Keskusta-asujistakaan valtaosalle

sähköauto ei ole vielä realistinen vaihtoehto kertoo autojen verkkokauppa Beely tiedotteessaan.

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/autokauppiaalta-synkka-arvio-sahkoautojen-suosiosta-lahivuosina-nakyma-ei-viittaa-sellaiseen-etta/8316700

Mitä mieltä sinä olet tästä uutisesta?
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Näyttäisi, että yli puolet ei siirry

Äänestä

Ei taija löytyä latausasemia montakaan kyliltä. Pitäis olla sitä struktuuria.

Äänestä

Onko syrjäasujat ensimmäisenä jotka hankkii enempi töpseliautoja?

Äänestä

ETN uutisten mukaan kolme neljästä uudesta autosta on edelleen polttomoottorisia.

Euroopan liikenne sähköistyy, mutta vauhti on edelleen hidas. Marraskuussa 26 prosenttia Euroopan rekisteröidyistä uusista autoista oli ladattavia, joko hybridi- tai täyssähköautoja. JATO Dynamicsin tilastojen mukaan marraskuussa rekisteröitiin uusia ajoneuvoja vähemmän kuin kertaakaan kolmeen vuosikymmeneen.
etn.fi Julkaistu: 21.12.2021

Äänestä

Ei me oikeasti autoa tarvitsevat haluta kovin keskeneräisiä ja erityisen huonosti Suomen olosuhteisiin sopivia sähköautojen kehitelmiä. Toivottavasti saamme maahan seuraavaksi sellaisen hallituksen, joka hillitsee tätä kaikille kalliiksi tulevaa vihreää vouhotusta, ja ymmärtää reaalitodellisuuttamme kaikissa asioissa!

Jos pystyttäisiin joskus sähköä varastoimaan ilman 500 kilon lisäystä auton painoon olisi ongelmat pienempiä, mutta todennäköisesti kukaan nykyisin elävä ei sellaista päivää koskaan näe?

Äänestä

Kuvitelkaa tilannetta, että olisi tarjolla käytettyinä autoinakin tarjolla vain sähköautoja, joista suurin osa on laitettu kiertoon sen vuoksi, että olisi ostettava vähintään 10 000 euroa maksava uusi akku. Millä autoa tarvitsevat silloin ajelisi, kun suurimmalla osalla kansalaisia on ollut yleensä rahaa vain muutamien satasen tai muutaman tuhannen hintaisiin autoihin?

Äänestä
  • Kotio jäädään ja kyllä se sossu elättää…!

    NM. Kansalaispalkkaa

    Äänestä

Tarkemmin ajatellen kyllä viheriä siirtymä helepottaa yhä useamman elämää, ei tarvitse eikä kannata olla ahkera! Voi jättää kaikki herran haltuun, olkoonpa herra kuka tahansa!

Äänestä

Pirun vaikia mennä riiuulle,syntyvyys alenee entisestään,harvalla on tarjota latauspistoketta tai töpseliä sulholle tai morskulle,jää aamulla lähtemättä kun auto sanoo viuviu niinku vanha akkupora

Äänestä

Muutoksia tulisi tehdä vain silloin kun ne ovat parannuksia!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

sähköauto ei ole vielä realistinen vaihtoehto kertoo autojen verkkokauppa Beely tiedotteessaan.

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/autokauppiaalta-synkka-arvio-sahkoautojen-suosiosta-lahivuosina-nakyma-ei-viittaa-sellaiseen-etta/8316700

Mitä mieltä sinä olet tästä uutisesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu