OSINKOA.FI PÄÄOMAN LUNASTUKSET ???

Olen useaan kertaan viime vuoden kevään 3/2020 jälkeen kysellyt osinkoa.fi asiakaspalvelusta milloin kotiuttaminen on taas mahdollista, edelleen samat selitykset vaikka tuo yritys tekee vuosittain kymmenien miljoonien tulosta , koronaan vedotaan ja sen aiheuttamiin heikentyneeseen tilanteeseen markkinoilla.

Kuitenkin nyt esim osakkeiden arvo palautunut koronaa edeltäville tasoille, usein jopa reippaasti.. mielestäni koronan aiheuttamiin ongelmiin ei enää voi vedota.. korona on ja sen kanssa eletään vielä useita vuosia..

Tuossa joku mainitsi mahdollisen joukkovetoomuksen johonkin tahoon lunastusten jatkamisen puolesta... se taisi olla vaan ajatus joka ei edennyt???
Itselläni 2/2020 ostettu 10 tuhannen sijoitus osinkoa.fi systeemistä.. aikaisemmin olen pienempiä summia kokeillut tuossa systeemissä ja aina lunastukset oli 2 vkon aikana tilillä.. Nyt alkaa mitta olla täysi...
Yrityksen sivulla Blue Finanse mainostettiin ainakin vielä alkuvuodesta , miten lunastus on helppo halutessaan kotiuttaa.. eli täyttä huijausta viime aikoina ollut !!!

Laitoin vkl viestiä ja kysyin Kuluttajaneuvonnasta mitä asiassa kannattaa tehdä,
eilen 20.12.2021 sieltä soitteli asiantuntija ja mainitsi että koska on suomalainen sijoitusyritys asiaan oikeutta voi lähteä hakemaan Sijoituslautakunta Fine kautta !

Joten onko porukassa innokasta henkilöä ajamaan tätä meidän asiaa ja keräämään nimilistaa , jossa vaadimme yhdessä rahojamme / pääoma sijoituksia takaisin..
Niinkauan todennäköisesti onnistuu kun yrityksellä suomalainen omistus ..

terv Vesa

1

193

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      10.8.-23.8.2022 voi lunastaa osakkeensa 400e/osake,(kaikki lunastettava kerralla) eli alle puolella ostohinnasta.Osingon maksu loppui. Ei tietoa tulevasta,jos ei lunasta nyt niin saako ikinä mitään takaisin??.Mitä meinaatte tehdä kohtalo toverit?? T:Pete

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      172
      6293
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      147
      1744
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1528
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1280
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      46
      962
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      32
      879
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      97
      856
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      809
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      231
      775
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      759
    Aihe