Sodan aikana toiminut Kihniön aitonevalla erikoisleiri 6. Tietääkö tästä joku paremmin jotain
Erikoisleiri 6 Kihniö
11
1888
Vastaukset
- Anonyymi
oliko se jokin kommunisti leiri vai mikä???
- Anonyymi
Kävin töissä 70-90 luvuilla siellä Aitonevalla. Oli kauhea paikka ne paikalliset kommunistit ja kommari-isännät eivät muuta tehneet kuin juonittelivat ja valehtelivat muista työntekijöistä.
- Anonyymi
Ju ja kaikilla oli samanlainen jakoavain, ja hylsysarja. Harmi kun piti ruuvata pimeällä, ettei kukaan nähny. Ja tietty sitä nailonköyttäkin oli ullakot pullollaan.
- Anonyymi
Antoiko se yhtiö kaikille kihniöläisille jakoavaimen ja köyttä??? Mihin tarkoitukseen ne jaettiin?
- Anonyymi
meille on epäselvää et miksi Kihniöläiset olivat laitettu leiriin. Oliko siellä jotain heille pakkotyötä???
- Anonyymi
Mustalaisia yritettiin työn syrjään kiinni. Huonolla menestyksellä. Nyt 80 vuotta myöhemmin sama perseily jatkuu entistä pahempana ja he ovat vihervasemmiston erityis-suojelussa. Geeneissä heillä on rikollinen ja työtä vieroksuvia luonne. Se ei sieltä poistu milloinkaan. Aatuhan kyseiseen kansanryhmään leipääntyi kertaheitolla ja mustalaiset kärrättiin keskitysleireihin. Saksassa oli kyllä jo vuosikymmeniä ennen Hitlerin aikaa jo työleirejä mustalaisilla.
- Anonyymi
Yksi asia mistä norjalaiset ovat saksalaisille ikuisesti kiitollisia vaikka eivät voi sitä julkisesti sanoakaan
- Anonyymi
millä siellä kihniössä kuvitellaan elävänsä ? Omalla tyälläkö?? Kyllä asia on niin et kyllä teidän valtio elättää siellä kaikenlaisilla maataloustukiaisilla ja valtion avuilla . Sosiaalimenot ovat suuret niin pieneksi kunnaksi joten kyllä siellä sossussa ravaa bemari ja mersumiestä terveisiä aatulta
- Anonyymi
Kuka sun muroihin on kussu, vai ookko muuten vaan katkera ihminen?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1676424Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv962949Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?981826Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am431535Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko101256- 131117
- 511077
Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N75993- 17990
Mitä tarkoitat
”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”23988