Kuinka moni on ihastunut kaupan myyjään tai kassaan? Entä moniko kaupan myyjä/kassa asiakkaaseen? Miten toimia, olen asiakas ja ihastunut erääseen valintatalon kassaan ihan sikana. Galluppia!!
Oma vs: oon ihastunut kassaan, enkä osaa tehdä aloitetta.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000005&conference=3500000000000011&posting=22000000007955051
Oma vs: oon ihastunut kassaan, enkä osaa tehdä aloitetta.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000005&conference=3500000000000011&posting=22000000007955051
Vastaukset 14
Vanhimmat
voi sentään :)
..hymyää, ei ole vielä, kun ei ole näkynyt sitä kassaa... tainnut olla lomilla :)
Siwassa..ihana kassapoika ja Sparissa on tositosi ihana, ei vaan tuu käytyy usein siellä..terkut J:lle!
mutta kuka on J? Nyt alko tää aihe kiinnostamaan :)
Nyt on selvillä laura ja joku J?..kuka on J?.. ihan kyselen, voisiko noita L ja J:tä laittaa kimpaan?
Sparin kassa..mies...
Jännä aihe.
Yleensä tämä aiheuttaa viestien tulvan molemmista ääripäistä. Nyt kun olisi siihen kunnon tilaisuus ottaa kantaa, ei kukaan kirjoita mitään.
Itse olen myös kassalla ja ihastun silloin tällöin ja minuun ihastutaan silloin tällöin myös.
Itse en asioille mitään tee, enkä näytä ihastumisen tunteita ihastuksilleni, koska minusta se ei ole oikein kuitenkaan heitä kohtaan, koska jos, todennäköisesti eivät tunne samoin, aiheutan vain mahdollisesti kiusallisia tunteita ja mahdollisesti karkoitan asiakkaita.
Mutta onpahan mukavampi olla ja tehdä töitä muutama perhonen vatsanpohjassa...näenkä hänet tänään, kuinka hän käyttäytyy minua kohtaan, kuinka itse käyttäydyn=)
Itse, alkuperäisen viestien ketjujen tekijänä toivoisin että kassa antaisi, kuten alussa sanoin, jonkun merkin että vois lähestyä. Ei se asiakkaana olokaan niin helppoa ole kun menee kassalle ja yrittää maksaa.. menen hieman vaikeaksi ja änkyttelen jotain hauskaa. Se hauska taitaa olla yleensä, että hölmöilen jotain ja nauran jo itsellenikin siinä kassajonossa punasena ja hiukan häpeillen. Mulla on sellanen kiva bonuskortti, joka ei ota signaalia ja se kassa pyyhkii sen aina hihaansa, et se kortti ottais sen mun bonukseni ylös. Ainakin se mun bonukseni hikoilee samoin kun mä, kassasta en vielä tiedä. :)
olen ihastunut.Mukava nätti tyttö on hän.Katselee minua kaukaa.En silti saa selvää olisiko kiinnostunut.
Katselee kaukaa, koska pelkää.
Pelkää, että hänen kiinnostuksensa huomataan.
Ei ota selkoa miehestä, mies on hieman etäinen.
Kassa joutuu olemaan työssään vielä kuitenkin huomenna, ylihuomenna, ensi viikolla...
Katso vain rohkeasti
On asiakaskin etäinen, koska pelkää. Miten asiakas ja kassa voisi lähestyä?
että ensimmäinen siirto on asiakkaalla.
Ensimmäinen siirto on sillä joka kerkeää ensin.
Ja kun kukaan ei sitten kerkeä, myöhästyvät kaikki:)
Näinhän se menee