7 juttua,tais Turkulainen häkkitappelia puhua totta Jetin touhuista, eihän tämä muuten ole mahdollista, vähän niinku Stebu 2,kaikki kierrätetään ulosoton kautta ku menee niin lujaa yöt ja päivät ettei laskut kiinnosta,mut mut Jetillä hyvä musabiisi"maistuu maistuu
Jethro Rostedt: Taas liki miljoona ulosotossa
Anonyymi
4010553
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 40
Vanhimmat
Miksei rikkaat osa hoitaa maksujaan, itse en ole rikas mutta maksan laskut aina eka, ja loput voi käyttää mihin on tarve.
Ehkä kannattaa kuunnella Suplasta Enbuske&Hörkkö uusin podcasti - aika kovaa settiä liikemiehen hommista - huh huh huh!
Ei taida olla yhdestä millistä miehellä kiinni varallisuus, tuohon on joku käytännön syy päästään saatavat vuodille. Sama lienee ravintolamogulin Sedun kanssa, eihän useiden miljoonien omaisuus keltään noin vain katoa, nää pelimiehet osaa hommansa kyllä.
Sedu on täysin persaukinen kääpiö. Kävelevä kaasusammutin. Nolo huijari. Onneksi tuli se hittibiisi.
Tuo on käynyt mielessä, ei kymmenien miljoonien omaisuus katoa yhtäkkiä, satojen kiinteistöjen massa sula mihinkään, päinvastoin hintojen nousu on ollut vakaata jo pitkään, lukuunottamatta joitain entisiä teollisuuspaikkakuntia, eikä Jeti varmaan noista asuntoja ostellut. Ravintola-alan mogulilla tietty hankalaa aikaa korona, mutta hänen väitetyt vaikeudet taisi olla jo ennen koronaan, levymyynti kai floppasi , liian vanhalla iällä musiikki bisnestä kaavailtu , oliko sitten kuitenkin niin jottei ravintola kiinteistöt olleet omia, noiden arvo hyvillä liikepaikoilla helposti useita miljoonia, eikä kumpikaan vuosikymmeniä miljonäärinä ollut voi muutamaan vuoteen köyhtyä, uskoisin jotta tässä on joku järjestelykuvio eläkepäiviksi jossain parenmassa ilmastossa. Tietty jos miljoonia ei koskaan ole ollutkaan, julkisivu romahtaa kyllä ?
Täyttä roskaa. Jethro on valtavan rikas. Hänellä on yrityskin.
Jos, olisi oikeasti rikas niin ei olisi ulosotossa. Velka Elvis tuo turkulainen moottoriturpa on.
Montako vuotta saadaan lukea jethron laihdutuksesta. Vaihtas jo puheenaihetta
Vielä monta vuotta kerrotaan laihdutuksesta täytyy juoksumattoa mainostaa. Ketä enää kiinnostaa. Onko jethro oikeasti velkakoukussa
On eikä ole laihtunut juoksumatolla,tietäjät tietää 😳eiköhän kaveripiiristä ole saanut laihdutusvinkkejä turun yössä
Kenen nimissä on turussa oleva omakotitalo ei varmaankaan jethron. Kyllä,on löyhä jätkä joka asiassa mukana sähläämässä. Oikea turhake
Ehkä kannattaa kuunnella Suplasta Enbuske&Hörkkö uusin podcasti - aika kovaa settiä liikemiehen hommista - huh huh huh!
Aika mielenkiintoista settiä!
Muuten ootko käynyt ikinä Poria pidemmällä. Kyllä alaikäisten juominen on ongelma monessa maassa, ei tarvitse mennä kuin Venäjälle niin meno on suorastaan järkyttävää. Mitä tulee viitaukseesi keskioluen vapautumisesta, niin se olisi pitänyt vapauttaa kauppoihin ja kioskeihin jo aikoja sitten. No se on nyt tietenkin jälkiviisautta, mutta holhoavan alkoholipolitiikan jäljet me näemme nyt kaikki.
Missä ketjussa oikein olet? Ja keppanaa saa ihan kaupasta, kuulostat siltä että olet ehkä joskus ostanutkin.
Luulin oikeast että on rikas, mutta näköjään ei sitten ollutkaan..
Rikas on se, joka saa velkaa
Jethro omistaa biljoonia. Ulosottomies hoitaa kirjanpitoa
Onkohan Jetrolla isot kulut?
Olihan Jetro jo 2000 luvun alussa velkasaneerauksessa persauksisena. Jethron pelasti silloin Antero Blomberg joka omisti Aninkaisten Kiinteistövälityksen. Antero Blomberg kuoli myöhemmin jolloin Jethro peri lapsettoman Anteron joka lomaili mielellään Brasiliassa pikkupoikia hyväksikäyttämässä. Jethro on pefofiilin perijä. Nyt sitten taas on velat kasvaneet ja Jethro jemmaa rahaa Espanjaan johon avasi kebab kioskin😂.
Yrittääkö jemmata rahaa myös australian kiinteistömarkkinoille paikallisen bulvaanin turvin?
Korruptoituneessa entisessä vankisiirtolassa rahan alkuperäkysymyksiä voidaan tulkita väljästi.
Onko tarkempaa tietoa tuosta Jetin velkasaneerauksesta 2000-luvun alusta? Mitä hän oli ehtinyt silloin tekemään, mistä velat olivat tulleet ja miten pääsi saneeraukseen. Eikös Jeti kuitenkin ostanut Anterolta tuon välitystoimiston ja sitten vasta Antero kuoli? Kävikö Antero Kuubassa vai Brasiliassa poikia narraamassa? Kuuban matkan jälkeenhän hän kuoli.
Mielenkiintoinen kirjoitus onko totta? Vihjaus tuon "Anteron" pedofiiliaan saattaisi olla kunnialoukkaus perikunnalle onko Jetro siis perijä? velkasaneeraus ja nyt 4 millin velat? Mistä tuo sukunimi tulee onko kenties romaaniverta kova kauppamies ja vilkas luonne ?
Jethro on ärsyttävä luulee olevansa yhtä vitsikäs kuin huutokauppias palsanmäki. Kaks tyhmää vitsiniekkaa
”Kunnianloukkaus perikunnalle”, huhhejaa…
Miten annetaan miljoonavelkojen nousta koko aika. Eikö jo laiteta stoppia näytä jethro että olet mies etkä pelle
Tämä on ilon päivä.
Tuleeko ohjelma Jethro ja verovelalliset? . Kaikesta muusta on ohjelmaa tehnyt esim. nettideittailusta. Voisi haastatella itseään veronmaksusta.
Tietyllä+tavalla+nautin,+että+tämäkin+meteoriitti+on+nyt+ammuttu+alas.+Huijari+ja+tyhjäpuhuja+kuten+100%+näistä+julkisuuteen+itsensä+tyrkänneistä.+Ei+riittänyt+lopulta+äly+ja+kärsivällisyys,+vaan+lähdettiin+takki+auki+ja+tämä+on+lopputulos.+Rahat+on+loppu+ja+25v+ulosotto+odottaa.
Miks jethro saa kasvattaa velkojaan kohta saa velkansa anteeksi. Kallis talo vene ym ym. En ymmärrä nykyaikaa mistään ei välitetä. Onko kaikki laitettu viisaasti vaimon nimiin
Joutuuko vellalliset kaluamaan lihatonta luuta. Aika oudolta tuntuu, jos tyytyvät osaansa.
Mutta lain mukaan tietysti pitää mennä, eikä tyhjästä pesästä tietenkään ole mitään jaettavaa.
Tämä ketju naurattaa niin että mahaan sattuu...hahahaahaaa!
Kyllä naurattaa tuo äijä.
buahaa!
Nyt äkkiä löylyä lisää Hallis ja Jetro! Ottakaa Jolle myös mukaan saunaan ja Janni Huussi! Hah hahahaa!
Jetro on huijjari ihan täys paskakasa
Olen televisiosta omin silmin nähnyt kun Jetro ajaa monkeyllä Turusta Helsingin suuntaan,skraka tuulessa lepattaen.
On se eri humu tää Jetro.Velkaakin kuuluu olevan yli oman tarpeen.Onnea miljonäärille.
Jethro linnassa . Uusi tv formaatti seuraa talousrikoksista tuomitun Jethron arkea kiven sisässä. Jethro heittää läppää ja hauskuuttaa muita vankeja.
"Mulla oli tuossa ostajalle luukkua tarjota" :)
Turkulaiseksi eri vänkä huumorimies
Mua onnitelkaa, mulla on miljoonia velkaa 🎵🎶
Tuohan on Jetin lempilause:
Maistuu, maistuu!
Kuunelkaa Suplan Enbuske&Hörkkö - on aika mielenkiintoinen pläjäys se uusin..