vain perussuomalaiset näkivät tämän virheen silloin, kiitos siitä kuuluu heille. Hyvää Joulun odotusta kaikille.
Koronapassi oli jo susi syntyessään
Anonyymi
1471
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Persuparat eivät tajua että passi menee hyllylle vain väliaikaisesti, mutta onhan se aivan mielettömän vaikeaa ymmärtää.
Ei se ole kokonaan hyllyllä! Sillä pääsee matalan riskitason tapahtumiin.
Suomeen pääsi ilman passia ja sekin on virhe.
Mutta se on halpaa vihervasuille mutta kallista muille, mistä muuten suomeen tuli korona entä omikro, no lentäen tietysti ja autoilijoille ja kansalle lasku.
https://www.maaseuduntulevaisuus.fi/ymparisto/artikkeli-1.220697
Niin, persut ovat varsinaista Euroopan älymystöä. Passihulluuteen ovat lähteneet Ranksa, Saksa, britit, Belgia, Ruotsi, Italia.... Kaikkien noiden Euroopan suurvaltojen, ja pienempienkin, päättäjät ovat väärässä. Vain kourallinen suomalaisia, persut, tietävät nämä jutut.
Ranska vielä meni ja vaatii yli 65 vuotiailta 3. rokotuksen jotta passi taas toimii, tammikuussa tuo laajenee koskemaan yli 18v. Kyllä nyt persujen pitää ottaa yhteyttä kaveriinsa Zemmouriin ja kertoa kuinka asiat tulee hoitaa. Zemmis voi sitten presidenttinä konsultoida Suomen persuja muutenkin. Ja onhan siellä Teukka ja Laura lähempänä, kysyy heiltä.
Kuinka paljon tuusia tartuntoja tulee joulunpyhinä ja uutenavuotena ,sillä voi olla suuri merkitys koronapassin suhteen .Tuskin tulee tälle passille jatkoa,tämä oli niitä tämän hallituksen typeriä tekoja jälleen kerran .
Nyt on raportoitu kolmetuhaatta tartuntaa,kiitos koranapassin,vielä tämä palstapälhö kehuu kuinka hyvin tämä hallitus on onnistunut koronanhoidossa hhhheh.
Rajioitukset olisi pitänyt astua vällittömästi voimaan,eikä vasta viikon päästä,on jo veikkailtu että tällä menolla on tartuntoja kymmeniä tuhansia kun ihmiset reissaavat ympäri maata hullunlailla .
Sanna Mariinin suosi on romahtanut ennätysalhaalle koronan hoidossa .
Siinähän sitä onkin lueteltu, ne demokratian ihmemaat jotka surutta riistävät kansalaistensa oikeudet, omaan kehoonsa ja vievät päätöksenteko oikeuden kansalaisilta itseään koskien. Sanamlainen meno oli 30-luvun Saksassa, ja se nostaa päätään taas. Huolestuttavaa, todellakin huolestuttavaa.
Minä ravintola-alan työntekijänä en äänestä persuja koska perstu iloitsevat siitä että minulla ei ole työtä taaskaan - koronapassin aikaan oli.
Minä ravintola-alan yrittäjänä en äänestä persuja koska iloitsevat siitä että minä en voi tehdä työtäni, koronapassin aikaan se oli mahdollista.
Minä matkailulan yrittäjän en äänestä persuja koska iloitsevat siitä että en voi harjoittaa elinkeinoani enkä työllistää ihmisiä, koronapassin aikaan se oli mahdollista.
Minä persukannattajana en äänestä enää persuja koska iloitsevat siitä että en pääse enää baariin. Koronapassin aikaan pääsin.