Ottaako eduskunta mitään vastuuta jos se pakottaa Sote-henkilökunnan työnsä menettämisen uhalla ottamaan synteettisen rokotteen jonka pitkänaikavälin vaikutuksesta rokotetun terveyteen ei ole mitään tutkimusta ja tietoa eikä takuuta. Kuten me kaikki hyvin tiedämme niin politiikon vastuu poliittista päätöksistään on yleensä paljon pienempi kuin kännisellä joka kusee keskustassa päin kerrostalon sokkelia, itse sain tuosta tempusta 50 euron sakon. Terveisin Pena.
Politiikon vastuu, onko sitä?
Anonyymi
16<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Poliitikko saa kuseksimisistaan palkkioksi hyväpalkkaisen viran,
laki on kaikille sama.
Muistakaa että tulitikuilla ei sitten uudenvuodenjuhlissa leikitä.
No ei tietenkään. Jos pahasti mokaa niin välttelee mediaa pari viikkoa niin kansa on unohtanut. Jos oikein pahasti mokaa niin se äänestää eu-parlamenttiin. Jos vielä pahemmin sekoilee jos edes mahdollista niin kutsutaan perussuomalaisiin.
Ja jos tappaa vaikka autolla kännissä jonkun niin ainahan voi liittyä vaikka Kokoomukseen.
Ja jos tekee sen mersulla pääsee ulkoministeriksi!
Satasairaalassa on liikaa ammattitaitoista henkilökuntaa, heistä pääsee nyt näppärästi eroon. Vaimoni ja hänen siskonsa sekä yksi muu Satasairaalan hoitaja ovat jo ilmoittaneet osastonlääkärille että jos jos heille sanellaan rokopakko niin he vaihtavat heti alaa, kaksi muuta sairaanhoitajaa miettii vielä asiaa.
Hyvä, oikea päätös. Koronalingot pois työpaikoilta.
Lusperina kortistossa ei levitä rokottamattomana tauteja työmaalla.
Satasairaalan hoitajat saisivat kaikki häipyä ihan muutenkin. Tuollaiset potilasvaaralliset anarkistit ei kuulu tällaiseen ammattiin.
Median pelottelemat aivoinvalidit ne terveydenhoitoa kuormittaa kun käyvät testeissään jatkuvasti ja piikkejä anelemassa, sekä tietenkin hoitajapula, kun aivojaan käyttävät ihmiset eivät suostu ottamaan tappopiikkiä vaan vaihtavat mieluummin alaa.Jäljelle jääneet piikin ottaneet sairastelevat sen ottamisen takia ja ovat saikulla.Ei siis ole kukaan jakamassa edes retardeille piikkejä kohta enää.
Toivottavasti monta kusipäätä delaa
Rokotteen ottamalla koronaa vastaan, vähentää kuolleisuutta.
Lisäksi tehohoidossa on vähemmän porukkaa ja säästää veronmaksajien maksutaakkaa sekä muiden sairaiden hoitoa ei tarvitse siirtää.
Pääsee rokotefanaattisetkin lataamoon ilman jonotusta, lampaat
Jo ny on kerran tai kaksikertaa rokotettuja puolet sairaaloiden koronapotilaista ja tahti kiihtyy.
"kansan" edustelija tulisi velvoittaa ottamaan kyseinen piikki itsekin, noin niinkuin esimerkkinä muille.
Takaan että kovin nopeasti tulisi laki joka estäisi pakottamisen piikkiin.
Eduskunnan retardiosasto eli persut ovat näyttävästi todistaneet että piikkikään ei auta.