Onko se tuo luonnoton kauneus?
Johanna Tukiainen ja Sofia Belorf, jotain samaa heissä on
Anonyymi
48325
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 48
Vanhimmat
Kumpikin olivat nuorempana kauniita.
En nyt sanois, mitä se kauneus auttaa jos akalla paskamainen luonne.
Pienet koirat?
Kumpakin esittää parempaa,mitä on .
Huulet.
Kummallakin on hirveen näkönen suu, miksi pitää laittaa täytettä huuliin ,
Johanna on parempi laulaja.
Johanna on oikeesti ylioppilas. Johanna oli nuorena paljon kauniimpi, kuin Sofia.
Sohvi ja tuksu molemmat elävät glamour elämää vain oman päänsä sisällä. Totuus on että molemmat on köyhiä jotka vain näyttelevät luksusta. Tuksu ei enää pysty kenenkään siivellä sitä tekemään koska hän on ryypännyt ulkonäkönsä, sohvi vielä kelpaa elätettäväksi mutta sama tulevaisuus hänellä on edessä kuin tuksullakin kun tuosta repsahtaa. Niin ja viinakset sun muut päänsekoittajat kelpaa molemmille
Sofialla oli hyvät tulot, et sinä voi 65 tonnia tienaavaa köyhäksi sanoa. Köyhällä on alle 15tonnin vuositulot, Sofian tulot oli yli neljä kertaa tuota suuremmat.
Molemilla on juopot mies kaverit ja näöltään ovat kuin kaksosia konsanaan.
Mitäs sitte vaikka Sofialla on suuret tulot , aina on ollut ulosoton asiakas, sen takia sofia on uusavuton , ei osaa maksaa laskujaan ,ei tehdä ruokaa,eikä ole omaa vuokra kämppää
Katsotaan viiden vuoden päästä miltä näyttävät.on ne vaan sellaisia esityksiä ,että pahaa tekee kun niitä näkee.
Oli joskus Sofian tulot 65 tonnia, kun Niko sinne laittoi puolet käteen ja puolet taskuun. Niko maksoi myös sitten verot ja ulosotot 57 tonnia. Eikö tuo ollut sitä rahanpesua? Viime verotuksen tulot 50 tuhatta brutto, siitä kolmasosa ulosottoon ja verot pois.
Joskus? Viimeisin verotus 50 tuhatta ja sitä edellinen 65 tuhatta, eli ihan tässä lähivuosien tuloja nuo.
Sofialla on ollut jo 27 vuotiaana vuositulot 115tuhatta.
Ei kenenkään antamat rahat näy verotuksessa, ellet sitäkään sattunut tietämään.
Sofian ansiotulot oli 2020 tuon 65 tuhatta, ei hän silloin enää ollut Rantiksen kanssa, vaan Stefun.
Ihme jartgonia sinä kirjoitat, kaikki täyttä soopaa.
Kun on noin hyvät tulot, miksi on ulosottoon päästänyt itsensä? Eikö ole ymmärtänyt maksaa tuloistaa veroja? Menihän tuo 40 Euron pyöräilysakkokin ulosottoon, joten millainen ihminen Sofia on? Eikö ole koskaan opetettu rahankäyttöä, vai mitä?
Eiväthän nuo ymmärrä noinkin vaikeaa asiaa. :) Niille raha on tuntematon käsite ja näköjään kaikki muutkin asiat.
2-3 vuotta sitten lokin vuosiansio oli 20 000.
Joo kyl sen täytyy olla tuo valtavan luonnoton kauneus. Ja näyttäähän siinä olevan jotain muutakin.
Mikähän se pistää ihmisen elämään tuollaista elämää. Onko lapsuudessa joku sanonut että onpa nätti tyttönen, niin sitä kuvitelmaa pitää sitten jatkaa varmaan satavuotiaaksi asti.
Peilataan ja meikataan ja leikataan.
Tulee erikoisen näköinen ruumis kun sitten viimeinen hetki koittaa ja monosen kaverit meikkaa. Huh huh.
Minä en kyllä ikinä ottais sofiaa muijakseni aika epä määräisen näkönen . Ja kaiken kukkuraksi rikollinen.
Minä en koskisi Martinaa pitkällä tikullakaan, on niin miehen näköinen, että saattaa olla kyllä syntyjään jotain muuta kuin nainen.
Minusta martina on kaunis ,kaikin puolin, ja ei elä miesten siivellä, niinku sofia on aina tehnyt
Epämääräisen...
Tulee kuoleman jälkeen ongelmajätettä, kun on pumpattu silikonia ja muuta kemikaalia ruhoon.
Onhan Martina paljon kauniimpi kuin leikelty Sofia. On sentään saanut kaksi ihanaa lasta ja on itse urheilullinen, omilla toimeen tuleva. Erittäin kaunis hymy.
Ei sua huolittaisikaan koskemaan. Martina kiertää sut kaukaa..
Naisellinen, kaunis, aikuinen, liikunnallinen Martina. Pidän
Martina on miehen näköinen.
Pilannut täysin itsensä liiallisilla silikoneilla, implanteilla, piikeillä, botoxilla ja ties millä.
Miltä näyttää vanhempana, kun jatkaa tuohon malliin. Nyt näyttää jo 50 vuotiaalta. Onhan noita monia esimerkkejä, kun ovat niin kauhean näköisiä, ettei tunnista enää samaksi.
Martina ei todellakaan ole miehen näköinen. Käynti optikolla saattaisi auttaa!
Tuo ylläoleva siis Sofiasta.
Et sinä saisikaan, vaikea olisi ottaa. Sofiahan on upea nainen. Hirveä rikollinenhan hän on , kun vuosia sitten biletti rajummin nautintoaineiden kanssa.
Minusta Jossu ja Soffe muistuttavat toisiaan. Kumpikin on nättejä.
Kieltämättä paljon samaa niissä on.
Eikä vain ulkoisesti.
Mitähän teidän päässänne liikkuu, eiväthän nuo muistuta toisiaan millään tavoin. Varmaan teidän mielestänne T.Halonen ja Niinistökin ovat kuin kaksi marjaa.
Sofia on erittäin kaunis, mutta kyllä Johannakin ihan pantava on.
Hyi olkoon...makunsa kullakin.
Onko tuo Martinan vakihaukkuja kuitenkin mies koska tuolla sentyylisesti kirjoittelee? Vaikka joku tiesi että Martinan kimpussa on kaksi naista ja yksi mies. Tai no tietenkin "mies" tässä tapauksessa. Ja voiko niitä naisiakaan naisiksi kutsua.
Ei ole mies vaan vanha nainen ja tää on totuus kuitenkin, yrittää antaa vaikutuksen härskillä sanoilla jota käyttää tehokkaasti kommenteissa.
Miehet eivät iki maailmassa suostu olee juorupalstoilla ja ainakaan monia kymmeniä vuosia yhtä jaksoisesti .
Seiskan facesta hyvin huomaa kuinka paljon myös miehet haukkuvat naisia, itse olen joskus tuota ihmetellyt miten mies voi tuollaiseen alentua. Omaa miestä kun vertaa, ei ikimaailmassa tekisi tuollaista. Ne miehet voivat pukea hameen päälleen, jotka naisia haukkuvat. Onhan noissa miehissäkin sairaita, siis hoitoa tarvitsevia mielenterveysongelmaisia.
On se mies, näkee kirjoitustyylistä, haukkunut Martinaa jo monta vuotta ja vielä jaksaa.
Tosin kyllähän ne Martinaa haukkuvat naisetkin kirjoittelevat kuin miehet, yhtä rivosti.
Tosin tuo vakihaukkuja on vanhempi mies, tämä ns. Martinan pahin stalkkeri. On mitä ilmeisemmin myös mieleltään sairas. Tuskin kukaan terve ihminen tekee joka päivä aloituksia Martinasta.
Ilmeisesti sama "mies" myös haaveilee Eskosta sillai?
Johanna ja Sofia ovat kuin kaksi marjaa, kummatkin yhtä happamia.
…ja ihan samannäköisiä. Katsokaa vaikka viimeisin kuva Sofian instassa ja viimeisin kuva Johannasta Seiskassa. Kuin kaksi marjaa. 😏
Tiedämme, mitä Tukiainen on ollut nuorena ja mitä hän on nyt, päälle nelikymppisenä naisena. Tiedämme, mitä Belorf on ollut nuoroena, mutta saa nähdä, mitä hän on 10 vuoden kuluttua.
Mene katsomaan minkä näköinen Johanna oli 11 vuotta sitten mennessään naimisiin Länsmanin kanssa ja palaa kertomaan, oliko saman näköinen kuin Sofia tällä hetkellä.😘