Täytyy sanoa, että Kiuru on parasta imagoa Porille. Eilen telkussa esiintyi niin vakuuttavasti ja johdonmukaisesti, kuten on aina ollut koronan suhteen.
Toista on BileSanna.
Kiurusta on ainesta Niinistön jatkajaksi.
Ajatelkaa Suomen pressa olisi Porista kotoisin.
Toista on BileSanna.
Kiurusta on ainesta Niinistön jatkajaksi.
Ajatelkaa Suomen pressa olisi Porista kotoisin.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Pääministeriksi aivan loistava vaihtoehto. SDP:n pitäisi pikaisesti vaihtaa Kiuru bile-Marinin tilalle. Keskenkasvuinen naikkonen ei sovi johtamaan maata. Baari hänelle ja Ilmarille parempi. Kiurulla on nostetta ja syystäkin. Joko porilaiset ahneet viinanmyyjät sunnuntain Satakunnan Kansan etusivulla aikovat taas julkaista törkeän ja asiattoman hirvittelykirjoituksen Kiurusta? Kiuru on tunnetuin, osaavin ja pätevin satakuntalainen poliitikko. Valtakunnan tasollakin korkeassa kurssissa.
Mahtaako Kiuru tai Marin edes olla halukkaita presidentin virkaan.
Porilainen Jenni on jo pressan linnassa kortteeraamassa. Ei siellä tarvitse jatkuvasti porilaisen olla.
Presidentin valtaan kuulu pelkästään ulkopolitiikan hoito päämisterin kanssa ja kissanristiäisissä edustaminen.
Maailman tilanne on nyt kyllä teettänyt Saulilla hommia.
'
Nyt on Kseskustalaisen presidentin vuoro.
Olli Rehn on seuraava presidenttimme.
Tää Rehn huseeras kerran EU:n laajentumiskomissaarina ja saikin kaksi kehitysmaata, Bulgarian ja Romanian, Unioniin mukaan. 80-miljoonaista muslimimaa Turkkiakin yritti. Ilman häntä ei olisi raksoilla pölliviä romanialaisia eikä kadunkulmissa kerjäläisiä. Että oikein presidentiksi semmonen jätkä???? Ei ikinä! Eikä muutenkaan kepulaista. KEPUN juna meni jo.
Kiurulle hatunnosto!
Ei diipadaapademareille.
Terveisin persu Porkasta!
mut kuka tän porrii sit kaupunkijohtajaks valitaan jos Kiuru pressaks alkaa ?
Lundenin Martti tietenkin. Josko nyt tämäkin ja tälläkin kertaa ensin demari rikossyytteistään selviää.
Miksi Pori äänestää rikoksesta epäiltyjä ajamaan meidän ja lastemme asioita.
Höh. Julkisuus pätevöi. Sillä ei ole niin väliä oliko hyvässä vai pahassa kunhan ei oo tavis.
Lunden ratsastaa keppihevosella karkuun, jos saa tuomion. Porin pollarit ei voi voi mitään, kun heillä ei ole keppihevosia.
Ihmettelen miten demari Lunden ei saanut kaadettua Porin biojalostamolle myönnettyä tuotantolupaa Meri-Porista.
Olisiko ollut silloin poliisikuulusteluissa.
Ei voi aina sanoa etteikö apu voisi olla lähellä. Harmi ette ollut tuulipuistosta äänestettäessä.
Jos isä on poikaansa tullut, niin en ihmettele. Raksamies osaa tehdä sillä moralla muutakin kuin vähentää Porista työpaikkoja.
Paljonko meni työpaikkoja Ahlaisten tuulipuistosta.
Häh-häh, olis se hienoa kun olisi ihan vauhko ämmä Presidenttinä.
"Meidän on saatava armeija liikkeelle rokottamaan ihmisiä"
Ei jumalauta, tollanen saa toimia ministerinä.
Sinunko pitäisi saada määrätä kuka saa toimia ministerinä.
Mikset itse ala?
Suomalaisten pitäisi nyt päättää, pistääkö ne maan hallitukseen järkeviä ihmisiä, vai lähteekö toiseen maahan asumaan. Suomi on jo hajotettu rikottu ja raiskattu, ryöstetty ja nolattu, kiitos hallituksen ja kiitos saamattomien kansalaisten.
Virolainen mustalaisakka olisi upea Presidentti, kansallispuku yllään kättelemään muiden valtioiden päälliköitä. Samalla voisi livauttaa mikrofonit nille taskuun jotta saisi salakuunneltua.
Voin kuvitella upeat kuvat mediassa :D