Parkanon Kaupungivaltuuston kokous2012.2021, ja vähän tuulivoimalaa

Anonyymi

Onko Parkanoon valittu äänetön kaupunginvaltuusto, eihän siellä tarvittaisi kun muutama edustaja jotka osaa puhua ja kertoa mielipiteitänsä. Kaupunginjohtaja järjestää huomenna Parkanon Tuuli Oy:n tiedotustilaisuuden joka tarkoitusella ajoitettiin jouluviikolle ja etäyhteyksin mihin kaikki tuulivoimalaa vastustavat eivät pääse ilmaisemaan mielipiteitänsä. Tiedotustilaisuus on laiton koska useimmat meistä eivät osaa käyttää etäyhteyksiä. Ylä-Satakunta on paikallislehtenä hyvin ottanut kantaa Parkanon hyvävelijärjestelmiin . Lehti voisi myös tehdä avoimen kyselyn tuulivoimalahankkeesta. Onkohan Takakangas- Pihlajaharju saanut luvat Puolustusvoimilta Rännärin siirtolinjoilleen, Puolustusministeri Kaikkonen sanoi että lupia on vaikea saada ja hanke torppaa siihen. Onko tutkittu Ruumissaaaressa ja sen ympäristössä pesivää liito-oravan reviiriä. Mikko Wiren halusi perustaa Pihlajalinnan sairaalan Kaironiemeen, alueella pesi liito-orava ja hanke tyssäsi siihen

4

924

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Myrsky iski Kaironiemeen. Mauripoika metsästä tietäneenä sanoi Nappulalle, että kaikki on kaadettava. Ja moto äkkiä mettään, ja niin saatiin kivat tontit myyntiin. Liitävistä oravista ei kukaan oo puhunut enää mitään. Isoraha kun haisee, hukkuu mettistä oravanpaskat.
      Nyt siitäkin asuntoalueesta tulee kiinteistöveroja. Oravanpaskat ei paljon tuottaisi.

    • Anonyymi

      joo kaikki pitää hakata ja kaataa näitten uus köyhien yhteiskunnan kouluttamien hengissä pitämiseen. Ovat muuten aika tyhmää sakkia kun eivät osaa mitään kehittää vaaan käydä luonnon varojen kimppuun. Herää kysymys kun nämä oikein pätevät ja lisääntyvät naapurin vaimojen kanssa niin tulee vaan lisää kuluja näistä honkkeleista tarvitaanko me oikeesti näitä maitonaamoja????

    • Anonyymi

      Läpi maailman sivun, on naapurin vaimot olleet kiinnostuksen kohteita. Itsekkin naapuristani nauttineena ,arvostan hyviä luotettavia lähisuhteita .
      Olen jopa huomannut rouvastani, että hänenkin suhteet lähinaapuriin ovat kunnossa. Oli työreissulla ja kuinkas sattuikin , samassa hotellissa kuin naapurin isäntäkin. Muuten en tietäisi, mutta käväsin iltakahveella.

    • Anonyymi

      Eikös nämä samaiset ehdokkaat lupaillu, ettei salaisia päätöksiä, enää jatkossa parkanossa tehdä? Lupauksensa pitävät kun eivät puhu mitää. Siä sitä sitte 4 vuotta käyrään palkkioita nostamas. Hyvä, että Turunen näiltä viinalla läträämisen kielsi. Kuivin suin raukat ny siä istuvat.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      504
      4196
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      18
      3301
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      283
      2263
    4. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      471
      2134
    5. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      86
      1466
    6. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      157
      1343
    7. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      64
      1251
    8. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      64
      1165
    9. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      88
      1116
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      81
      1105
    Aihe