Olen erittäin kova penkkiurheilija, ja aikani vierähtää "löhöilyhetkinäni" usein teeveen ääressä urheilulähetyksiä seuraten.Mutta liika on jo liikaa... Jääkiekon MM-kisat ovat nykyisin kerran vuodessa ja se on arvokisoihin liian usein - mielenkiinto ja jännitys eli PANOS kärsii... Pelit eivät saa penkkiurheilijan käsiä hikoamaan ja sydämentahtia nousemaan!SM-Liiga taas oli tänä vuonna erittäin mehukas ja jännitystä sekä panosta riitti loppuun asti!
Ei jaksa katsoa!
liian usein
4305
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
mulla tollasta ongelmaa ei ole..mm-kisat koko kauden huipennus..sydän hakkaa ku hullulla ja kädet hikoilee..
nautin lätkän MM-kisasta aina täysin rinnoin
kyllä mm-kisat saa ja pitääkin pelata joka vuosi, mutta nuo kaikenmaailman eurohockey turnaukset on kyllä ihan liikaa.. tuntuu et nykyään pelataan melkein joka kuukaus jotain maaotteluja. yks turnaus vuodessa niin riittää mielenkiinto.
Ei mun mielesta oo liia harvoin! JOs kerran vuodessa tulee katsottua latkaa, niin kylla soon mun mielesta jo liianki harvaan pelattu turnaus!
IHANAA LEIJONAT IHANAA!!! :)