästömarketiss ja skaupassa niin suppea valikooima etten lähde niihin aikaani haaskaamaan.
- Anonyymi
Msistä te sitten ostatte huittisissa joululahjat? Vaatekauppoja on joo paljon, mutta muuten tarjontaa heikosti
- Anonyymi
Vinkkinä: mieluisa joululahja monelle on lietteenlevityksen kymppikortti! Siis kymmenen levityskertaa ja yhdestoista ilmainen!
- Anonyymi
Naisasiakkaat saa kymppikorttiinsa aina mukaan ilmaisen, henkilökohtaisen opastuksen. Tää opetus tapahtuu aina kiireettömänä lähiopetuksena, ja viihtysäsä oppimisympäristösä.
- Anonyymi
ei osteta varastetaan
- Anonyymi
pickNpayltä kala
- Anonyymi
On kyl edullista kalaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On kyl edullista kalaa
Edullista ja liian suolaista oli savustettu lohifilee maanantaina,sen takia varmaan myytiinkin halpaan hintaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On kyl edullista kalaa
Vahvasti suolattu lohifilee säilyy. Jos ei kaikki kala mene myyntiin joulun aikaan, se on myyntikuntoista edelleen Uutena Vuotena.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vahvasti suolattu lohifilee säilyy. Jos ei kaikki kala mene myyntiin joulun aikaan, se on myyntikuntoista edelleen Uutena Vuotena.
Uutenavuatena syörään sianlihanakkeja ynnä pernasalaattia!👍
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Uutenavuatena syörään sianlihanakkeja ynnä pernasalaattia!👍
Uuvatti!
- Anonyymi
Pick N Payltä kaikki ja paljon lahjoja
- Anonyymi
Jope Ruonansuu Pakollinen-joulu YouTube.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit866023KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3255201Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202658Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei512605Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852831842Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1031669- 1111531
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171521seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1201420Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331393