Aluevaalit

Ei taas mitään järkee koko hommassa, ihan sama ketä äänestetään ja ketkä valitaan, kukaan saa aikaseks mitään, joka kerta sama juttu. Älkää äänestäkö ketään!
16929
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Itse äänestän sellaista,joka ei kannattanut Sassia.

Äänestä
  • Tottahan se on,että samat tutut ja sukulaiset sinne äänestetään vaikkei niillä järkeä ole päässä.Itse yritän kuitenkin aina vaikuttaa toisenlaiseen lopputulokseen vaikka se turhaa loppupelissä onkin.

    Äänestä

  • Justiinsa niin minäkin aion

    Äänestä

Mulle ei oo tullu koko vaalilappua. Ihan sama.

Äänestä
  • Joko olet holhouksen alla tai et ole tunnistanut kirjettä...veneen alle ei myöskään posti kulje.

    Äänestä

Minä aion äänestää, se on kansalaisvelvollisuus minun ikäluokassani. Ja sitten vasta on varaa arvostella.

Äänestä

Älä ainakaan äänestä mitään insinööriä tai toimistorottaa...eivät tiedä mitään sote-alasta.Työn raskaudesta puhumattakaan.Toisekseen monella ehdokkaalla on jo valmiiksi viis virkaa ja kuus nälkää...miten kerkiävät hoitaa mitään asiaa missään kunnolla.Rahanahneuttako? Vai huonon itsetunnon kohotusta?Narsismia? Kolmanneksi monet ehdokkaat ovat olleet jo vuosia päättämässä Mänttilän asioista...ja alamäkee on menty! Samat fraasit ja lupaukset ollu kymmenen vuotta sitten jo.

Äänestä
  • Joo perusduunaria korkeintaan kannattaa äänestää, ei muita silkkiperseitä...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Joo perusduunaria korkeintaan kannattaa äänestää, ei muita silkkiperseitä...

    kyllä se hoitohenkilökunta tarvitsee lisää palkkaa, lähtevät pian loputkin muualle

    Äänestä

Minä aion protestoida näissä vaaleissa ja äänestän sosialidemokraattia.

Äänestä

Minä aion olla äänestämättä, koska en ole saanut vaalilippuakaan.

Äänestä
  • Mulla on kurkku kipee ja nuha, en aio mennä äänestämään kun päätäkin särkee

    Äänestä

Sanna Marin puuhuu muunnettua totuutta
kun television tentissä sanoi että kaupungit
järjestää teveyspalvelut.
Mänttässä vuosi sitten SDP oli myymässä
sotekiinteistöjä yksityiselle onneksi
muutama viisas mies on kerennyt
asiaa estämään ja pelastamaan Mänttäläisten
sananvalta terveys asioissa.
Kannattaa aluevaaleissa äänestää näitä Mänttän
asioiden pelastajia eikä sortua äänettämään
henkilöitä jotka lahjoittavat kaikki vieraiden hoitoon.
Tässä ei vaikuta puolue vaan edustajan järki hoitaa
yhteisiä asioita.

Äänestä
  • älytön bisnes koko terveysasiat,suren kovasti hoitajien alhaisia palkkoja ja kovaa työtä ja
    ihmettelen miksi palkkoja ei ole nostettu

    Äänestä

Täällä hyvinvointialueen reunalla kannattaa äänestää, se osoittaa kiinnostusta oman paikan olosuhteisiin.

Äänestä
  • Näin ehdokaat paikallislehdestä ensimmäisen kerran,löydän varmaan sopivan jo ihan
    kuvan perusteella kun en paremmin tunne enkä tiedä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei taas mitään järkee koko hommassa, ihan sama ketä äänestetään ja ketkä valitaan, kukaan saa aikaseks mitään, joka kerta sama juttu. Älkää äänestäkö ketään!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu