Katujen ja teiden hoito

Miksi ei tuota polannekiharaa saada pois kaduilta. Ravistaa hampaatkin suusta. Nyt se lähtisi hyvin pois kun on lauhaa.
Sitten kovalla pakkasella sitä yritään jyrsiä!
175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mitä noita höyläämään. Pääasia että baana on hyvä sinne missä kaupungin kerma asuu!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miksi ei tuota polannekiharaa saada pois kaduilta. Ravistaa hampaatkin suusta. Nyt se lähtisi hyvin pois kun on lauhaa.
Sitten kovalla pakkasella sitä yritään jyrsiä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu