Audipoitsut ajaa Ranta-tunnelissa n. 130 km/h lippalakki väärin päin päässä.
Tänäänkin tuli nähtyä.
Tänäänkin tuli nähtyä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Ei nopeus eikä mikään
Kerran ajoin KIA ceedilläni 140km/h tunnelissa. Nasta oli laudassa ja lujempaa ei päässy, vaikka alamäki.
Minä ajoin yariksella 160km/h. On sun kias aika shaisse.
Tiedän että mun KIA on shaissea. Se riittää tämmöiselle pikkumulkulle hyvin.
Bemari poitsut ja Mersu poitsut ne vetelee 60km/h alueella 150km/h.
Ei tartte mennä kuin Hervannan valtaväylälle. Kameratolppien kohdalla jarrutetaan ja sén jälkeen alkaa taas hillitön meno,
Toivottavasti kamera sai kuvan !
Paljon ikävämpänä pidän niitä autoilijoita, jotka tunnelissa ajavat rystyset valkoisina 55 km/h pitkä jono perässään. Minua ei mitenkään haittaa, vaikka lippalakkipojat ajaisivat 130 km/h.
Haittaako sua jos KIA miähet ajaa tunnelissa 140km/h alamäkeen?
Mutta hei. Tunnelissa on kaksi kaistaa. Voi mennä vasenta kaistaa ohi.
Audipoitsullako lippa edessä, älä valehtele.
Sanonta on että "kehitysvamma ei tartu, mutta asennevamma periytyy". Joidenkin kuskien osalta kutenkin miettii, että josko se kehitysvamma kuitenkin on heihin jotenkin tarttunut.
nämä kehitysvammaiset sitten aiheuttavat suuren osan onnettomuuksista ja ovat uskovaisia.
Yleinen liikenne ei ole mikään kilparata.
Isekkäät ihmiset ajelee isoja ylinopeuksia. Eivät välitä mistään mitään.
Kellä isoimmat kiakot allaan sitten.
Pienellä autolla on aivan se ja sama mitä nopeutta ajaa. Aina takana ajavalla maagisesti kaasujalka imeytyy lattiaan. Olen koittanut 60km/h alueella ajaa rajoitusta, 70km/h, 80km/h... aina kaikki audit, bemarit, mersut menee ohi. Moottoritiellä sama, aivan sama ajaako rajoitusta tai 20km/h yli. Mihin teillä on niin saatananmoinen kiire?
Eihän siltä kokaiinin pölinältä mitään nopeusmittareita näe.
Ei lippalakki välttämättä väärinpäin, koska Ameriikassa on keksitty lippis jossa lippa on valmiiksi niskassa nin ei tarvi kääntää. On ne eteviä.
Turkulaiset pojathan käyvät Tampereelta ostamassa noita lippiksiä joissa on lippa valmiiksi niskan puolella...