Onkohan siellä kolmas maailmansota käynnissä.
Mahtavatko tulla samaa kyytiä takaisin.
Mahtoiko kielinuolija nyt menettää lapsenvahdin ja koiran kusettajan.
Elämme jännittäviä aikoja kummalta tulee ensin Insta päivitys.
Tuskin on hiihdetty tänään yhdessä, taitaa Mara vetää krapula unia.
Mahtavatko tulla samaa kyytiä takaisin.
Mahtoiko kielinuolija nyt menettää lapsenvahdin ja koiran kusettajan.
Elämme jännittäviä aikoja kummalta tulee ensin Insta päivitys.
Tuskin on hiihdetty tänään yhdessä, taitaa Mara vetää krapula unia.
Vastaukset 238
Vanhimmat
Ei ne menneetkään samalla kyydillä. Martina meni autolla ja yöpyivät Rovaniemellä. Hannu meni lentäen. Martina kylläkin lähti jo ajamaan kotiin päin muutama tunti sitten ja poikkesivat Hullu Poroon syömään. Aivan laittoi stooriin eli siellä näkyy. Hannua ei nyt ole kuukauteen näkynyt Martinan instassa muutenkaan.
Höh, olivat hyvä pari.
Onko Martina edes ajokunnossa...
Kovin oli vaisun näköinen naama hissikuvassa, taitaa olla krapula.
Ennemmin maa repee kun huora häpee, mitäs seuraavaks se keksii..ja sohva kanssa, kun vuoden kauneus hoidotkin maksamatta...
Mikseivät menneet samalla kyydillä?
Autossa mummo, kaksi lasta, kaksi koiraa ja tavarat. Ehkä eivät mahtuneet.
Kerskakulutusökyjoululahjat veivät Hannun tilan. Tulkoot perässä muulla kyydillä.
Ei taida tarvita Pikkaraisen enää vahtia muiden lapsia eikä toisen koiraa.
Saa tehdä nagikeittoa vaan itselleen.
Lakeijan tehtävä suoritettu.
Kukkuu vaan ja Vamos.
😂😂😂
Tykkäsin kyllä Hannusta ja varmasti Martinakin, molemmat harrastavat kovasti urheilua. Olisi nyt jo ollut se oikeudenkäynti, niin Martinakin tietäisi mikä on ollut homman nimi oikeastikin.
Ai hemmetti! Tikahdun nauruun. Vuosisadan lovestory on ohi. En luovu susta koskaan -hokema Martinan instassa ja se Me Naiset -lehden haastattelu oli kyllä tän vuoden ykköshuumoripläjäyksiä! Mä en Martinana/Hannuna kehtaisi enää naamaani näyttää julkisesti. Mitä kaikkea pas*aa ovat menneiden kuukausien aikana esittäneet ja valehdelleet!! Nyt voisi kuvitella, että Martina jo lakkaisi hokemasta eroaan Stefusta ja muutenkin ymmärtäisi pitää suutaan soukemmalla. Eipä juuri kannata enää leveillä yhtään millään. Esko oottaa... .:D))))
Harrastivat kovasti urheilua. .niin todella monet muutkin suomalaiset. He eivät vain pidä siitä niin kovaa meteliä. Näillä kahdella ei ole paljon muuta sisältöä elämässään, siksi niin suuri rooli ko henkilöiden elämässä. Niin ja se toinen yhdistävä tekijä on se itsensä sokea ihailu. Sen puoleen olisivat sopineet yhteen
Kodin hengetär, Hannu, poistuu yhtä hiljaa kuin saapuikin.
Älä selitä. Martina on tiennyt raiskauskeissin jo siitä lähtien kun se tuli julki. On tässä mennyt jo monta kuukautta, kun ovat silti julistaneet ikuista rakkauttaan. Ei se raiskaussyyte mikään yllätys nyt yhtäkkiä ole, kun on ollut tiedossa jo kauan. Nyt pitää esittää, että suhde kaatui siihen syytteeseen, vaikka todellisuudessa Martinalla taas Levillä pääsi se oikea luonne valloilleen ja Hannu sai kyytiä, kun Martina törmäsi rikkaaseen mieheen. Ei Martina sitä miestä kuitenkaan saa. Aijai kun naurattaa!
Mutta onhan tuossa Martinan itsensä nolaamisessa tapahtunut edistystä sentään. Nyt tunki kielensä sinkkumiehen korvaan 👅👂.
@pikkarambo
Mikä onnenpekka oonkaan kun sain viettää joulupäivää näiden kahden upean naisen kanssa laduilla 🤍 Kiitos @martinaaitolehtiofficial ja @nanna.koo @breaklevi aamiaisella herkullisesti päivä käyntiin😋
LEVI, LAPPI, FINLAND
Mitä selität ? Ensinnäkin mistä "tiedät", että suhde on ylipäätään kaatunut ? Miksi Martina keksisi siis syitä lopettaa suhde saati että nyt esittää jotain sen kaltaista ? Sulla menee nyt hiukan lian kovaa, kun keksit juttuja, kuvittelet ne todeksi ja huudat niitä palstalla totena. Herää.
Jos Hannu lopettaakin , tykkkäisitkö itte jos puolisosi tunkis kieltä toisen henkilön korvaan?
Siitähän voisi vaikka loukkaantua.
https://www.is.fi/menaiset/ihmiset-ja-suhteet/art-2000008089315.html
Martina Aitolehti ja Hannu Pikkarainen salamarakastuivat ja muuttavat nyt yhteen – samalla on pitänyt miettiä, onko lapsiluku sittenkään täynnä
Umpirakastuneet Martina Aitolehti ja Hannu Pikkarainen suunnittelevat yhteistä kotia ja elämää. Ensin pitää malttaa selvittää, halutaanko siltä samoja asioita, kuten lapsia.
– Olemme olleet alusta lähtien kuin paita ja peppu, Martina sanoo.
– Siitä se lähti, kun me kaksi voitontahtoista ja kunnianhimoista tsemppasimme toisiamme, Hannu virnistää.
Hannu asuu lähellä Martinaa, tarkalleen tuhannen askeleen päässä, mutta aika omassa kodissa on jäänyt vähiin. Heinäkuussa pari aikoo muuttaa yhteen.
– Totta kai toivon, että olemme loppuelämämme yhdessä. Toivon meille pitkää, hyvää yhteistä elämää.
18:30 Mutta jos historia toistaa itseään ja Mara vielä hedelmällisessä iässä...
Älkää juoruilijat nuolasko ennenkuin tipahtaa😅jaksakaa odotella ihan rauhassa.🤣
Martinalla on hyvä tulot, ei tarvitse elättäjää.
Eihän tuo syute olluttiedossa vielä tuolla alkumetreillä
Kun on vahvaa rakkautta toista kohtaan niin sillon kannattaakin yrittää pitää lujasti kiinni
Aika mahdoton ja vaikea tilanne eikä olisikaan fiksua vielä tässä vaiheessa huudella kaikkea julki tuolla miehellä on muutenkin töppäyksiä ihan tarpeeksi tässä suhteenaikana paljastunut
Ja jos on vapaa niin voi muiden kanssa hauskaa pitääkkin ja niin kuuluukin
Miksi ihmeessä ei kehtaisi, ei ole mitään hävettävää.
Ei tuon takia erota.
Miksi?kyllä kaverin korvaan saa kielensä tunkea.Perseen reikään tunkeminen saattaisi aiheuttaa keskustelua.
Tulossa ovat jo poispäin kotia kohti .😆
Kiva seurata jos Martina jätti Hannun, et millaisen naisen kans alkaa seurustella seuraavaksi.Asuu kyllä Martinan asunossa Hannu, et muuttaako pois vai asuuko edelleen siinä.
Pitkä matka on yksin ajaa koko matkaa . Taisi se tähtien kurkottelu olla taputeltu Hannun kanssa. Ymmärrän kyllä , jos mulle olisi kuukausia jälkikäteen kerrottu, että on raiskaussyyte, niin se olisi ollut sillä hetkellä OUT, mutta jokainen kokee nämä asiat tietenkin itse ja toimii sen mukaan.
En usko että Andrein ja Martinan välille mitään ihmeellisempää kehittyy ei ainakaan romanssia.
mutta jotenkin haluaisin Martinalle Andrein kaltaisen miehen, jolla ulkoista säteilyä on vaikka muille jakaa. En tiedä kyllä miehestä yhtään mitään. Mutta Hannu vaan ei sovi Martinalle !
Ei ero tuu Hannulle ja Marttinalle tästä mökki jatkoista tuu, koska siellä olivat myös hänen kolme ystäväänsä myös jatkoilla.Syyt on muut jos eroavat kokonaan ja sillä selvä asia .👍
Höpsö Martina on Andrein tuntenut vuosia ja heidän suhde on ainoastaan kaverisuhde. Kaikesta leivotaan heti suhde, niinkuin tästäkin kun Martina tanssiessa pelleili ja laittoi kielen sen korvaan.Näki et Andren videoi, niin tahallaan pelleili ja sanoi et et saa laittaa sitä nettiin.
Mikä vika on Hannussa minusta on fiksu ja rehti kaveri aina ollut. ?
Se raiskaussyyte on ollut tiedossa jo pitkään ja senkin jälkeen on rakastettu ja ollut niin ihanaa.
Selityksen makua. Kuka tunkee kielen kaverin korvaan? Sehän on todella intiimi juttu. Martinan seuraajat taas selittämässä
:D)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Tähän asti oot hokenut hokemasta päästyäsi, miten Hannu on Martinalle täydellinen match. Samat aktiiviset harrastukset, urheilu, treenaaminen jne. jne. Onhan heillä yhteistä rattijuopumuskin ja ulosottovelat. Nyt sitten Hannu ei sovikaan Martinalle... :D))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Voi itku mitä jengiä! Pitäisi hävetä suuresti, mutta kun ette ymmärrä. :(
Ai oliko fiksua se kännissä örveltäminen, rattijuoppous, raiskaussyyte jne. Minkälainen sun tuttavapiiri on, jos noilla "ansioilla " on fiksu ja rehti??
Jos ovat bylsimässä käyneet, niin ero tulee tuijottajasta takuulla.
Fiksulla ja rehdillä kaverilla ei ole raiskaussyytettä niskassaan. Fiksu ja rehti ei myöskään ajele kännissä autolla.
Marttinalle kirjoitetaan yhä edelleen Martinalle. Sait sentään myös myös sanat oikein.
On sulla selitykset, saako nauraa?
Nauroin kuitenkin😄. Eron julkistamista odotellen.
Muistatteko sen vaaleen kauniin blondin joka oli viimekesänä Hannun kaa yhtaikaa jossain festareilla, oliks se Vantaalla no jossain kuitenki. Siinä olis ollu näyttävä pari.
Mua naurattaa nää Martina fanien selitykset😄
Myös ja myös ja myös. Ja myös ja myös. :D
Niinhän sitä seliteltiin Hannun ja Marsunkin suhteen alussa, että Esko ja Stefu ovat tunteneet Hannun jo kauan ja ovat antaneet "siunauksensa" Marsun ja Hanun suhteelle ja sille, että lapset saavat olla Hanun seurassa.... :D Ihan vaan kavereitahan nää on näköjään kaikki keskenään. Joopa joo ja huomenna lisää. -LOL-
Katso nyt itse se video tai kuvakaappaus siitä. Intiimiys kaukana siitä tempusta. Ihan vaan pelleilyä.
He ihan pelleilivät kaveripohjalta. On täällä hassua porukkaa.
Pelleilivät kaverin kanssa, ei kyllä minusta ole mikään iso juttu.
Kyllä, Elämme jännittäviä aikoja. Ainankin ylläpidon on syytä huolestua.
Sinkkuja olisi kiva seurata ja katsoa et millaisia kumppaneita tapailevat seuraavaksi.😆
Kumpikaan (Martina/Hannu) eivät uutta kumppania ihan heti löydä - jos koskaan. Toki Martinalla on Esko Ensio...
Ei mitään syytä huoleen. Tämä palsta ei ole Sanoma Oy:n hallussa. Lepo vaan sulle!
Siis muutaman sekunnin videon perusteellako teet tämmöisiä päätelmiä?
Katsoin kyllä sen videon Martina nauroi ja pelleili ja laittoi kielen sen korvaan, kun näki et Ander videoi heitä kun tanssivat. Siellä oli myös paljon muutakin porukkaa jatkoilla. En mitään päätelmiä tehnyt kun katsoin vain videon ja nauroin heidän pelleilyjään.
Niinhän sinä itsekin tee päinvastaisia päätelmiä muutaman sekunnin videon perusteella. -LOL-
Jos Sofia olisi tehnyt samoin, väitän että teikäläiset eli Martinan seuraajat, olisi kyllä repinyt kaiken irti. Tuskin olisi poisselitetty kuten nyt. Martinalla on lapsia, joita sen pitäisi muistaa ja käyttäytyä sen mukaan . Ei ole sinkku teini, vaikka niin käyttäytyy. Niin sanottu aikuinen nainen...
Katsotaan, miten tämä etenee 🤔. Veikkaan, että ero tulee.
Sofia ripusteli rintaliivejään takan reunalle jonnejen mökillä, mutta eipä se juuri ketään jaksanut kiinnostaa.
Eiks Sofia ollut vieraiden miesten mökissä, kun Stefan sekosi ja antoi lähdön . Ainakin oli kuvia mediassa ?
No mä veikkasin jo suhteen alussa, että ei vuodenvaihdetta näe tämä loppuelämän love affair. Taisin osua oikeaan... :CO
Paskat mitä ne osaa erota, sehän mies asuu Martinan asunossakin.
Asunossakin, lopeta jo.
Martina on heitelly raavaita järjestyksenvalvojiakin, että piankos se yhden pikkaraisen heivaa vuokrayksiöstään pellolle. On matalilla semmoset voimat, että harva tulee nakkarilla pottuilemaan.
…matamilla..
Muuten hyvä, mutta ei ole yhtään kuvaa, joka todistaisi juuri Sofian olleen siellä kundien mökissä. Oli jonkun naisen rintaliivit, mutta kenen ne oli ja kuka nainen istui sohvalla, kun ei kuvassa kasvoja näkynyt miehen takaa. Nainen saattoi siis olla kuka tahansa, vaikkapa Martina.
https://gekkonen.net/martina-aitolehti-andrei-koivumaki-281221/
Kohukaunotar Martina Aitolehti villiintyi Levillä – työnsi kielensä Andrei Koivumäen korvaan! – ”Mua ei saa kuvata!”
Olihan siitä kuva jollain saitilla.
Ei tämän takia ainakaan.
Tunteneet vuosia ja jätkä on 15 v nuorempi kuin Martina. Olisko oma poika?
Mitä oikein keksit juttuja on vaan 6 vuotta nuorempi Martina .?
Joo on syntynyt Andrea 1988 elikkä miten tää yksi henkilö saa siitä 15 vuoden eron Martinan.🤔
Idiootti. Koivumäki on 33 ja Martina 39. Jos olet päässyt peruskoulusta, niin osaat laskea ikäeroksi 6 vuotta ? Eli ei juuri mitään.
Instas seuranneet vuosia jo toisiaan ja jokainen sen voi tarkistaa jos haluaa.
Andrei vajaa vuotta nuorempi kuin Stefu. Mitenkäs et ole täällä kirjoitellut Stefun iästä, että olipa nuori ja 15 vee Martinaa nuorempi, kun saman ikäisiä Stefu ja tämä Andrei?
Käsittämätöntä puolustelua ja pettämisen vähättelyä sinulta.
Otapa omalle kohdalle, että hoidat kumppanisi lapsia ja tämä lähtee juhlimaan. Luet aamulla Seiskasta kuvien kanssa, että kumppanisi bilettänyt kieli korvassa paidattoman tyypin kanssa jatkoilla jossain mökissä kello kolme yöllä.
Miltä sinusta tuntuisi, olisitko edelleen, että ihan kaveripohjalta vaan?
Missä näit paidattoman miehen siinnä videolla, koska minä en sellaista ole nähnyt.,?
Hannu ei hoitanut Martinan lapsia vaan mummo ja illalla ulkona ei myöskään ollut Hannun kanssa tytöt.
Seiskassa eikös lukenu et Hannu oli jossain toisella mökillä silloin samaan aikaan.?
Kyllä luki. Ei ollut Hannu bileissä Martinan kanssa ja kyllä paidattoman miehen korvaa ”valmentaja” nuoleskeli. Olis kiva tietää, mihin aikaan kotiutui omaan mökkinsä aamulla 😉.
Seiskan uutisissa sanottiin aamulla, että paidaton mies. Minä näin saman, nyt oli muutettu näköjään sanamuotoa, ei ollut enää paidaton.
Hannun omassa instassa luki boys and kids ja grillin ääreltä kuva.
Kuvassa on mustapaita päällä miehellä, kun Martina kieli pusun antaa korvaan.gekkosella on kuva.😂
Stefu ja Stefu ja Stefu ja Stefu etc. Et vissiin ole vieläkään kuullut, että Stefu jätti Martinan jo melkein kaksi vuotta sitten. Sen jälkeen Martinalla on ollut taulurosvo ja palopoika kokeilussa ja nyt on-off Hannu. Jos tämä saaga loppui tähän, niin Martinalla ollut jo kolme (3) miestä kierroksessa eron jälkeen. Miksi hoet jotain Stefua? Eskokin on Martinan exä. Hoe sitä.
Ei ollut paidaton.
Martsu lähti tytön ja koiran kans Helsinkiin 👍
Lähti tyttöjen kanssa,Nalan kanssa sekä äiti oli myös mukana.Ei siis yksin.
Missä Anne-mummo ja Hanu? Toinen tyttö katsoi parhaaksi lähteä jo isänsä mukana pois... :)
Vikke viihtyy näköjään paremmin isänsä kuin äitinsä kanssa, jos Eskon kanssa lähti....
Eikö Pikkarainen mahtunut samaan yö junaan🤔
Harmi jos erosivat, iso harmi !!!!
Höpöhöpö. Pelkkää läppää. Näkee kuvasta saman tien, että kyseessä ei ole mitään muuta kuin vitsi. Joten valitan, Martina Haterit eivät saa tästä yhtä kuvaa kummempia kiksejä.
Oleks ihan varma?
Miksi Martina ja Hannu eivät enää seuraa toisiaan instassa?
Miksi Martina on poistanut kaikki halauskuvat Hannun kanssa, muutama treenikuva, jossa juoksevat yhdessä tmv. on jätetty jäljelle?
Miksi poisti kuvat, miksi lopettivat toistensa seuraamisenkin jos kerran kaikki on hyvin?
Martina poisti ainakin jo kuukausisitten kuvat pois, jätti treeni kuvia ja sen haloveeni kuvan jätti vaan.
Se odottaa, jos emäntä vislaisi kuitenkin.
Jos on vitsi, niin äidiltä ja julkisuudessa hyvinvointivalmentajana esiintyvältä, parisuhteessa olevalta on osoitus kyllä todella huonosta mausta ja käytöstapojen puutteesta. Kuinka moni hyväksyisi iloiten jos puoliso "tyttöjen" tai "poikien " illanvietosta tulisi kuvatuksi kieli vastakkaisen sukupuolen korvassa?
Toki toivot etteivät eroa, kun niin olet hehkuttanut miten hyvä pari ovat toisilleen ja kihlojakin toivoit.
Taitaa jäädä haaveeksi M ja H:n kihlajaiset.
Ero juhlat ehkä edessä.
Pikkaraisen Insta hyvin hiljaa, edes paidatonta kuvaa ei ole tullut, eikä mitään kotimatkasta.
H odottaa jos vielä kerran sais.
No onpa kauheaa.
40v. muija, eikä ole oppinut mitään...eikä ainakaan sitä, että
julkimona kuvat kielistä päätyvät aina tavalla tai toisella julkisuuteen.
Suu suppuun nyt.
Tuossa videossa ei ollut mitään ihmeellistä, joten laita suppuun ihan oma suusi.
Onko se sun keittiö seinäkello pattereilla toimiva?
Vaikka kuinka ovat tunteneet jo kauan ja kavereita, niin kyllä M olisi alta aikayksikön antanut.
Oli pieni toi korvan nuoleskelu.
Jos olisin M, niin häpeäisin silmät päästäni.
Koskahan tulee eroilmoitus ja kummalta ensin...
Normi läppää.
Vähästä tulee ero jos nuolaisi korvaa ja pelleili, silloin ei ole ollut koko suhteessa pitkään aikaan mitään rakkautta. Näin se vain on totuus .
Seli seli. Martina kun tekee, niin kaikki on aina oikein, hienosti jne ....
Sinä et voi tietää oliko pelleilyä.
Martinan tuntien antoi vihjeen että olisin valmis nuolemaan sun "tikkaria"
Seli seli sinä, kaikki Martinan tekemiset tai tekemättä jättämiset haukutaan täällä palstalla. Tehdään törkyaloituksia ilman mitään aihetta.
Oli pieni vihje toi korvan nuoleminen, piti olla.
Ei ollut pieni nuolaisu, joka jo sekin on törkeää varatulta naiselta, vaan työnsi kielensä A:n korvaan. Nyt kysymys kuuluukin: tapahtuiko muutakin? Onhan ”valkku” ennenkin kunnostautunut Levillä ollessaan.
Ei tapahtunut muuta, kaverin kanssa pelleili, siitä on vaan taas tehty iso juttu.
Martina, Levi ja alkoholi=aina tapahtuu.
Kuka tahansa, Levi ja alkoholi =aina tapahtuu :)
Odotamme taas kahvi kuppien kuvaamista mutta kenen kanssa, sohvakin on kova kuvaamaan väli kaffeja ja aina yksin. Boksing time tai konttaaminen , ihan sama !!
Miksi nyt jo lähtivät HKIIN?? Niin oli mahtava loma kaikilla..Eikös vamos kukkuu edes mahtunut samaan kyytiin ? On se niin mahtavaa kun rakkaudessa leiskuu.
Vamos, vamos...SYYTE odottaa vielä oikeudessa...Toivon tuomiota....hehehehe
Niin oli rakkauden täyteinen joulu.
Hah hah haa!
Mitä nyt pientä eripuraa ja vähän nuoleskeltu vieraan miehen korvaa.
Satutko huomaamaan, että reissussa oli myös esim lapset ja Martinan äiti ? Onko rakkaus ainoastaan naisen ja miehen välinen juttu, ja nimenomaan parisuhteen ? Ajattele ensin, kirjoita sitten.
Kirjoitan mitä haluan, sinä et siihen onneksi pysty puuttumaan.
Pidä vaan yksinäsi naurettavia puolustus puheita Martinasta.
martinan pitää aloittaa opiskelut siellä kansainvälisessä koulussa enkun kielellä..lomaa ei voinut jatkaa tai sitten jotain muuta kivaa tapahtui jotta pitää nopeasti palata Hkiin.
jos opiskelut onkin vaan kielellä, enkun tullut virheellisesti siihen eteen...
Martina on petollinen eikä muuksi muutu.
Yök tuota Andreita, huonompaan vaihtaa Martsu jos vaihtaa. Jos olisin Hannu, aika paljon saisi muija selittää ja hyvitellä jos yhdessä aiottais pysyä.
Martinalle ei kannata veetuilla Hannunkaan. Kova bisnesnainen joka tosi harvoin irroittelee.
Sekin on totta. Kaikkea ei myöskään tarvii kuvailla. Koivumäki sai lisää seuraajia, aika kaukana Martinan seuraajamääristä.
Miten kova bisnesnainen? Toi on yksi myytti, jota Martina viljelee ja seuraajat uskoo.
On paljon komeampi eikä ole tyhjä katse silmissään
No kyllä noilla vuosituloilla jo aika hyvä on. Ei se raha tyhjästä tule eikä suojatyöpaikalla.
Alkoholin käytön ongelma silläkin, kun mopo karkaa käsistä silloin kun juo
Sulle voi tulla yllätyksenä, mutta seuraajia saa ostettua. En usko todellakaan, että määrä sisältää todellisia seuraajia. Tykkääjätkin aina samat tyypit
No sitten Koivumäelläkin lienee vara ostaa niitä.
Silloin harvoin kun irroittelee,niin tulee ero.
Andrei ei koskaan huoli 2 lapsen yksinhuoltaja, millä lapset vielä eri miehille, ja ulkonäkö ja ääni niin miesmäisiä, ja ne kamalat tatuoinnit.
Siinä olisi Andrein vanhemmilla ihmettelemistä, kun veisi tatuoidun Martinan vierailulle tyttöystävänään😂
No sanos muuta. Varmaan jokaisen äidin ja isän painajainen, jos tuollainen "nainen" talutettaisiin näytille uutena miniäkandina.
No tuskin on tulossakaan. Ihan turhaan spekuloitte. Kattokaas nyt kuviot ihan uusiksi ja vähän instaa ja yks plus yks.
Eihän Mara ole koskaan tehnyt mitään väärää. Muiden vainoharhaisuutta taas vaan on. Se on se vakio selitys kaikkeen. 🤡👍
Ihan sopiva haaska tälle venäläiselle äijälle. Ei muuta kun onnee kovasti. Russakan korvissa riittää putsaamisesta muutamaksi viikoksi aitolehdykäiselle ei siinä sen kauempaa aikaa mene. Voi luoja näitä sekopäitä.
Ei nyt ainakaan ole tehny mitään väärää, kaverin kanssa pelleili siinä videolla.
Aikuinen ihminen??? Jos olis ollut joku muu, niin sunkin mielipide olisi aivan varmasti ihan jotain muuta. Hyvin on Martina aivopessyt, tekee mitä vaan, niin aina on oikein, hyvin ja hienosti...
Miksi sitten kielsi kuvaamasta ja ne poistui nopeasti, jos pelkkää tarkoituksella pelleilyä? Joku ei nyt täsmää
Ihan sekoja koko poppoo Eerikäinen, Stefu, Aitolehti.
Hannu ansaitsisi parempaa. Eikö sille löytyisi mitään kilttiä, rauhallista ja urheilullista missiä (tyyliä Pirita Hagman) kun Martina ei häntä selvästikään yhtään arvosta? Tuokin, ettei näy yhtään Martsan somessa, kertoo siitä, ettei Martina pidä häntä näkyvyyden arvoisena.
Mietipä miksi ei näy ?
Pesisi kätensä heti tästä feikistä eikä jäisi odottamaan seuraavaa iskua päin naamaa. Nyt on saanut julkisuutta ja tästä olisi hyvä jatkaa omillaan.
Kyllä on taas tehty iso juttu kaverin kanssa pelleilystä.
Aikuinen ihminen "pelleilee kaverin kanssa "... joo ja jep. Eikös sen pitänyt olla tasapainoinen aikuinen nainen? Käytös on kaukana siitä. Sillä on lapset, pitäisi tuossa "pelleilyssä" pitää heidät mielessä
Kyllä aikuisetkin voivat pelleillä.
Kyllä, mutta hyvällä maulla. Tosta se oli kaukana. Mutta ehkä ei rahkeet muuhun riitä
Mara ' pelleilee ' aina, kun voi miesten kanssa. 😂
Mitä helvettiä täällä taas jauhetaan, nyt Sofian sanoin onko todisteitä erosta.
Tuli taas päivän hupihetket. Siinä oikea somevaikuttaja, tuliko vaikuttavalle vaikkua kieleen.
todellista sometyötä tämä on kielellisesti.
Aika touhua vastuullisilta vanhemmilta, säälin heidän lapsiaan
Lapsilla on kaikki hyvin.
Mikä tässä on niin kummallista? Kerran käy bilettämässä ja pitämässä hauskaa? Kyllä tuolla firman pikkojouluissa näkee varatuilta rouvilta pahempaa menoa. Siellä pannaan työkaveria ja puristellaan perseestä jne. Kaikki on nähty. Siitä on sivistys kaukana ja olen melko barma, että tästäkin palstan porukasta joku on on touhunnut pahemmin kuin pelleillen kieli korvassa. Lyön vaikka vetoa! Kannattaa ne kotipesät katsoa ennen muita. Minä en ainakaan kivillä moisesta ketään heitä tai ei riitä kantti. Ei aina itselläkään ole ihan viimeisen päälle asiat menneet. Aika pikku juttu ja ei tosiaankaan tarvitse sääliä lapsia, ei Martinan eikä omiani.
En olisi niin varma tuosta. Tällainen julkisuus, mitä Martina hakee ei tee lapsille hyvää.
Hyvä kirjoitus, se on juurikin näin.
Tuskin oli vain kieli korvassa.
Voi voi, lapset osaa lukea lööpit. Sääliksi käy.
Traumatisoituneita??
Ontuva selitys
Erikoista " hassuttelua " jep jep .....
Menikö täydestä Pikkaraiseen tämä " hassuttelu" ?
Seiska kehitteli taas varsinaisen jutun. Oikein valehteli vielä että kumpikaan ei seuraa toisiaan instassa. Jo toisen kerran Seiska valehteli tuota. Täällähän joku päivittäin valehtelee samaa vaikka asia on helposti tarkistettavissa että valhe on.
Seiskalla ja tällä palstalla on joku omituinen yhteys.
Seiskaa harmittaa kun ei saa yhteistä juttua ja yhteisiä kuvia räävittäväkseen. Sitten pitää kehitellä joku juttu. Ja kuka ihme on Seiskalle puhunut jostain riidoista. Ei kukaan muu voi olla kuin Esko. Jos ei sitten Seiska itse ole kehitellyt koska eivät puhu toisistaan instoissaan.
No Hörkkö menee, jos pakkaset hellittää, Martinan asunnon ympärille päivystämään.
Jollain keinolla pitää saada taas Seiskan kanteen kuvia ja väitteitä kysymysmerkki perässä. Esim. että ovatko eronneet? ryppyjä rakkaudessa? yms. yms.
Seiska näköjään tarkistamatta julkaisee heille syötettyjä valheita.
Eihän huomenna seiska ilmesty 😂 kun oli kaksoisnumero viimmeviikolla .
Seiska valehtelee ja keksii vaikka mitä juttuja ja raivostuu toimittajat, kun ei Hannu ja Martina anna onneksi niille mitään haastatteluja.Mökki bileistä ei kertonut et siellä oli kolme Martinan ystävää, vaan että oli kai muitakin.Ja ollut pientä riita, mutta normi keskeistä kränää vaan.Et oli kai siellä myös alkoholia tarpeeksi.Voi jumatsukka mikä toimittaja tää oikein on .?
"Riennoissa oli mukana muitakin ihmisiä".
Miten tuon voi selvemmin sanoa ja mitä et ymmärtänyt?
Ihan turhaan koitat valkopestä Martinaa, se on niin kohuissa ryvettynyt törkymuija, ettei toista löydy.
Miksi sitten gekkosessa oli Nanna ja Laura myös kolmas ystävä mainittu, muttei seiskassa selvää piilo vittuilua.
Ei sen tarvitse päivystää . Menee vaan Martinan ilmoittamana ajankohtana ottamaan "salakuvia ". Näin nää hommat menee
Et ole nyt ihan perillä siitä miten noi asiat menee. Seiskan ei tarvitse yhdenkään kohujulkkiksen perässä mennä. Juttuja tarjotaan
Sun päässä on täällä kaikilla joku omituinen yhteys.
😂😂😂😂😂👍
Seiskan vikahan se on, jos Martina nuolee miehiä.😂👍
Jos Seiska ei ole perässä ja nähnyt niin miten Seiska tarkistaa että puheet on totta. Ei kai Seiska valheita julkaise?
Onkohan leuat kipeät juhlien jälkeen.
Sinähän tiedät omasta kokemuksesta, et miten kipeät sun leuat on olleet biletyksenjälkeen .👄
Noo,lähipiiri kertoo huomisessa Sevenissä mitenkä mökkijoulu meni...
Lähipiiriläinen 🙄
Eihän huomenna ilmesty seiska, kun oli kaksinumeroa viimelehdessä. Vai ilmestyykö?
Martina itse
Miten seiskan toimittaja yleensä pääsi mökkiin missä nuo oli?
Haisee
Se on juuri niin että nää kohujulkkikset itse vinkkaa Seiskalle. Ovat riippuvaisia. Martina on itse seiskan kasvatti
Martina on Seiskan sisäpiiri ja onhan sillä Seiskan maksamat kumiroikotkin.
Maria vois pyytää uudet ja kiinnittää ne hieman ylemmäs
Matti Nykäsellä oli oma seiskan toimittaja.
Niin taitaa olla Martinallakin, sekoilee ja seiska maksaa viulut??
Seiskan takuu lööppityrkky. Mara ei petä.
Vässykkä kuvaa rakkia, kun päässyt kusitolpaksi. Ettei kukaan vaan luule, että ulkoruokinta koittanut.
Hannu ulkoilutti ja Martina kuvasi kun Nala leikki lumessa .Yhdessä ovat niinkuin tähänkin asti .
Tyhmä on, jos uskoo feikkilehtien sepitykset.
Se vaan takaa sen, et saadaan nauraa lisää vielä jatkossakin.
On teilläkin ilon aiheet.
Hannuna tekisin selvän eron kaikesta mikä liittyy Martinaan. Muuttaisin pois siitä asunnosta ja keskittyisin vain omiin juttuihin. Julkisuutta on saanut jo tarpeeksi ja siitä on hyvä jatkaa.
Lisää sontaa tulee, se on varma jos jää.
Miksi pitäis erota ?
Jos ei halua olla koira
Ei niiden erota pidä, suurin osa ihmisistä kuitenkin varmaan eroaisi tuossa tilanteessa.
Nainen lutkuttaa jatkoilla keskellä yötä vieraan miehen kuuloelintä oman kumppanin nukkuessa autuaan tietämättömänä, mitä tapahtuu.
Kuvat ja juttu päätyy lehteen, koko kansa tietää, mitä on tapahtunut.
Kyllä ihmisillä on yleensä joku raja, miten heitä saa kohdella, missä menee raja kumppanin touhuille.
Tässä tapauksessa sitä rajaa ei näytä olevan ja täytyy todeta, että onpahan varsinainen lapanen tämä Hannu.
Pitäis erota, koska eiköhän tämä sopiva kohta elämässä ole jo katsottu.
Katsos ensin vaaditaan ja haukutaan Hannua et joutaa vankilaan ja nyt et jättäisi Martinan. Olette todella läpinäkyvää ja naurettavaa tyhmää porukkaa.☠️☠️☠️☠️
Nyt varmaan kannattaisi pysyä totuudessa. Sinä valehtelet tuossa asiassa. Mikään väittämistäsi ei pidä paikkaansa.
Kyllä on härski ämmä Mara.
Mitä härskiä on muka tapahtunut? Normaalia parisuhdetaistelua, jonka takia ei pidä erota. Bileet ja hauskanpitoa? Suomalaisissa pikkujouluissa on paljon pahempaa menoa, kun 50 vuotiaat rouvat pääsee kaksi kertaa tai kerran vuodessa vapaalle. Siellä puristellaan, nuoleskellaan ja paneskellaan pomoja ja alaisia. Usko pois, nähty on. Martinan touhu on tuosta kaukana - eikä tuossa ole mitään kuin kavereiden pelleilyä. Väitätkö ettei joskus pikkujouluissa tule mokailtua? En usko, jos väität muuta.
Jos tuossa olisi jotain muuta ollut niin ei Martinan pitkäaikainen ystävä Andrei olisi tuota videota edes julkaissut.
No niinpä. Ovat tuttuja jo pitkältä ajalta ja taitaa pari muutakin olla, kun koirakin meni saman firman tyypille. Pelleilyähån tuo selvästi on !
Silloin julkaiseekin aivan tahallaan koska pelleilyä oli koko ajan heidän tanssinsakkin.
Aina on härski ollut eikä se siitä Marttina miksikään muutu.
Noinko se taas pisti katkeraksi, kun toivotte et Martina ja Hannu eroaisi ja aina se teille vain hyvin suuren vihan tunteen ja katkeruuden. Kun ei ne vaan eroa .!
Heh heh jos pikkaraiselle kelpaa vielä .
Miksi ei kelpaisi ?
Miksi ei kelpaisi? Outo kommentti.
Saahan sitä välillä käydä vieraissa, jos siltä tuntuu ja jos vaikka syntyisi jotain suurempaa suhdetta vielä.
Sopisihan noi hyvin yhteen Andrei ja Martina. Tiedä vaikka mitä tosta vielä tulee.👏
Ei tule. Ovat hyviä kavereita, kuten pari muutakin tosta firmasta.
Niinpä niin " pelleili " vaan ja kukahan tohon uskoo kun tietää Martinan historian salarakas- alastonmalli - seksimessuesiintyjä - puolison pettäjä - ja vielä puolison pettäjä - puolison pettäjä - puolison pettäjä-jne jne pettämisiä on loputtomasti.
Harvemmin sitä kaverin korvia nuoleskellaan muuten kuin kiihoitusmielessä.
Ja kova morkkis Andreille tuskin pelkästä nuoleskelusta tuli.
Sinun on ehkä kiihotus juttu ja elä sotke sitä muiden juttuihin.Martina jumpautti Hannua tänään kuntosalilla, on ihana pari he todellakin.
Elä Sotke Martina näihin sinun mies juttuihin kun et tiedä niistä mitään, Hannu ja Martina eivät ole eroneet ja turha jauhaa paskaa sinunkin.
Ei tarvitse ainakaan Martinnan käydä vieraissa, koska nyt on kunnon kaveri eikä petä niinkuin Stefan teki sitä kokoajan.
Hannu on kyllä ihana. Pidä Martina tiukasti kiinni!
Oletko joku Martinan mies ennen Eskoa ja Stefua? Stefua ei ole pettänyt kertaakaan koska olivat erossa kun Martina oli Hanneksen kanssa vähän aikaa. Jos ollaan erossa niin se ei ole pettämistä. Stefulla oli siihen aikaan kaksi naista eli Nora ja Sofia. Se Levin juttukaan ei mene niin kuin Esko on väittänyt ja joku Tukiaisen fanittaja vielä kehitellyt jonkun oman version, jota hokenut toistakymmentä vuotta.
Vanha räysä
Mistä tiedät, kuinka monesti petti?
Et ole voinut olla Martinan seurassa koko 9 vuoden ajan, jonka ne oli Stefun kanssa on-off suhteessa, joten väitteesi on vain sinun näkemys.
Mites Ristolainen, Martina repi paidan napit, toimiiko kunnollinen nainen noin ollessaan toisen kanssa suhteessa?
Mites se Ristolaisen kaveri, jonka kanssa Martina kulki käsi kädessä keskellä yötä? Onko tuo sinun mielestä normaalia parisuhteessa olevalle?
Martina on Seiskankin juttujen mukaan vongannut useita miehiä Stefun aikana, joten aivan hyvin on voinut tehdä vaikka mitä, kaikkea ei paparatsitkaan aina näe.
Niin ja asunnon välittäjä taisi olla hän, joka laittoi "Pikku Rambosta" kuvan ig:iin.
Ai että on söötti, haleja pikku Rambolle ja ihanaa koiran elämää....rakastan näitä nelijalkaisia. Pikku Rambo on jo julkkis!
Miksi olla parisuhteessa, jos jatkuvasti imeskelee muita?
Kerro ketä muita on imeskellyt? Antoi kielarin tuttunsa korvaan pelleilessään tätäkö ehkä tarkoitit ?
Outo on pelleily. Jos oli puhtaat jauhot pussissa, miksi kielsi kuvaamisen? Ja turha vinkuu että siksi kun ihmiset kommentoi. Ohje on se, että tee ja sano niitä asioita, jotka voisit puolisosi vieressä tehdä. Olisko nuollut korvaa, jos Hannu olis vieressä?
Onneksi ei ole kauaa. Sen omistaja ei ole julkisuus tyrkky
Andrei ei huonomaineista vanhaa naista huolisi ikinä, no ehkä sinä kuuluisana Levin yönä tavara kelpasi koska aamulla oli morkkiksessa.
Se on eri asia kuka lähtee Martinan matkaan ikä näkyy jo naamasta ja vapaita naisia paljon kauniinpia on tarjolla.
Täytyy olla aika kännissä et Martina menee läpi vahingossa.😂👍
Martina on 39 vuotias ja kahden lapsen äiti ja ei siis 20 v ,nuori nainen. Martina ei ole sanonut koskaan et katsokaa olen kaunis, tai kehunut näköään. Miksi sitten haukutte häntä vanhaksi ja rumaksi, kysyn mikä on syy siihen ja myös mistä se johtuu .?
Martina ei hae ketään miestä, koska hänellä on Hannu rakas olemassa vierellään. Totta kai on kauniita naisia ja nuoria, ei Martinan tarvitse sitä ajatella .
Sehän kehuu itseään koko ajan
Vai ei hae ketään? Kyllä jäisi Hantta kuin nalli kalliolle jos rahamies huolisi. Näin olisi käynyt nyt Levilläkin jos rahamiehelle olisi kelvannut. Ehkä kieli korvaan oli väärä tapa lähestyä?
Sekoile sinä ja katsele kristallipallostas lisää harhojasi vaan. Andree on Molempien tuttava heidän ystäväpiiristään Martinan ja Hannun myös.Ota asioista selvää, ennenkuin jakelet ja runoilet niitä vaikka tänne suolisivustoille .
Taasko olet maksullinen nainen, koska sinä aina vaan puhut rahasta ja sen saatavuudesta miehiltä .?
Onko samanlainen yhteinen ystävä kuin Maisalla oli toi nykyinen?
Martina saa kenet haluaa ja muut mitä sattuu tähteitä löytyy .😘
Ai ja Hannu on se? Martina halusi sen ruotsalaisen, joka ei sitten halunnutkaan Martinaa, vaikka tää olo jo naimisiin menossa (itse kertoi Iholla-sarjassa). Martinan suurin kompastuskivi on se, että hän sokeasti uskoo olevansa huippuluokan kaunotar, urheilija, tähti ja vaikka mitä. Siksi kuvittelee, että esim sen ruotsalaisen tasoiset miehet olisi hänestä oikeasti kiinnostuneita. Mä väitän, että jos vaikka se Andrei kiinnostuisi Martinasta niin Hannu jäisi samantien
Minulla on vinkki sinulle. Hommaa oma elämä ja lopeta toisten ihmisten elämän levittely ja jankkaus.
Kaikkihan nuo tyrkyt on "perhetuttuja" keskenään. Mikseivät hanki jotain yhteispiilopaikkaa missä saisivat sekoilla isolla porukalla omassa rauhassaan niin ei kukaan perään kyselisi. Ulkosaaristosta varmaan löytyisi sopiva paikka.
Ai niin, se julkisuus jäisi saamatta ja ilman sitä ei ole elämää.
Kyllä on tehty turhasta iso juttu.