#Savonniemen hotellisuunnitelma uusittuna nähtäville – Savon Mafia suunnittelee viisikerroksista hotellia, saunamaailmaa sekä Huvilan tapahtumateltan koon kolminkertaistamista # toteutukseen tarvittaisiin rahamiehiä.Ei taida näytöt riittää mafialta.
Uskooko tähän kukaan
Anonyymi
9139
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Jos toteutuu, niin silloin lähtee uimahallikin. Vaikea kuvitella miten yksityinen kylpylä korvaisi kaupungin uimahallin.
Vaan tuskinpa toteutuu, niin kuin ei mitkään muutkaan suuruudenhullut suunnitelmat.
Tarvitaan ihan toisenlaiset kaverit puikkoihin jos tuosta valmista syntyy.! Ei tule onnistumaan mafialta eikä myöskään pekkonen yhteistyöltä.
Ei järven hiventä tuossa suunnitelmassa.
Savonlinnan kaupunki ei tee minkään muun elinkeinon eteen mitään, vaikka kuka tahansa taloudesta vähääkään ymmärtävä tietää kuinka riskialtista kaikkien munien laittaminen samaan koriin on.
Ei tosiaan tee, eikä ole tehnyt.
Yrittäjäystävällisyydellä kaupunki pelastetaan. Vai pitäisikö sanoa, olisi voitu pelastaa.
Kuntaranking tulokset 2021:
https://www.sss.fi/2021/02/salo-seutukuntineen-on-suomen-kolmanneksi-yrittajaystavallisin/
Savonlinnan Mafia - Savonlinnan häpeäpilkku!
Italiassa sadat tuhannet ovat saaneet kärsiä Mafiasta ja se on kielletty organisaatio.
Savonlinnassa kaupunki tekee heidän kanssa bisnestä!
Asemakaava nähtävilla ja kommentoitavana 31.1.2022 saakka. Asemakaavaselostuksesta käy ilmi että mikäli uusi uimahalli rakennetaan hotelliprojektin yhteydessä, kaupunki harkitsee julkisten uimahallipalvelujen antamista Savon Mafian operoitavaksi: "On myös mahdollista, että hotelli ja uusi uimahalli toteutettaisiin yhtenä kokonaisuutena ja yksi yritys operoisi molempia." https://www.savonlinna.fi/asukas/kaavoitus/
Käykää katsomassa kaava ja vaikuttakaa olemalla valtuutettuihinne yhteydessä.
Joutuu veronmaksajat uimaan Saimaassa?
Ja talvisin avannossa?
Salaliittoteoriaa, tuskin...?
Tämäkin topiikki yritetään kadottaa joku mielenvikaisen huu-haa juttuihin,
Linja se ja se jne täysin käsittämättömät avaukset mahtavat olla Savonlinnan päättäjien palkkkaaman ysinkertaisen bulvaanin aikaansaannoksia
viesti älä katoa