Moikka kaikille!
Löytyykö Ikaalilaisista kiinnostuneita osallistumaan hengitystyöpajaan?
Teen siis työkseni hengitysvalmennuksia, työpajoja/luentoja. (Kyllä luit ihan oikein, opetan ihmisiä hengittämään😅)
Jos löytyy tarpeeksi kiinnostuneita, niin voisin järjestää jo tammikuulle tapahtuman.
Käyttämässäni hengitystekniikoissa on tieteellinen pohja, ne tutkitusti parantavat verenkiertoa ja hapen kuljetusta lihasten, kudosten ja solujen käyttöön. Viivästyttää hengästymisen alkamista ja sen sietokykyä. Helpotusta esim kuorsaukseen ja astmaoireisiin.
Parantaa fyysistä ja mentaalista resielienssiä(HRV), noin muutaman mainitakseni:)
Kysythän rohkeasti, jos heräsi kysymyksiä!
Hengitystyöpaja
6
281
Vastaukset
Mahtavaa, että hengityksen optimointi kiinnostaa!
Vastaan kaikkien kysymyksiin tähän viestiin.
Eli ajankohdaksi ajattelin tammikuun n. puoliväliä, ja voisin kuvitella, että viikonloppu olisi melkein kaikille sopivin ajankohta? Mitä mieltä olette?
Hinta riippuu vähän vuokrattavan tilan hinnasta, mutta 40€(sis 24% alv.)/hlö enempää en ole pyytänyt. Työpajan kesto 2h..
Laittakaa kysymyksiä tulemaan, jos mietityttää jokin 🙂.
Alan selvittelemään vuokratiloja ja luomaan tapahtumaa. Ilmoittelen tarkemmat tiedot hiukan myöhemmin.
Kiitos kaikille vastanneille🙏
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs541698- 161544
- 1741386
- 821383
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli3021306- 201255
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti98975Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä61958Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää33923- 347845