Oksennan aina kun pitäisi alkaa syödä?

Anonyymi

Eli viime viikolla mulla maanantaina oli vähän (37.9) kuumetta ja oksensin kerran juuri syömäni ruoan. Siitä asti en ole pystynyt syödä normaalisti ja ruokailu pelottaa. Olen pystynyt syömään vain vähän kerralla. Pelkään oksentavani ja kun sitä ajattelee siinä ruokailun yhteydessä niin tottahan toki se oksennus tuleekin. Alkaa pelottamaan jo ennen ruokailua niin paljon että menen vessaan jo valmiiksi oksentamaan. Ja se jännä juttu tässä onkin, että oksennan aina vain tasan sen ruoan jota juuri äsken söin.

Asiaa ei myöskään auta se, että pelkään lauhtuvan ja painon putoavan. Olen jo valmiiksi hoikka tyttö ja mistään anoreksiasta ei ole kyse haluaisin jopa saada enemmän lihaa luiden ympärille, mutta miten se voi olla mahdollista jos syöminen pelottaa ja oksentaa kaiken aina ulos.

Tänään aamulla ensin ei ollut mitään, mutta kun kävelin keittiöön ja näin leipää yms. pöydällä ja tajusin, että pitäisi syödä tuli todella oksettava olo ja menin vessaan oksentamaan, mutta koska en ollut syönyt mitään sitä aikaisemmin oksensin pelkkää vettä (jonka juuri join lasillisen) ja luultavasti sappinestettä sillä oksennus oli keltaista.

Pitäisikö mennä lääkäriin? Voivatko he muka tehdä asialle jotain? Perhe ei tiedä kuin parista oksennus kerrasta, mutta he luulevat vain vatsataudiksi. En ole uskaltanut kertoa, mutta jos tämä jatkuu pidempään on pakko sanoa ja hakea apua tai kohta painoni on hengenvaarallisen matala.

4

200

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sulla on korona. Kuolet kohta.

      • Anonyymi

        Kävin koronatesteissä ja ei ollut koronaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kävin koronatesteissä ja ei ollut koronaa.

        Vastasit tollaseen viestiin jossa ehdotettiin että kuolet.


    • Anonyymi

      Siis sulta tulee oksennus ilman että työnnät esim sormet kurkkuun?Kannattais hakea apua jos et halua että ruokatorvesi syöpyy.Tää ei ollut vitsi vaan ruokatorvi voi syöpyä varsinkin kun sieltä ei tule ruokaa vaan elimistön nesteitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      177
      1610
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      106
      832
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      608
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      129
      578
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      556
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      538
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      510
    10. 42
      496
    Aihe