Onneksi edes yksi ministeri tietää, miten joukkoja eli suomalaisia johdetaan: edestä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000008475743.html
Krista Kiuru fan club
8
68
Vastaukset
- Anonyymi
Suomen seuraava presidentti.
- Anonyymi
Yli 2000 tartuntaa päivässä: https://www.iltalehti.fi/koronavirus/a/802da216-aac0-45d4-8d21-e97923bf95e9
Oli viimeinen hetki löytää johtajuutta viisikolta. Toivottavasti ei tullut liian myöhään.- Anonyymi
Nyt tekoja ei puheita . Kykenemätön hallitus kusessa koronan kanssa , eli hallitsematon kaaos.
- Anonyymi
Kiurulle sataa kiitosta, johtajuutta on kaivattu. Yli puoluerajojen.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000008478144.html
"Sannalla ei ole kiinnostusta koronasta hirveästi kuulla tai puhua, eräs hallituslähde tiivistää käsityksensä tilanteesta."
https://www.is.fi/politiikka/art-2000008476937.html- Anonyymi
Taisi olla ensimmäinen kerta, kun nykyhallitukselta nähtiin johtajuutta. Toivottavasti ei jää viimeiseksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taisi olla ensimmäinen kerta, kun nykyhallitukselta nähtiin johtajuutta. Toivottavasti ei jää viimeiseksi.
Siihen nähden kuinka huono hallitus meillä on ollut, Suomi on selvinnyt hienosti korona-ajasta. Kiitos suomalaisten, ei hallituksen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siihen nähden kuinka huono hallitus meillä on ollut, Suomi on selvinnyt hienosti korona-ajasta. Kiitos suomalaisten, ei hallituksen.
Kyllä kansa itse on ottanut ohjat käsiinsä korona asioissa. Ei se ole harjoittelija hallituksen ansiota. Kun kokemattomia kakaroita koko viisikko. Biletetään ja leikitään kotia vaikka ei tiedetä tosi elämästä mitään. Mukuloita käydään synnyttämässä vuoronperään ja päästään siksi aikaa pois kun muut ministerikokelaat tappelee keskenään hiekkalaatikollaan.
- Anonyymi
https://www.iltalehti.fi/paakirjoitus/a/0e08075e-513a-4709-bc5c-d1ac22444210
"Viime tammi-helmikuussa, kun tiukkaa koronalinjaa vahtinut koronaministeri Krista Kiuru (sd) jäi ensin sairauslomalle ja sitten äitiyslomalle, muuttui hallituksen koronalinja kertarysäyksellä.
...
Kevään aikana Suomessa todistettiin ennätyslukuja koronakuolemissa.
..
monet asiantuntijat ja myös kansalaiset ovat ihmetelleet Terveyden ja hyvinvoinnin laitoksen (THL) nihkeyttä antaa neljänsiä rokotteita laajemmin myös muille kuin yli 80-vuotiaille ja immuunipuutteisille riskiryhmäläisille."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1956818- 1592006
- 1131668
- 511370
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️551218Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢491083Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu991045Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?6967Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan251934- 41909